Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó hogy összevesztem apuval mit tegyek???

Azon vesztünk össze hogy anyukám sajnos már 11 éves koromban meghalt és azóta ugye kapok árvaellátást és eddig mindig odaadtam apuéknak.(egyébként azóta már van élettársa és van két kishúgom is.)De mivel már 1 év múlva leérettségizek ezért szeretném gyűjteni a pénzt hogy a főiskolát tudjam fizetni. de apuék nem akarják hogy főiskolára menjek pedig elmondtam hogy ez az én életem és én tudom hogy mit akarok de azt mondják hogy a diploma a mai világban már nem ér semmit ami szerintem nem igaz..Na de a lényeg az hogy nem engedik hogy főiskolára járjak majd és nem akarják nekem adni a pénzt..

17 éves vagyok és nem szeretném elrontani az életemet.szerintetek ezek után mit tegyek??elköltözzek vagy mit tegyek??Egyáltalán nekem van igazam ebben a dologban ???



2012. júl. 26. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem neked van igazad. az, hogy ők ezt megakadályoznák, egy önző, és begyöpösödött dolog.

muszáj beszélned velük, máshogyan nem tudod ezt megoldani. sokat, és nyugodtan.

2012. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

teljes mértékben igazad van!!!

kell a diploma, kell a tudás!

én apám a szocializmusban nőtt fel, ő mesélte mindig, hogy az általános iskolás társai gimnázium helyett szakmunkásképzőbe mentek, nyomdásznak tanulni, és utána meg is kapták a 10000Ft-os keresetüket, amiből már pár hónap alatt tudtak venni trabantot is, apám meg úgy volt vele, hogy kel la diploma, ezért elment 4 évre gimnáziumba, utána 4 évre egyetemre, hogy aztán gimnáziumi fizika-informatika tanár lehessen belőle, aki akkor keresett 4000Ft-ot (mert a szocializmusban minden bér központilag volt meghatározva)...


azóta eltelt már 25 év, apám most informatikai vezető egy nemzetközi cégnél, többmilliós fizetéssel, a volt osztálytársai, pedig még mindig nyomdában dolgoznak, épphogy a minimálbért elérve...


szóval kell a diploma! tanulni kell! képezd magad!


valahogy próbálj magad mellé állítani más rokonokat, hogy tudjanak hatni apádra, de közöld vele, hogy mindenáron le akarsz diplomázni!


a pénz nem akadály, ha sokat tanulsz, vannak jó ösztöndíjak, árvaként pedig különleges szociális támogatásokat is kaphatsz.


sok sikert!!!!

2012. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha betöltöd a 18-at, akkor nem vehetik el tőled.


Én is ebben a cipőben jártam. 18 évesen csináltattam bankkártyát, írtam a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak egy levelet, hogy mostantól szeretném, ha erre a bankszámla számra folyósítanák az árvaellátást.

Azért tettem így, mivel anyu+élettársa kezéből kifolyt a pénz, semmit nem költöttek rám, ittak.

Igaz én el is költöztem otthonról, s nem igazán érdekelt, hogy nem tetszett nekik az, hogy elestek egy bevételi forrástól.

2012. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!