Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell végrendelkezni,...

Hogyan kell végrendelkezni, ami érvényes is?

Figyelt kérdés

A vagyonom öröklése másodlagos, inkább az lenne fontos, hogy én határozhassam meg, hogy mi történjen a holttestemmel. Pl a szerveimet felhasználhassák orvosok, ha még lehet, illetve szeretném ha egy tőlünk távollévő kedvenc városomba temessenek.

A családtagjaim ezzel nem értenek egyet, ők nem hajtanák végre, ha meghalnék, csak gondolom, ha van végrendelet, akkor tennék.


HOgy kell végrendeletet írni, kinek kell odaadni, hogy az érvényes legyen?


Ha megírom több példányban és odaadom több ismerősömnek, barátomnak, családtagnak, illetve ha emailen is megírom nekik, akkor az már érvényes? Vagy valami jogász kell hozzá, meg fizetni kell a végrendelkezésért? Hogy megy ez?



2012. júl. 12. 17:33
 1/10 bibus26 ***** válasza:
75%
Célszerű ügyvéddel csináltatni,az szinte megtámadhatatlan.Szervadományozásra van kártya is,amit mindig magadnál kell tartani,de nem tudom,hol kell igényelni/kérni.
2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem a vagyon a lényeg,hanem a temetés,akkor köss temetkezési szerződést,akkor az lesz amit te akarsz, a család nem szólhat bele.
2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ügyvédi, vagy közjegyzői letétbe kell tenni. Megírathatod az ügyvéddel is, de megírhatod te magad is, két nagykorú tanú aláírásával hitelesítve.

A temetés kérdése csak akkor lesz végrehajtható, ha meg is finanszírozod. Arra nem kötelezhető senki, hogy plusz költségbe verje magát, csak mert te pl Debrecen helyett Miskolcon akarsz nyugodni.

2012. júl. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az akarom hogy engem kitömjenek mint a levágott állatok fejét , te egyébként hány éves vagy?
2012. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Spórolt pénzemből finanszírozható a temetésem, annyi félretett van...


És ennek a közjegyzőzésnek mi a folyamata?

Megírom a végrendeletet, nem kell, hogy helyettem írják.

De hol találhatók ezek a közjegyzők, hova forduljak?

És ennek van díja???


Továbbá azt nem értem, hogy ha netán meghalok, akkor a közjegyző vagy az ügyvéd honnét tudja, hogy én meghaltam?


Mi van, ha addigra a családtagjaim eltemetnek Debrecenben, és csak később kerül elő a végrendelet? Olyankor kiásnak a sírból, és eltemetnek a spórolt vagyonomból Miskolcon???

2012. júl. 12. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Beírod a Google be hogy pl Sopron közjegyző és már meg is van. Díja van, igen, az árat nem tudom. Elmész, megkérdezed és minden kérdésedre választ kapsz.
2012. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából ha magadnak otthon kézzel megírod, a tetején ez van, hogy végrendelet, a végén aláírod, ugyanúgy érvényes végrendelet, mintha közjegyzővel csináltatod. A megtámadásnak ugyanaz a módja, bárhogy is készül. A közjegyzőnél annyi a különbség, hogy az biztos elő is kerül, amikor meghalsz, ellenben ha otthon valaki megtalálja és széttépi, akkor ennyi.

A végrendeletben elsősorban a vagyonodról rendelkezel, az, hogy a testeddel mi történjen, ahhoz szerződések kellenek, a családodat senki sem kötelezheti a végrendeleted betartására. A vagyonodról rendelkezhetsz, de a köteles rész a gyermekeidet megilleti, nem zárhatod ki őket.

A szerveidről rendelkezhetsz.

2012. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha magad írod elejétől a végig a végrendeletedet, kézírással, akkor minden oldalt számozz meg és írj alá, a legvégén pedig írd újra alá és írd oda a pontos dátumot. Ilyenkor nem kell tanú, egy sem.


Minden feltételnek, amit leírtam, pontosan meg kell felelni! A végrendeletben kikötheted, hogy mi történjék holtod után a testeddel, a szerveiddel.


Ha szakit akarsz ehhez, akkor ne síma jogászhoz menj, hanem közjegyzőhöz. (a listájuk fenn van a neten is, és a helyi telefonkönyvben is) Pontosan meg fogja neked tudni mondnai, hogy mit kell tenned.

2012. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7: kizárhatja! A PTK-ban pontosan fel vannak sorolva a kitagadási okok, és ha ezek közül bármelyiknek is megfelel a kitagadott, akkor nem örököl. Semmmit. (Az én drága jó szüleim, testvéreim és rokonaim is mind ki vannak tagadva a végrendeletemből - jó okkal.)


Ilyen kitagadási ok pl. az, ha az örökhagyó életére törnek.

2012. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak gyerekeid, az általad felsorolt személyek amúgy sem örökölnek. Gyermeket végrendeletben ki lehet zárni, de a köteles rész megilleti őket, akárhogy is fogalmazod meg.
2012. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!