Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lop az öcsém! Hogy buktassam le?

Lop az öcsém! Hogy buktassam le?

Figyelt kérdés

Már többször is előfordult hogy öcsém lopott a családban, apától,anyától, tőlem is. Ma pl. egy ezresem tűnt el, és már annyira elegem van, hogy egyszerűen nem tudok mit csinálni vele. Most is kérdőre vontam, de semmi, tagad egyfolytában, meg hogy takarodjak ki a szobájából. Reggel mikor hazajöttem egy ezres volt a tárcámba, a táskám a konyhába hagytam én pedig a szobába pakoltam. Öcsém szól hogy elment itthonról, mondom ok.

Délután nézem, sehol a pénz. Azzal védekezik hogy én akkor jöttem haza mikor ő elment, és nem vette el...viszont amég én a szobába voltam, simán elvehette a pénzem.

Legutóbb is akkor tette le a táskám mikor kimentem a konyhába...akkor nem szóltam.Pénz nem tűnt akkor el, gondolom megzavartam...

Mit tegyek? Mindig tagad, sose mond igazat és meglop minket!


2012. jún. 28. 16:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Hány éves az öcséd?

Nem kap zsebpénzt?

Nem dolgozik?

Mondd el neki, hogy tudod mi történt. Többször előfordult ez már? Nem lehet, hogy kleptomániás?Nem tudod, olyan helyre elzárni, ahol nincs hozzáférése?

2012. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

Hány éves az öcséd?

Szerintem tegyél a pénztárcádba vagy a táskádba egy cetlit, amire ráírod, hogy TUDOM, HOGY TE VAGY AZ! NE IS MERJ A SZEMEMBE NÉZNI!

...vagy valamit, bármit is ráírhatsz éppen, aztán figyeld meg, hogy hogyan változik meg a viselkedése veled kapcsolatban.

Vagy csak szimplán a vicc kedvéért hagyd üresen a pénztárcádat, de azért egy NEM NYERT!!!! feliratú cetlit tegyél bele! ;)

2012. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

20éves.

kap pénzt amikor kér, és azt hazudja dolgozik, de sztem ez sem igaz.

folyton mindenről hazudik, később általában lebukik.

apának is folyamatosan tűnik el a pénze volt hogy 5000is akár.

nekem is tűnt már el nagyobb összeg.

nem tudom mit kéne vele tenni.

gondoltam arra is hogy elölhagyom a táskám a konyhába és bemegyek a szobámba tvzni. aztán a fényképezőm beállítom kamera módba és felvételre nyomok. aztán csak kiderül hogy ki a hunyó...nem?

2012. jún. 28. 16:20
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
Színes nyomtatóval nyomott pénzt tegyél a pénztárcádba. Meglátod, mennyire meglepődik majd.
2012. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
Írd fel a papírpénz sorszámát, utána már könnyebb lebuktatni.Jobb ha kisebb címlet, pl. ötszázas vagy ezres. Utána anyukád vagy apukád megkéri, hogy váltson fel neki egy ezrest két ötszázasra, vagy fordítva.
2012. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
én adnék neki először egy kurv@ nagy pofont aztán elmondanám neki hogy ez nagyon csúnya dolog és még egyszer ne merje
2012. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

ezek rajta nem segítenek...

komolyan

dörzsölt gyerek

több rendőrségi ügye is volt már

mert eladott mindenfélét, kifizették csak nem küldte a dolgot.

anya pedig mindig hisz neki és végül mindig az van hogy szegény öcsémet húzták csőbe és jaj szegény öcsém...annyira elegem van már!

egy tuti módszer kell amivel lebukik!!!!

2012. jún. 28. 16:25
 8/25 A kérdező kommentje:

a címletes nem működik, mert próbáltam már.

mindig azt mondja nincs pénze, mondom pakold ki a zsebeid, és elkezd velem ordítani hogy takarodjak meg fellök vagy ilyesmi. rendesen félek tőle mert képes lenne megütni én pedig 2 évvel vagyok nála idősebb de lány...magasabb és erősebb is nálam.

2012. jún. 28. 16:26
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Keverj le neki egyet "Többé ne merj lopni!" felkiáltással a szüleitek előtt.
2012. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sajnos egy bűnözővel állsz/álltok szemben, ezen nincs mit szépíteni. És úgy tűnik, most már a társadalomra is veszélyt jelent, kinőtte a családot. ...De az a legrosszabb, hogy tényleg nem tudja az ember, hogy mit lenne a legokosabb tenni! :(
2012. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!