Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen papírt kell alá íratni...

Milyen papírt kell alá íratni velem a hoz hogy a volt feleségem a 2 kiskorú lányomat kivihesse ausztriába?

Figyelt kérdés
Szóval,elváltunk a mostani párja kint dolgozik ausztriába és ősszel kiszeretnének menni utána kint lakni,iskolába járni,dolgozni stb.Tudtommal nekem is hozzá kell járulnom ehez,ezzel nincs is gond,ritkábban látom őket majd,de ott jobb lesz nekik szerintem.Milyen dokumentumot fognak elém rakni.Útlevélhez már évekkel ezelőtt aláírtam.
2012. júl. 1. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, hogy érdemileg nem tudok hozzászólni, de te vagy az első olyan ember itt, akit tisztelni tudok a válási hercehurcája után. Mások próbálnák meggátolni a boldogulását és boldogságát, meg azt írnák, hogy "hogy akadályozhatnám meg, hogy külföldre költözzenek"


Minden elismerésem, te egy korrekt ember vagy!

2012. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha véglegesen mennek, akkor gyámhivatalnál kell intézni. Hosszadalmas egy ügy.

A gyermek végleges külföldre távozására vonatkozó nyilatkozat jóváhagyása iránti kérelemhez csatolni kell azokat az okiratokat (különösen: a külföldi hatóság által kiállított környezettanulmányt, iskolalátogatási igazolást, jövedelemigazolást, befogadó nyilatkozatot), amelyekből megállapítható, hogy a gyermek nevelése, tartása, ellátása, tanulmányainak folytatása külföldön biztosítva van.

Neked csak egy beleegyező nyilatkozatot kell írni.

XY (minden személyes adatod)beleegyezem abba, hogy XA és XB(gyerekeid minden személyes adata)2012. 08. 15-napjától X városba távozzon végleges letelepedési szándékkal.

Dátum, aláírás, két tanú, de nem árt a nyilatkozatot ügyvéddel hitelesíttetni vagy a gyámügy előtt megtenni.


Illetékmentes.

2012. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!