Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztnév önmagában vagy...

Keresztnév önmagában vagy becézett formában?

Figyelt kérdés

Viktóriának hívnak, de mindenki csak Vikinek hív. :) Nincs semmi bajom a nevemmel, mára már megszerettem, jó benne, hogy nemzetközi.

Kiskoromban mindig Vikiként mutatkoztam be, így alapból mindenki úgy hívott. Azóta már elmúltam 18 éves, tehát már normálisan szoktam bemutatkozni (vezetéknév és Viktória) :D

Mivel hozzászoktam a Vikihez, ezért kicsit fura, ha valaki Viktóriát mond, mivel távolságtartónak érzem. Az meg furi, hogy mindig megkérni az embereket, hogy légyszíves így szólíts.:D Ráadásul külföldön ritkább a nevek becézése (úgy vettem észre), így ott a többség Viktóriának hív. Talán mivel ott a becenév is anyakönyveztethető. :)

Elég kacskaringósra sikeredett, remélem kivehető. :D

Köszi!:)


2012. jún. 27. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyáltalán nem bonyolult dolog... "Szia! Molnár Viktória vagyok, de mindenki csak Vikinek szólít..". Tádáám. Máris mindenki tudni fogja, hogy Vikinek hívjon, hidd el, veszik a lapot.
2012. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazad van.. mondjuk elég ízé, hogy ennyire unatkozok, hogy ilyen kérdést rakok fel este 11-kor..:D

Legegyszerűbb ha a választást mindig az adott személyre bízom. :) Inkább megyek lefekszem..:D

2012. jún. 27. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Hm. Engem is Vikinek hívnak, de 1-2 régi tanáromtól eltekintve senki se szólít/ott Viktóriának. :( (Kivéve 1-2 esetet, amikor haveri körökben ránk jött a "nem becézzük egymást" szindróma. :D )

Egyébként én csak akkor mutatkozok be a teljes nevemen, ha munkahelyen vagy valami hivatalos helyen vagyok, de pl. koncerten csak annyit mondok az embereknek, hogy Vikinek hívnak.

Érdekes, mert hivatalos helyen is Vikinek szoktak csak szólítani.

20/l

2012. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. érdekes lett volna, ha emelt érettségi szóbelin a tanár 'levikiz' vagy a bankban az alkalmazott. :D

Magázni persze nem szoktak, de nem örülnék, ha hivatalos helyeken Vikinek szólítanának. Én sem tegezem le őket, ők is tiszteljenek meg. :)

2012. jún. 28. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is meglepődtem múltkor, amikor úgy hívtak be az okmányirodában, hogy "XY Viki" :D

Nem zavar különösebben, csak furcsállom kicsit. :)

2012. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze, velem is volt már ilyen, de én ezt nagyon nem szeretem :D
2012. jún. 28. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Én Alexandra vagyok, de a környezetemben mindenki Szaszának hív. Hivatalos helyen, főiskolán stb Alexandra vagyok. :D Még nem is hasonlít. Akkor én mit szóljak? :D
2012. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig szép név az Alexandra :)
2012. jún. 28. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:

A becézgetés a közeli barátok, családtagok megszólítási módja. Tehát az normális, ha a barátok, sulitársak Vikinek hívnak, de ha bemutatkozol egy hivatalos helyen vagy ilyesmi, akkor tőlük ne várd hogy becézgessenek...ha meg pl. párod mutat be a barátainak, vagy ilyemsi, akkor meg úgyis úgy fognak hívni, ahogy a párodtól hallják, hogy szólít. Mármint nem "kicsim" meg ilysmi, hanem a beceneveden. EZ a természetes.

De munkahelyen, irodában nem fog Vikizni a főnök, legalábbis ideális esetben. Mint ahogy egy Noémit sem hívnak hivatalos helyen, vagy a vállaltvezető Noncsikának.....

2012. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy olvastad-e az előbbi hozzászólásaimat, de ott világosan leírtam, hogy nem várom el és nem is szeretem, ha hivatalos helyen, olyan 'kislányom' stílusban beszélnek velem. :)
2012. jún. 28. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!