Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarázd el légyszi, hogy...

Magyarázd el légyszi, hogy miért baj az ha valaki komolyan megbánt én nem bocsájtok meg neki?

Figyelt kérdés

Mert senki nem mondja el, hogy miért baj ez vagy nem csak azt hallom mindenkitől, hogy "jaj, nem olyan nagy ügy ez... Csak te csinálsz belőle elefántot... Biztos rossz napja volt, mindenkinek vannak rossz napjai... Te is ezt mondad volna nem?" Hát nem!


Mostanában egyre több emberrel veszek össze vagyis inkább ők vesznek velem össze. És olyan dolgokat kezdenek el mondani ami tényleg megbántó.

Azok bántanak meg akiket addig tökre szerettem.

pl. Anyám, egyszer úgy összeveszett velem, hogy mondta, hogy "Ezért neveltelek fel, ez a hálád, ezért szenvedtem veled oly sokat!? Inkább meg se szültelek volna!"

Na ez nagyon rosszul esett, és azóta nem is beszélek vele. Persze most már bánja hogy ezt mondta de gondolkozott volna előbb... És Sokan mondják, hogy ne csináljam már, csak rossz napja volt... Ja nekem is van tök rossz napom, de senkinek nem mondok ilyen durvákat a szemébe.

Testvéremmel is összevesztem Ő is elég durvákat tud mondani ha valami nem tetszik neki.


Szóval elég sok emberrel vagyok rosszba, és én nem fogok megbocsájtani, mert érdekes módon vannak normális emberek, akik ha mérgesek SE mondanak ilyeneket nekem... és vannak akik meg akinek elég ha "rossz napja van" már a lelkemig megbánt...

És mindenki mondja, hogy "jajj, felejtsd már el, nem gondolta komolyan..."

Ja, amikor meg én mondtam durvákat azt 5 év múlvba is a szememre hántorgatták ha elkezdtünk vitatkozni...


Szóval miért is baj ha nem bocsájtok meg?



2012. júl. 8. 11:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Látod kérdező!? Válaszoltak neked, szerintem egyáltalán nem kioktató formában és te már erre is ugrottál, pedig nem bántani akartak. Túl kicsi az ingerküszöböd! És hidd el, én sem bántásból írom ezt!
2012. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan dolog, amit csak úgy fejéhez vagdoshat egy anya a gyerekének, csak mert szar napja van! Anyámnak is sokszor volt már szar napja és veszekedtünk is már nagyon, ordibálva is, de sosem vágott még a fejünkhöz ilyet! Én is haragudnék ezért jó sokáig. Ha beszélnék is vele utána, bennem lenne a tüske és felhánytorgatnám neki szerintem.

Én általában megbocsátok, de van amikor igazából nem tudok teljesen. Beszélek az illetővel aki megbántott, de bennem van a tüske és már nem marad olyan az az igazi jó viszony.

2012. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
megbocsátani magad miatt kell. mert téged mardos belülről, téged roncsol a harag, nem másnak fáj.
2012. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

"senkinek nem mondok ilyen durvákat a szemébe."

"amikor meg én mondtam durvákat"


Ennyit erről.

2012. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Majd ha már senki nem kapar utánad, mindenki lesz.rja az érzékeny kis lelkedet, akkor kereshetsz magadnak új anyát/apát/barátokat. Aztán megsértődhetsz rájuk is.

Ez ám a boldogság, gratulálok!

2012. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem írtad volna, hogy elköltöztél, azt hinném hogy kb 13 éves vagy. Te bárkit megbánthatsz de ők téged nem. Szerintem nőjj fel! Agyilag...
2012. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

Ja, hogy örüljek, hogy nem ásott le minket apánk a kertben???!!!

Tudod, bárcsak annyit vágott volna a fejemhez, hogy bár meg sem születtem volna!!!

Bocsánatot kért anyukád, nem??? Mert tőlem még azt sem!

Csak azért írtam le, hogy értsd, hogy tényleg van rosszabb, amit nem lehet megbocsájtani. Amiket te írtál, azért nagyon lehet haragudni, de nem megbocsájthatatlanok.

Amúgy ezért a durva sértésért, amit írtál nekem, ami nekem 19 évemet tett tönkre, nem tudok neked megbocsájtani!!! Na, tessék és nem érzem magam miatta rosszul!

2012. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

"Tehát mindig van rosszabb és ennek örüljek ugye?

De akkor te is örülj! Legalább nem fojtott bele titeket a fürdőkádba, és nem ásott el a kert végbe!"


Úgy látom nincs azzal gond, hogy másokat megsérts. És ez még nagyobb szemétség, mint amit te kapsz. Pedig ő még segíteni akart.


Kb 10 éves értelmi és érzelmi szintjén állsz. Kinek képzeled magad? Lehet jobb is, hogy nem bocsátasz meg. nekik biztos...

2012. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az élet rohadtul rövid ahhoz, hogy ne tudj megbocsátani. Lehet, hogy anyukádnak már nem tudod holnap elmondani azt, hogy mennyire szereted őt és hogy megköszönd, hogy felnevelt és hogy oly sokszor támogatott. A család nekem mindenben az első, persze másoknak lehet más a sorrend, de gondolkozz el ezen! Te írtad, hogy bátnja a dolog, hát akkor??? Mégis mire vársz? Limuzinra, sportkocsira? Persze az ember mond olyat, amit később megbán. Az ember tele van hibával és akár hiszed akár nem, de TE IS!!! Ne legyél ilyen undok és sértődékeny. Kicsit szedd össze magad!
2012. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
hát elég bunkó stílusod van...
2012. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!