Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születésnapomra se torta, se...

Születésnapomra se torta, se virág?

Figyelt kérdés

Kicsit szomorú vagyok, hogy se tortát, se virágot nem kaptam születésnapomra.

A szüleimtől évek óta szokás szerintem semmit nem kapok. Apám soha nem vesz nekem virágot. Ajándékot nem kapok, se tortát, sőt semmit, még csak azt sem mondják anyámék hogy isten éltessen vagy valami.

Persze anyám is meg apám is külön-külön elvárják, hogy ők legyenek felköszöntve, ha nekik van születésnapjuk. Elég érdekes, hogy ők akkor miért várják el tőlem, ha ők sem köszöntenek engem? Talán 6-7 éve még fiatalabb koromban ( 15 éves koromig) kaptam ajándékot, max 1-2 ezer ft- értékben.

Anyámat ez előtt 2-3 éve én is felköszöntöttem, sőt ajándékot is vettem nekik annak ellenére, hogy ők nem vettek, de most már egy kicsit meguntam ezt, és én sem adok nekik semmit. Tesóm ugyanilyen. Neki ajándékot kell venni mindenre, húsvétra elvárná a pénzt, szülinap-névnap-karácsony ballagás meg mindenre több 10 ezer ft-os ajándékot vár, aztán mikor csak kisebb értékben kap, 3-4 ezer ft-ért húzza a száját. Jah és persze tőle sem kapok semmit. Olyan rossz ez így, miért bánnak így velem?

Páromnak is minden éven vettem tortát, ajándékot. Aztán ő egyre inkább kevebbért vásárolt, már tortát sem hoz, virágot sem, pedig 5 éve vagyunk együtt, nem 30 éve. 2 éve már tőle sem kapok sem virágot, sem tortát, ajándékot régebben egymásnak 10 ezer ft körül vettünk, de ő kitalálta hogy elég 1-2 ezer ft-ért is.

A mostani születésnapomon egyedül a nagyszüleimtől kaptam pénzt. Senki mástól semmit! Kicsit szomorú vagyok :(



2012. jún. 11. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában működik az emberek közt egy olyan szokás hogy aki felköszönt azt illik felköszönteni. Na de ha ők téged nem vesznek semmibe akkor n neked sem kell , majd ha kérdezik miért nem köszöntötted fel őket akkor megkel mondani hogy ti sem szoktatok. Páromat sem köszöntötték otthon de ő nem is igényelte tőlem. Én akkora balhét vertem ki, hogy na. Azért mert neki nincs igénye nekem még van. Azóta beleszokott 7 év alatt a mi családunkba ahol mindig szűk családi vacsi van. Már ő is igényli ezeket és az ajándékot is. Az hogy te itt szomorkodsz az nem jó. Amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten, ezek után te is tartsd magad ehhez.Nálunk a szülőkkel sms köszöntés is van, pedig csak pár házra lakunk, de ez már reggel megvan.
2012. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Isten éltessen!

Küldöm neked ezt a számot: http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs

2012. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is boldog szülinapot!:)

Én úgy vagyok vele, ha valaki elfelejt felköszönteni, mert éppen nem nézi a naptárt, de pár nap múlva megnézi és utólag felköszönt, vagy nincs pénze ajándékot venni, csak egy csokit kapok, az nálam belefér, nincs harag. Ez bárkivel megesik.

De ha valaki éveken keresztül nem köszönt fel, de ő elvárja, hogy én tegyem meg, akkor én minek strapáljam magam? Te se köszönts fel ezentúl senkit, aki téged nem köszöntött fel. Ha kérdezik, miért nem, akkor mond nyugodtan, hogy azt adtad, amit kaptál.

2012. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Boldog Szülinapot!

De ha egy kicsit számolunk 15+6, akkor 21 körül lehetsz, 5 éves kapcsolat, akkor talán az első komoly lehet neked. Azok meg nem szoktak működni. Érdekes hogy még vele vagy. A legszebb éveidet pazarlod rá. Szüleidtől meg költözz el. Élj önálló életet. Ők meg vegyenek maguknak ajándékot!

2012. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktak működni? nem akartam hozzászólni , de így sikerült:) ne mond azt hogy nem szoktak működni, mert működnek, csak nem tudsz róluk:) magától amúgy sem megy semmi, a kérdezőnek nem itt kellene szomorkodnia hanem megoldást találnia és közösen megoldani.
2012. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Boldog születésnapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
2012. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban.Engem a szüleim felköszöntenek,de nem csapnak túl nagy hűhót.Évek óta annyiból áll a szülinapom,hogy a szüleim elhúznak itthonról,vagy kiülnek a teraszra bagózni,én kapok egy cukrászdából hozott sütit,amit egyek meg egyedül azt csumi.Nem is tudom,mit gondoljak erről.Kicsit bánt is,mert így a szülinapom olyan,mint egy átlagos nap.Régen teljesen más volt minden,azért legalább egy órára összeültünk,de ma már mindenki nagy ívben sz@rik bele.A nagyszüleim pedig már évek óta elfelejtik a szülinapomat.Most szülinapomon az esett a legjobban,amikor frászbukon fölköszöntöttek a volt csoporttársaim,akiket ezer éve nem láttam,nem is beszéltem velük.Hát ennyi.Viszont a tavalyi szülinapomon teljesen magamra voltam hagyva.Szüleim elutaztak,én meg 3 napig egyedül voltam otthon és dolgoztam.Akkor nagymamámtól kaptam egy epres mini tortát:)Ez volt a szülinapom csúcspontja.Amúgy azt vettem észre,hogy már én is kezdem hanyagolni ezeket az ünnepeket.Már én is elfelejtem a szülinapokat,nem figyelek rá.Én nem sértődök meg azon,ha nem köszöntenek fel,bár jól sem esik,de már hozzá vagyok szokva.Kezdi értékét veszíteni számomra ez az egész.
2012. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most télen volt a huszadik szülinapom. Tudod, hogy mit csináltam? Sütöttem magamnak egy szép nagy csokitortát. :D Megünnepeltem magam, nah. :D
2012. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
zülinapra nokedli szaggatót kaptam apámtól, én utálom neki folyton tojásos nokedlit kell gyártani.
2012. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És én még azt hittem, ez a szitu csak velem fordulhat elő...

Én kijelentettem kb. 8 ajándékmentes év után ("jaj, nemsokára megkapod az ajándékod - jaj, elfelejtettem - jaj, neked nem lehet mit venni"), hogy kösz, nem kérek semmit, de nem is adok. Errefel azóta mindig megköszöntenek, csak hogy ők is kaphassanak:-(

Velem ezért bántak így: egyrészt az önzőség, másrészt mert hagytam magam.

2012. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!