Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem néha túl rasszista,...

A férjem néha túl rasszista, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Már régen is szidta a romákat (néha még másokat is) de nem annyira mint ahogy mostanában szokta. Nem keresi a balhét de ha úgy van akkor visszaszól nekik még akkor is ha vannak ellene sokan. Mindig mondom neki, hogy ne foglalkozzon velük stb. de meg se hallja. A múltkor vezetés közben hirtelen fékezett erre egy cigány pasi beszólt neki, ő bemutatott és csúnyát mondott. Annyiból jó, hogy magas, izmos és kopasz és talán 1-2 ember tart tőle. Alig merem elengedni a gyerekkel is (1 éves) mert félek, hogy valami hülyeséget csinál. Nem akarom megváltoztatni, mert igazából én se szeretem őket, bár vannak közöttük is normálisak, ismerek is ilyet. Hogyan beszéljek vele ha nem figyel rám?
2012. jún. 12. 20:30
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
29 éves.
2012. jún. 12. 20:30
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld meggyőzni, hogy az érzelmeit nem kell mindig kinyilvánítani. Nem szeretem, ha az embereket a gyerekükkel "zsarolják", de azért jó lenne felhívni a figyelmét, hogy a gyereknek is problémái lehetnek miatta. Hiszen neki majd ezekkel a roma gyerekekkel kell esetleg egy iskolába vagy óvodába járnia.
2012. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Jól csinálja.Ugyanis ezek ha látják rajtad hogy félsz,rád rohannak egyből.Nem volt még rossz tapasztalatod,ezért nem érted ezt.
2012. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos azt kell mondjam, hogy igaza van a férjednek. Cigánnyal szemben csak az elsöprő erőfölény mutatása az egyetlen, amivel saját magát és a családját védheti az ember még akkor is, ha "csak" egy közlekedési "beszólásról" van szó.

Tudom, vannak (ezrelékben mérhetően) rendes, normális romák is, de a döntő többségük nem az. Ez nem rasszizmus, hanem véres tapasztalata az emberek nagy részének.

Bizony, ha a cigány "beszól", akkor ott helyben kell a kerékkulcs kreatív használatával rendre utasítani, mert legközelebb már nem csak "beszól", hanem mellesleg ki is rabol (vagy épp téged erőszakol meg).

2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
6-os véleményét osztom.
2012. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Hát mondjuk add a tudtára, hogy ha ő meg is tudja védeni magát, attól még a gyereknek baja eshet, akár úgy is, hogy ő ott sincs, és azt se tudja ki volt..


Mit tesz akkor majd? Bárkit kifigyelhetnek, alattomosak sokszor az emberek, és rengetegféle ember van, nem mindenki képes csak úgy benyelni dolgokat, de lehet hogy nem ott helyben vesz revansot, hanem majd másképp, máshol..


Ezzela viselkedésével nem csak magát veszélyezteti, hanem a családját is.


Mindíg ott próbálnak ütni, ahol a legjobban fáj, és senki sem tud akkorát ütni mint a sors.

2012. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Főleg, hoyg annyi baromságról hallani ma már, olvastam valami hasonló szituról, hogy valamin összeugatott két autós az egyik elővette a kesztyűtartóból a stukkerét fejbelőtte a másikat aztán elhajtott, és úgy emlékszem meg se lett az elkövető.
2012. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"[...] olvastam valami hasonló szituról, hogy valamin összeugatott két autós az egyik elővette a kesztyűtartóból a stukkerét fejbelőtte a másikat aztán elhajtott[...]"

Utoljára hazánkban ilyen cca. 10 éve volt, trabant vs. teherkocsi. A trabantos elkövető pillanatok alatt rendőrkézen volt.

Egyébként a lőfegyveres érvelés nem csak a cigányoknál "szép népszokás". Talán van, aki emlékszik még a szoci Vadász Jánosra (nomen est omen), aki az Andrássy-n rántott fegyvert egy biciklis futárra.

2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%

Cigánnyal szemben csak az elsöprő erőfölény mutatása az egyetlen, amivel saját magát és a családját védheti az ember még akkor is,



Igen, mert ha beszól valaki, az rögtön le is mészárolja a családomat..Ne legyünk már ilyen paranoidok, kérem!

2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Örülj, hogy egyelőre még "csak" a romákat szidja. Az én családom mindenkit utál, egész nap azt hallgatom, hogy tetves zsidók, franciák, négerek, kínaiak, németek, angolok, hülye amerikaiak, béna olaszok stb. Hogy mit teszek? Semmit. Nem dúdolgatom előttük a francia himnuszt és nem verem nagy dobra, hogy olasz órákat veszek. Azt sem, hogy utána franciául szeretnék megtanulni. Ezzel csak saját magát minősíti az ember, ha komplett népeket, rasszokat, országokat utál. Persze a romákat elég sokan gyűlölik - és legyünk őszinték, nem véletlenül - de nem lehet egy komplett országot megutálni, azért mert 100 évvel ezelőtt volt egy konfliktus a 2 nemzet között. A romák között is akadnak normális rendes emberek, ugyanúgy ahogy a magyarok között is vannak lopó, csaló, lusta barmok.
2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!