Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most egy illúzióban vagyok?

Most egy illúzióban vagyok?

Figyelt kérdés

Legfőképp olyanok válaszát várom, akik már idősebbek és voltak esetleg hasonló szituációban akkoriban amikor még a családjukkal éltek.

Szóval 5 éves gimibe járok és még van vissza 1 évem és úgy érzem már el kellene kezdjek "élni", a saját lábamra állni, pénzt csinálni és szórakozni, kiteljesedni, de ehelyett egy börtönben érzem magam és felemésztem magam a gondolataimmal. A szüleim a kérésem nélkül mindent megcsinálnak helyettem, csak akkor hagyják abba, ha szólok nekik. Helyettem akarják intézni a munkámat meg mindent és felfordul a gyomrom ettől a kiszolgáltatottságtól, ráadásul vidéken élünk és minden nap a kapcsolatok és szórakozás hiányát élem meg, mert az ő álmuk volt ez az óriási ház amit ide építettek és a törlesztés és rezsi annyira lenyomja a jövedelmüket, hogy nyaralni se tudunk meg semmi.. Már egy ideje önfejlesztő könyveket töltögetek le netről és azokat olvasom (mert megvenni őket persze nagy kiadás lenne) és közben börtönben érzem magam, ahonnan soha nem tudok kitörni. Biztos vagyok benne, hogy valójában nem az és csak én látom így, de nem látom a kiutat..



18/F



2012. júl. 15. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy generációs probléma...

[link]

"Az Y generáció mögött teljes mellszélességgel ott állnak a szüleik, akik mindenben támogatják őket. Paul Redmond “helikopter szülőként” aposztrofálja az egyik típust. A helikopter szülők állandóan ott köröznek a gyermekeik fölött, még akkor is, amikor azok már dolgoznak, és mindig bevetésre készek, ha szükség van rájuk, ha kell munkabérről is tárgyalnak a gyerekeik helyett. "

2012. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van annak a háznak egy ajtaja is, kilinccsel. Mondj nem-et az ősöknek és indulj el a saját életedet élni. Nem te akartál akkora hodályt. Eszed van, használd.
2012. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!