Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem nem küldi rendesen a...

Az exem nem küldi rendesen a gyerektartást, és mindig idegesít, ha jön a gyerekért, mindig van valami beszólása. Ha elmennék a gyámhivatalba, tudnának segíteni valamit?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a gyerektartás ügyében
2012. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van ítélet a gyerektartásról?

Ha igen, akkor végrehajtást lehet kérni, ha nem fizeti.


A gyámhatóságot nem fogja érdekelni, hogy milyen "beszólása" van, a gyerektartás pedig elsősorban a bíróságra és a végrehajtásra tartozik, nem a gyámhatóságra.

Vagy milyen segítséget várnál?

2012. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

büntetés kap, ha nem fizet rendesen.

plusz, indokoltan csökkenthető a láthatási idő. a gyereket is ellened neveli? mert akkor kivizsgálják a dolgot, és ha nem jó helyen van nála, akkor meg is tagadhatják a láthatást.

2012. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A láthatási idő NEM csökkenthető emiatt!

És miért gondolod, hogy ellene nevelné? Erről nem is írt a Kérdező...

2012. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

a fél életem a gyámhivatalból állt :)

bár 21 vagyok, de mivel a saját bőrömön tapasztaltam a dolgokat, rengeteg mindent tudok.

felvetetettem egy lehetőséget, ami igenis reaális, mert ha neki beszólogat, valószínűleg a gyereküknek sem dícséri.

te meg honnan tudod hogy nem ellene neveli? te talán többet tudsz mint én az esetről? :))

2012. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem, csak épp nem vonok le olyan következtetéseket, ami nincs leírva a kérdésben, ellenben veled.
2012. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ennyi erővel nem is válaszolhatnál a kérdésre, mert abból az se derül ki, hogy tényleg neki szól e be, mit és miért stb. :D
2012. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem küldi a pénzt rendszeresen,akkor végrehajtást kérhetsz.Természetesen szükség lesz a bírósági határozatra,amiben megállapították az összeget.Ne hagyd,mert sajnos rossz törvények vannak életben, amik a nem fizetőknek kedveznek.Hosszadalmas,göröngyös jogi procedúra ez,de intézkedni kell a gyerek érdekében.
2012. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!