Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyukámnak h...

Hogy mondjam el anyukámnak h pszichológushoz akarok menni anélkül h kérdezgesse h miért? Félek szólni félek elmondani neki ezt az egészet :S

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj! Hidd el nekem, a pszichológus nem szégyen. Egyszer hallottam egy nagyon jó mondást, miszerint nem az beteg, aki felismeri a problémáját és elmegy pszichológushoz, hanem az, aki nem ismeri fel, és ebből adódóan ugye nem is kér segítséget szakembertől.

Én többször is voltam már, volt, amikor rendszeresen jártam, volt, amikor csak adott alkalmakkor, ha éppen szükségem volt rá. Ha van TB kártyád, akkor akár ingyen is igénybe veheted a segítséget.

Szerintem nyugodtan állj anyukád elé, és bátran mondd meg neki, hogy szükséged van segítségre. Ha megérti, ha nem, menj el! Nagyon sokat fog segíteni!

2012. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? ha nem akarod, akkor nem kell elmondanod, elmész és kész. nem tudom miért érzel erre kényszert, hogy elmond az anyukádnak, ha később nem akarod elmondani az okát. Ha pénzre van szükséged, mond hogy problémáid vannak, de nem akarsz egyenlőre beszélni róla, és szeretnéd, ha tiszteletben tartaná ezt, mindenkinek vannak dolgai, amiket a szülei előtt szégyell, de adja oda neked a pénzt, nyugtasd meg, hogy nem drogra v italra, vagy más butaságra akarod költeni. Mond el, ha majd idejét érzed, őt is beavatod, de most még nem állsz rá készen. Ha intelligens anyukád van, akkor biztosan megérti, de valószínűbb, hogy aggódni is fog, nem alaptalanul. egyébként sztk alapon is lehet menni pszichológushoz, ha jól tudom, így pénzt sem kell kérned.
2012. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok úgy érzem már elég komoly dolgokkal azért szeretném elmondani mert az orvosom mellett a nővérke ép anyukám testvére akivel nem ép a legjobb a kapcsolatom és nem tudom hova kéne menni nem tudom hol van pszichológus és mi kell oda. köszönöm a válaszokat
2012. jún. 25. 18:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg az orvosod, hogy ajánljon másik szakembert, mert személyes /rokoni/ kapcsolatban állsz egy asszisztensével. Közted és az orvosod közt kizárólag munkaviszony lehetséges, amit kizárhat a kifogásolt személy. sztem etikátlan lenne, és ezt jobb lenne közölnöd is a dokival.
2012. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne menj oda, ahol olyan ember dolgozik, aki fecseghet.


Ifjúsági pszichiáterhez menj inkább, ne pszichológushoz. 18 éves korod után pedig anyukának (és senkinek sem, mert ez kizárólag a te magánügyed) sem kell tudnia róla, merthogy onnantól fogva törvényileg felnőtt vagy, magyarul magad intézheted a dolgaidat, beleértve a pszichiátert is. Nem kell többé felnőtt kísérete, engedélye stb.


Az ifjúsági ingyenes, TB-re megy. Egy jó pszichiáter szakorvos egyébként mindig százszor többet ér, mint egy pszichológus. (Az utóbbi NEM orvos, nem diagnosztizálhat, nem írhat fel gyógyszert - ezt jó volna, ha végre megjegyezné mindenki.)


Addig pedig annyit mondj anyunak, hogy szükséged van rá. Mivel neki is el kell kísérnie legalább egy alkalommal, tapasztalni fogja maga is, hogy a doki nem eszik embert és segít neked.

2012. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm erőt veszek magamon és elmegyek! Szlovákiai vagyok szóval ezek kicsit szerintem máshogy mennek fizetési és ilyen szempontból. Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 25. 20:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
kedves Utolsó, nem tudhatod a gép mögül, hogy a Kérdezőnek milyen ellátásra van szüksége, és mi a problémája. A kérdésben is pszichológus szerepel. Lehet, hogy nem diagnoszta és receptet sem ír fel, jóllehet nincs is rá szüksége, csak egy kiadós beszélgetésre. Nem minden mentális problémát kell bogyókkal megoldani, így talán alkalmas lesz erre egy "egyszerű" pszichológus is!
2012. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 7/7-es. Látom, nem vagy járatos a pszichiátrai ellátásban. A pszichiáter nem csak bogyókat ír fel, kedvesem, hanem nagyon-nagyon sokféle egyéb terápiás technikát alkalmaz. Csak akkor ír fel bogyót egy jó pszichiáter, ha muszáj.



Kérdező: nem probléma, ha szlovákiai vagy. Bizonyára ott is létezik alapellátás. Ha nem, akkor egy kis pénzt gyűjtögetsz, és átjössz ide, magánbetegként.

2012. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja és még egy, kedves 7-es: én azon kevés emberek egyike vagyok, aki meglehetős nagy biztonsággal szokta tudni, még a gép mögül is, hogy kinek milyen ellátásra volna szüksége - feltéve, ha az adott ember normálisan írja le a problémáját. :)
2012. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

"én azon kevés emberek egyike vagyok, aki meglehetős nagy biztonsággal szokta tudni, még a gép mögül is, hogy kinek milyen ellátásra volna szüksége"


Dr. House?

2012. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!