Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság jó érzéssel tölti el...

Manapság jó érzéssel tölti el az embereket, ha beszólogathatnak az utcán másoknak, mert irigyek? Ti visszaszólnátok?

Figyelt kérdés

Nem szoktam,de a legutóbbi esetet igen is magamra vettem. Hogy hogyan érzik sokan joguknak, hogy mást becsmérelnek teljesen ismeretlenül.

Késő délután volt, a párom eljött értem a munkahelyemre, hogy aznap ne bkv-val utazzak 2 órát,mert épp dolga volt arra,így 20 perc alatt behozott a városba. Ahogy kiszálltam a kocsiból és elindultam direkt,hangosan egy mögöttem levő pár kezdett el beszólogatni,hogy látni, hogy válság van, és igazán kíváncsi lenne arra, hogy miből van pénz erre az autóra.

Drágább az átlagnál, és? Ők kézen fogva sétáltak, a párom rohant tovább dolgozni. Nem akartam visszaszólni, de az igazságtalanságuk nagyon bántó tud lenni. Láttam, hogy a barátnője kellemetlenül is érezte magát,amiatt, hogy egy ilyen, mind külsőleg, mind a megnyilvánulásai alapján belsőleg tekintve egy talpig "úriember" oldalán büszkélkedhet. Áradt a rosszindulat az egyébként életerős férfiból, az éremnek azonban 2 oldala van, ők andaloghatnak együtt,mi nem, mert dolgozni kell, pont azért, hogy előrébb jussunk. A miből van kérdésre pedig nem akartam más tollával ékeskedni, hogy 3 diplomás, céltudatos ember, és általában tudással,munkával lehet pénzt keresni.

Tudom, hogy az országban válság van, sokaknak okoz problémát a megélhetés, nincs munkahely, de talán ha nem ilyen rosszindulattal fordulnának az emberek a világ felé, jobb lenne a helyzetük.


2012. júl. 14. 17:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem válaszolnék, és beszólni bunkóság.


A többire nem reagálnék...

2012. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom eldönteni, hogy most dicsekszel, vagy valóban ennyire hiperérzékeny vagy. Ennél durvább beszólásokkal sem foglalkozom amúgy.
2012. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Most villogni akartál a pasiddal? Hm...

Amúgy nem szólok vissza, ha beszólnak, csak ha nagyon olyat szól be valaki, hogy egyből beugrik valami jó visszaszólás.

Persze utólag meg jönnek a jó ötletek, hogy mit kellett volna visszaszólni.

2012. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem e példa nélkül is értettük volna, de köszönjük XDDD
2012. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha villogni szeretnék nem egy anonim oldalon tenném, idegenek előtt, és nem ilyen kérdéskörben,de köszönöm a "válaszokat".
2012. júl. 14. 17:31
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem szólnék vissza, mert nem érdekelne. Egyszerűen csak véleményt nyilvánított, ha ezt magadra veszed a te bajod. Ugyanez visszafelé is igaz. Miért figyelsz arra, hogy mögötted miről beszélget két ember? Még akkor sincs hozzá közöd, ha épp rólad beszélnek.
2012. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
81%

Pont erről beszélt a kérdező. Ti is azonnal a rosszindulatúan kezdtek el írni...


a választ nemtudom, úgy tűnik belehalna ez a világ ha az emberek kicsit nagyobb szeretettel és tisztelettel nyitnának egymás felé

2012. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy beleírja, hogy a pasija 3 diplomás is megértjük mit akar kérdezni.

Amúgy meg nem kell általánosítani a kérdezőnek sem, nem csak a diplomás ember lehet pénzes vagy nagy valaki.

Nekem van egyetemi diplomám, de egyes szakmunkás ismerőseim jobban keresnek mint én...

De nem baj, ez nem támadás, csak vélemény :)

2012. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig szeretni, tisztelni és sajnálni kellene a beszólogatókat is, hisz biztosan oka van, hogy ilyen lett... Ugyan már, meg sem kell hallani. De igen, sokkal inkább dicsekvésnek tűnik ez a kiírás mint jogos sértettségnek. :)
2012. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg:

Azért mert andalogtak, az nem jelenti azt, hogy nem dolgoznak.

Lehet hogy a pasi épp 72 órázott és a 2-3 nap pihenőjét töltötte otthon és volt ideje andalogni.

Vagy lehet 3*12 órát dolgozott, utána otthon volt 3 napot.

A beszólogatás már más tészta, de azért mert valaki nem munkába rohan az még nem egyenlő azzal, hogy otthon fekszik egész nap és mást sem csinál.

Nyugodj meg, a te barátod sem fog azért über boldog lenni, mert van pénze meg kocsija, de pihenés meg magánélet nuku...Majd meg lesz a hatása. ;)

2012. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!