Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnék apám...

Hogyan változtathatnék apám életstílusán?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, ahogy az én apám él, nem mindennapi. Bérelt háza van, de a számítógépén és a mosógépén kívül semmi se a sajátja. Szó szerint nincs semmije, a konyhában minden túlzás nélkül nincs egy darab tányér, evőeszköz, se gáztűzhely, se semmi, csak a mosogató és a konyhabútor. Eddig az evést rendeléssel oldotta meg, de már azt se tudja, ezért hétköznaponként egyáltalán nem eszik főtt ételt, csak hétvégente, de azt is gyorskajáldában vagy étteremben. Pedig arra is lett volna lehetősége, hogy a bérbeadótól megkapja a cuccokat, amik hiányoznak, de pl. a hűtőre meg ilyenekre azt mondta, hogy felesleges, neki nem kell. Itt lakik egyedül egy üres lakásban, és látszik, hogy céltalan, üres élete van. Ma mondta, hogy mennyire elszegényedett, ahhoz képest egy 6L-es kiszerelésű sörre minden hétvégén van pénz, ebből minden este vagy 1.5L-t meg is iszik. Vagy épp a kocsmában issza órák óta, mint most. Én szeretnék segíteni, de egyszerűen nem tudom hogyan. Mondtam neki, hogy főznék neki, de mivel ugye semmi nincs a konyhában ez lehetetlen. Azt is mondtam neki, hogy pedig így pénzügyileg is jobban kijönne, erre egyből jött a támadás, hogy "de hát hogy?", és amikor mondtam, hogy ott lett volna a lehetőség, hogy kapjon berendezést, egyből nem mondott semmit. Nem tartja rendben a házat, se egy tv vagy se egy könyvespolc nincs, ami néha lekötné. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány cucc van a házban. Hogy lehetne ezen változtatni? Mivel ösztönözzem arra, hogy változtasson?
2012. júl. 20. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Te miért akarsz változtatni ezen a helyzeten, ha neki megfelel?
2012. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es, mert látja az apját gyakorlatilag szép lassan összeomlani(nem ez a jó szó,de most nem találom a jót,és keresni se akarom),és nem akarja vagyonilag a 0-ra,padlóra kerülve, züllötten a padlóra küldve látni, majd onnan a koporsóba küldeni... azért
2012. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért mert látom, hogy semmi életcélja, és nekem panaszkodik, hogy nincs pénze, pedig ha 1-2 dolgon változtatna, sokat lehetne spórolni.
2012. júl. 20. 21:47
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, kb. mindent elmondtál.
2012. júl. 20. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdzeő, aki nem akar önmagán segíteni,a jóisten se fog tudni. Vagy nyersen minden gondolatod rázúdítod, és hagyod pár napot, hogy eméssze, hátha észhez tér, vagy könyöröghetsz, de azt már hiába....
2012. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!