Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem sosem engedi, hogy...

A nővérem sosem engedi, hogy az ő gépén játsszak, vagy a mobiltelefonjánán, meg a sminkjeit sem akarja ideadni. Miért ilyen önző?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok amúgy. Mindig azt mondja, hogy nekem még nem való a smink, pedig a barátnőim is sminkelik magukat, szerintem már nem vagyok olyan fiatal.
2012. júl. 6. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
De az vagy, sőt. Túl fiatal. én sem adnám oda. Majd 5-6év múlva
2012. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg nem való neked smink. A barátnőidnek sem. Hacsak nem akartok 20 évesen 40-nek kinézni. Telefon nélkül is meg lehet lenni 13 évesen. Olvass könyvet.
2012. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Én megértelek, pedig 40 éves pasi vagyok:) Az a helyzet, hogy abban a speciális korban vagy, amit úgy hívnak serdülőkor. Ilyenkor az ember még nem felnőtt, de már nem is az a klasszikus értelemben vett gyerek. Én például a te korodban LEGO várat építettem, közben cigiztem és egy sereg ellentmondásos dolog volt az életemben. Szerintem ne siettesd a dolgokat. A smink tényleg ráér, a mobilozást nem tudom hova tenni, mert szerintem az simán mehet. Üdv. Józsi
2012. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer volt egy ilyen rész a Hetedik Mennyország című sorozatban. Az egyik főszereplő kiscsaj sminkelni akarta magát, annyi volt mint te. Titokban megvette a sminkcuccot és mikor elkezdett sminkelni egyrészt úgy nézett ki mint egy bohóc, másrészt nem is tudta lemosni. Hidd el, jobb az ha nem kened még magad.
2012. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Én is 13 éves lány vagyok és sminkelem magam meg van mobilom is.A nővéred lehet hogy félti a cuccait és ezért nem adja oda.
2012. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Én sem adnám oda a cuccaim. A smink-cuccok amúgy is olyanok, amit nem egészséges több embernek használni (rúzs, spirál, szemceruza...) mert nem higiénikus.

A mobilt meg duplán, ha már játszani akarsz, vegyél valami tetris- félét, habár szerintem te már nem nagyon tudod, miről beszélek. Elektromos játék, na.

Én speciel kiröhögtem azt, aki játék címszó alatt elkérte a mobilom, mert mikor egyszer odaadtam, elsőre az üzijeimet és a képeimet nyálazta, a francokat akart játszani...

A gép sem játékra van. Tudod, azokat a játékokat a számítógépbe azért rakták, hogy a dolgozó ember két meló között lazítson egyet egy passziánsz-szal.

Tényleg jó ötlet, hogy vegyél egy könyvet a kezedbe, és olvass. 13 évesen és nyáron főleg ajánlom a Tüskevár- című könyvet.

Vagy sudokuzz. Az is agytorna, nem agymosás.

Segíts anyukádnak, abban a korban vagy, mikor el kell kezdeni tanulni sütni, főzni.

Tedd hasznossá magad.

Ne a sminken és ilyeneken járjon az agyad...

2012. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
13 évesen ne sminkeld magad. 19 vagyok, tehát igazából abból a generációból vagyok mint te, de nálunk sem sminkelte a kutya sem magát ennyi idősen. Még gimiben sem sminkelt a lányok nagy része. A mobil meg magán dolog, nem kölök, nyilván van rajt olyan, amit nem akar, hogy más is lásson, akinek semmi köze hozzá. Gondolom a nővéred sem csüng egész nap a gépen, ha nem fekszik rajta akkor meg nyugodtan játszatsz. Ha nagyon erőszakoskodik, verd ki szüleidnél a hisztit, úgyis mindig a kisebbnek adnak igazat.
2012. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én oda nem adnám a húgomnak a dolgaimat. Van neki is telefonja, van rajta játék, van asztali számítógép, nekem laptopon, mégis mi a fenének adnám neki oda, amikor ott van amaz, azon is csinálhat bármit? Ráadásul jegyzetek, szakdoga vázlat és miegymás cucc van a laptopon, nem akarom, hogy baja legyen. A sminkem pedig én használom, nem a közösbe van bedobva. Ő is sminkeli magát (14), ugyan nem 1 kilót, de szokott szempillaspirált használni, alapozót, meg néha púdert. Ebből is van sajátja, azért kb 3-4ezerből kijön mind egybevéve, anyáék tudnak neki venni, nem tőlem kuncsorog.
2012. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem adnám oda. Nem azért van drága pénzem sminket, hogy a tesóm elhasználja, szétmaszatolja, poénból. Vegyél magadnak.


Játszani is játsszál a sajátodon. A telefonomat senkinek nem adom oda, annak meg én sem örülök, ha valaki az én gépem előtt mereszti a s3ggét, és ha valami eszembe jut, akkor még nekem kell kérni a sajátomat.


Biztos oka van rá, hogy nem adja oda a dolgait neked. Az övé, azt csinál vele, amit akar.

2012. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13 vagyok én is. 18 éves fiú tesóm egyfolytában az asztali gépemen csüngött mondván, hogy az övé lassú, pedig nem.. Sokáig szerettem volna egy laptopot de akkor csak ígérgették.. Aztán a keresztanyám családi okokból elakarta adni a laptopját és én megbeszéltem vele, hogy akkor mi lenne ha nekem adná, anyuék is belementek meg ő is. A tesóm megkapta az asztali gépemet és a laptopomtól meg cumi van. Második nap mikor megvolt a laptop leült és kiabált nekem ki hogy hogy kell bekapcsolni, én meg mondtam hogy na állhat fel mert ülök oda, meg mikor bekapcsolt mondtam hogy még ne kattingasson, kérdezte miért nincs internet, mondtam majd lesz, és azt mondta hogy ne így beszélj velem tee, ekkor felállt és az ajtóból dünnyögött hogy itt meredjen meg a gépem :) Azóta rá se néz :D A telefonom meg egyfolytában kéregeti, nála többet van mint nálam, de mondjuk ezt meg is értem, mert bizonyos okokból kelnie kell éjjel és azt mondja, a sajátjára nem tud felkelni, meg másikra sem. De annyira nem is értem mert akkor míg suli volt hogy tudott rá felkelni reggel? :D Na mindegy, azt odaadom neki, olyan fontos dolgom azon nincs, mondjuk jó nagy hisztit csapnék ha letörölne róla valamilyen képet :P :D

Sminkelni soha nem jutott eszembe, én egyszerűen elförmedek mikor kortársaimat látom csupa sminkkel. Nem is értem, hogy engedik meg ezt otthon nekik.. :| És szerintem meg fiatalok vagyunk ehhez.

A nővéred meg a telefonját értelemszerűen azért nem akarja neked odaadni, mert van rajta olyan dolog, ami csak rá tartozik és nem akarja, hogy tudj róla.

2012. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!