Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elvárnátok, hogy a gyermeke...

Ti elvárnátok, hogy a gyermekeid támogassanak, akiket árván neveltél fel, ráadásul sújós rokkant vagy?

Figyelt kérdés

36-évesen elhunyt a feleségem, a legkisebb gyermekem akkor 2-éves volt, de összesen 5-gyermeket neveltem fel,(2-ö lány, 3-om fiú!Jómagam 2.csoportos rokkantságra rosszabbodott az állapotom, többszörös csigolya törések(stb) miatt!1-lány jól kereső, vezető beosztásban van, a 2. fiú, szintén, ráadásul fejlesztési gépészmérnök, 3.-több szakmával rendelkezik, az is elég jól keres,4.-lány, az 5.fiú.Mindegyiknek igazságosan odaadtam mindenemet, úgy hogy gyakorlatilag nem albérletben kellett lakniuk, a legkisebbre pedig a 17-éve épült 140m2 házam tulajdonjogát írattam rá 100%-ban, magamat nulláztam (mert azt tartottam, hogy aki gyorsan segít, az kétszer ad, ami nekik be is jött)szinte.S, most 85.000ft özvegyi nyugdíjból élek, és most jutottam el oda hogy úgy érzem, hogy megelőzte a kocsi a lovat.De örömmel adtam, de már akit a legjobban én jó magam a csúcsra segítettem, szinte 10-fillérér a .......!

Követelés pedig már nem az én műfajom, inkább rántott levesen élek, ha azt akarom, hogy becsülettel ki tudjak fizetni mindent.Nem könnyű, de rájöttem, hogy kenyérrel dobtam, finoman önzetlenül, és rám sem hederíntenek a 37-36-és a 33-éves gyermekeim, akik nekem köszönhetnek mindent.Igaz a jó múltkor az a fejlesztési gépészmérnök, aki, most audi A8-sal jár ki Magyarországról Németországba, telefonon köszönte meg, hogy nekem köszönhet mindent, de ő itt van munkaviszonyban, csak az új gyáregységbe jövő leendő mérnököket oktatja kint!



2012. jún. 25. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem várnám el. Ha eltartást akarok, akkor eltartási szerződést kötök, gyereket nem azért szülök vagy nevelek, hogy aztán eltartsanak. Főleg nem tenném hozzá, hogy én bezzeg milyen önzetlen voltam, ő meg... Hol ebben az önzetlenség? -.-"
2012. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%

Mi támogatjuk anyósomat, mert ő "elvárja". Szóval nem, én nem fogom elvárni, ahogy az én szüleim sem várják el.


Tudják, hogy ilyen rossz körülmények között élsz?

2012. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Hívd fel telefonon valamelyiket nyugdíj előtt pár nappal, egy héttel, és kérj tőle kölcsön 5-10 ezer Ft-ot azzal, hogy ha megkapod a nyugdíjadat, megadod. És add is meg!

Majd a következő hónapban a másikat, harmadikat stb.

Előbb-utóbb elkezdenek gondolkodni, hogy a nyugdíjad nem elég, és valamit csinálniok kellene.

Az, hogy hó végén kölcsönkérsz, mégcsak jelzés a részedről, és nem jelent követelőzést.

2012. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem attól a gyerekedtől vársz segítséget, akire 100%-ban ráírattad a házad, kisemmizve az örökségből a többit?
2012. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Hát eszükbe juthatna kérés nélkül is, szerintem elvárható, hogy segítsenek (és nem felszólításra, követelésre, hanem maguktól). Lehet nem is tudják milyen helyzetben vagy, tudasd velük (erre már írtak példát, kérj kölcsön).
2012. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Látom az előbbi válaszból, is többek között, hogy nem értitek a lényeget!

1:nem lett kisemmizve senki!

2:akkor várja a halálomat a legkisebb!

3:Aki annak idején egy-egy-egy-egy 1-szobás lakást kapott az többet ér sztem, mint a beláthatatlan , és tovább nem folytatom.

Bocsi senkit sem akartam megbántani, de egy bizonyos halfajtára emlékeztet sztem , mint emberek, akik az (anyuk) húsából fejlődnek ki, ezek szerint!

2012. jún. 25. 18:18
 7/27 anonim ***** válasza:
47%
Ott a pont a házasnál,egy csomó családabn ez van,hogy az egyik gyereknek ház,autó,minden fenék kinyalás,ő leszarja a családot magasról,a másikaknak meg semmi,és akik semmit sem kaptak attól várják a csodát,meg az eltartást.
2012. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

SÚLYOS kérdés.


Nagyon kuszán írtál, alig tudtam a végére érni. A kérdésre válaszolva: szerintem igen, elvárható, sőt teljesen természetes. A család eredeti funkciója egymás segítése. A szülő a gyereket, a gyerek a szülőt, a testvér a testvért. Legalábbis a jobb helyeken, ahol szeretik egymást.

Gyereknek lenni nem csak jogokkal jár, hanem, bizony van erkölcsi kötelesség is mellé. És én gyerekként kötelességemnek érzem, hogy viszonozzam azt a sok szeretet, törődést, amit a szüleimtől kaptam.

2012. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem varnam el, mert a szeretet önzetlen. :)

A gyermekeim majd ne azert tamogassanak, mert felneveltem öket, hanem szeretetböl - olyan ertekrendet szeretnek velük megismertetni, olyan ertekeket atadni, hogy erre kepesek legyenek. Persze, az ö döntesük lesz, emellett is, de marketing-ertelemben a gyermek = termek, amit mi, a szülök "fejleszettünk" olyanna, amilyenne, mienk az ELSÖ felelösseg...


Felelösseg... az is a Te felelösseged, ha tul koran odaadtal mindent.

De gondolkodjunk megoldasokban. Ugy emlekszem, egy jogi lehetöseg: az örökseget azt hiszem, vissza lehet vonni, mig elsz (?). Inkabb nezz utana!

Nagy kerdes, hogy vajon tudjak-e, hogy segitsegre szorulsz? A (helyes) kommunikacio nagyon fontos, a helyedben egyszerüen, tenyszerüen elmondanam, mi a problema...

2012. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%

1. Ha adok valamit akkor nem várok semmit cserébe.

2. Mondtad a gyerekeidnek, hogy szükséged lenne segítségre? Vagy atta vársz , hogy majd kitalálják?

ha eddig mág adni is tudtál, akkormiből gondolod, hogy tudják, hogy most neked is szükséged van rá?

Néma gyereknek anyja se érti...a gyereke se. Mondd el, hogy mit vársz el. Ne mártírkodj magadban

2012. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!