Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ha, aggodom a...

Mit tehetnék ha, aggodom a szüleim miatt?

Figyelt kérdés

Apukámnak már több mint 2 éve nincs munkája,anyu sose dolgozott.Azóta nem talál magának megfelelő munkát,már németül tanul itthon a tankönyvemből,hogy kitudjon menni Ausztriába.(Angolból felsőfokúja van,csak anya nem engedi h kimenjen dolgozni)Apu régen igen sokat keresett így most papíron mindenünk meg van(nagy családiház,2kocsi,nyaraló),szerencsére hitelünk nincs és pénzt is takarékoltak de mostanra az is megcsappant,olyanyira,hogy már anyu is munkába állt,dehát ő töredékét keresi apa régi fizetésének.Már a házat is el akarják adni csak hát nem nagyon sikerül,mert nem keresik az ilyen nagy értékű házakat :(

Enyenlőre még minden a régi ne,már nemsokáig sanjos.

Mindeközben apu és anyu házassága is kezd szétmenni...

Nagyon rosszul érzem ettől magam,de ha őket megkérdezem csak annyit felelnek,hogy nyugi,minden oké és én inkább menjek el focizni vagy amit szeretnék. Nagyon rossz így elkérni tőlük a zsebpénz,vagy a szülinapi ajándékomúl beigért pénz vagy h apa mikor vesz új labdát nekem a helyett amit kijukassztott :(((


2012. júl. 8. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt zsebpénzem, szóval te is lemondhatsz róla, nem lesz borzasztó. A beígért pénzről mondj le! Az egyik autótokat eladhatjátok. A házat viszont veszteséges lenne eladni. Ha tudtok, fogadjatok albérlőt!
2012. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fogadjatok albérlőt, igen,ez egy bevételi forrás lehet...ha a ház mérete kibírja, ha akad akár csak 1 nem használt,felesleges szoba is...Ja és nem írtad hány éves vagy,de asszem 16 év felett el lehet menni talán már 4-6 órában dolgozni, 18 felett meg akár 8-ba is, szóval te is tudnál anyagilag is segíteni,ha elérted már ezt a életkort...erről semmit nem írtál,ezért nem tudhatjuk
2012. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, anyádat próbáld rávenni,hogy kiengedje legalább egy rövidebb időre, mondjuk húsvétig...az cirka háromnegyed év... azalatt össze tud szedni egy kis pénzt akár mondjuk Angliában -ha már egyszer abból felsőfokúja van, bár a papírral ott kinn semmit nem fog érni, ha tudás nincs mögötte - kinn letojják a papírt...ez tapasztalat... főnökömnek volt papírja a felsőfokú angoltudásáról,amit aztán szépen elfelejtett,és kinn hiába lobogtatta, le se tojták...engem meg,akinek papírja is volt és beszéltem is, simán felvettek volna, csak én családi kötelékek -anyám haláláig nem akarok kimenni, aznap már megyek is, még a temetést se várom meg- miatt nem mehetek
2012. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

korom:15/F

zsebpénzről és egyébb tartozásukról le is fogok mondani

Nagy házunkvan,lenne itt felesleges szoba,csak most mindennek van valami rendeltetése(dolgozó,kondi),meg hát van még 2 kisebb tesom(12,5).

Ja és ahogy halottam egy albérletért nem fizetnek olyan sokat,nekünk meg annál csak a ház fentartása sokkal drágább úgyhogy az nem hozna elég hasznot :(

A kiküldetésbe van szerintem esély mert az rendbetehetne mindent :)

Amúgy 15 évig beszélt minden nap angolul szval szerintem azzal nem lenne gond.

2012. júl. 9. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Na nehogy már még hasznot várj egy szoba kiadásából:D

Természetesen nem fogja fedezni a kiadásaitokat az, hogy egy szobát kiadtok. De csökkenteni fogja, ami azért nem mindegy! Az meg, hogy mindenek funkciója van, csak rajtatok múlik. Dolgozószobát pl ki lehet pakolni, máris van egy üres szoba.

2012. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az egyik kocsit eladni :)
2012. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!