Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyikre lenne érdemesebb...

Melyikre lenne érdemesebb költeni, jogosítványra vagy autóra?

Figyelt kérdés

Volt autónk, de az már régi volt, így tavaly le kellett adnunk a bontóba. A férjemnek van jogosítványa, nekem nincs. Viszont van egy közel 2 éves gyerkőcünk, akivel bármikor bármi lehet, illetve az ő részére több mindent csak városban tudtunk/tudunk megvenni, mert vidékiek vagyunk. Nekem viszont elég sokszor vannak egészségügyi problémáim, így nekem is többször kellett orvosokhoz menjek.

A gondunk az, hogy 1 hónapban nem sokat kell használnunk az autót, maximum 3-4 alkalommal, de mondjuk akkor nagyon kell. De ehhez ugye jelen pillanatban hiába van jogsija a férjemnek, még autót is kell kérjünk, ráadásul ő akkor nem tud dolgozni menni. Ha lenne nekem is jogsim, akkor legalább a férjem tudna menni dolgozni. Viszont pénzünk csak az egyikre van. Vagy az én jogsimra, aminek ugye még az életben rengeteg hasznát vehetem és autóhoz könnyebb utána hozzájutni, de a jogsi csak drágább lesz, ráadásul most még gyesen vagyok, tehát időm is lenne rá, de ha elmegyek dolgozni, akkor nem biztos, hogy meg tudnám csinálni.

Viszont erre a 3-4 alkalomra tényleg baromira kellene az autó, de ez annyira kevés is, hogy most ezért fenntartani egy autót, biztosítást, súlyadót, meg mindent fizetni utána sok lenne, nem használnánk úgy ki. De kellemetlen mindig kérni és van, hogy csak a 3. helyről tudják odaadni az autót, vagy a 3. ember tud csak elvinni, ha nincs a férjem és sajnos hiába fizetjük ki, amiért használjuk az autót, jártunk már ez miatt rosszul.

Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? A jogsi vagy a kocsi vásárlás?



2012. júl. 29. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Először szerintem a jogosítvány, így hogy most még van rá időd. hiába lesz autótok hogy ha nem vezetheted és hogy közlekedni tudjatok vele, most még a férjed segítsége is kell. Nyugodtabb leszel ha lesz jogsid, és majd szépen összegyűjtitek a kocsira valót is. Sok szerencsét :)
2012. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
előbb jogsi,aztán kocsi valahogy.....ha van jogosítványod, de nincs pénzed autóra és nagyon kell valami miatt autó,akkor el tudod kérni valamelyik rokonodtól esetleg barátodtól kölcsönbe.....
2012. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Inkább a jogsi, hiszen akkor a férjed is tud dolgozni, nincs kiesés, nem kell rendkívüli szabadnapot kérnie. Illetve te magad is sok okot soroltál fel a jogsi mellett, az autó ellenében. Te is inkább a jogosítványra vágynál jobban. Szerintem tedd le most, autót később is szerezhettek. Igaz, az se lesz olcsóbb (újabb adók meg minden). Viszont ha neked is van jogsid, lehet, hogy ha valaki eladja a sajátját, és tudja, hogy neketek szükségetek van egyre, de már neked is van jogsid, talán eszébe jut nektek eladni.

Egy probléma merült fel bennem: hogy fogsz gyakorolni? Friss jogosítvánnyal nem hiszem, hogy bármilyen kedves is a szomszéd vagy a rokon, odaenged a kocsihoz, hogy furikázz vele. Ebből még lehet vita.

2012. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Autóra.Logikus.
2012. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, az az egyik legalaposabb indok a jogsi ellen, hogy ki az, aki szívesen odaadná egy friss jogsisnak az autóját. És én ezt meg is értem teljes mértékben. Ezért is vagyok gondban, hogy hiába lenne jogsim, ha nem kapnék autót, ugyanott lennénk. A jogsit igazából csak a későbbiekben tudnám igazán kihasználni.

De a jogosítványra viszont később meg tuti, hogy időm nem lenne a munka mellett.

2012. júl. 29. 19:29
 6/16 anonim ***** válasza:
Előbb az autó, de csak azért, mert friss jogsival, 0 gyakorlattal nem hiszem, hogy bárki szívesen kölcsön adná az autóját, tehát gyakorlatilag semmi hasznát nem veszed, amíg nincs saját autótok.
2012. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is munka mellett tettem le a jogsit, és még nagyon sokan.
2012. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jogosítványnak is csak akkor van értelme, ha belátható időn belül tudtok majd venni autót, mert különben ha csak évek múlva lesz kocsitok, akkor addigra "elfelejtesz" vezetni. Tehát szerintem ha most kevés pénzetek van, akkor vegyetek egy megfizethető áru kocsit, és majd egyszer csak lesz lehetőséged megcsinálni a jogsit, mert azért az nem egy olyan nagyon nagy dolog, hogy munka mellett ne tudnád. Autóra meg kisgyerek mellett tényleg szükségetek van.
2012. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Van a családban egy autó, amit a férjem használ, azzal járnak dolgozni, de ugye amikor ő dolgozni van vele, vagy ha ő nem megy, akkor megy vele más, akkor nincs autó. Azt tudnám vezetni bármikor, amikor nem munkába van az autó. Csak ha olyankor kell menni a városba, mikor nincs itthon az autó, vagy a családból valaki más használja, akkor vagyunk másra szorulva. Ezért szeretnénk lépni valamerre, hogy ne kelljen ennyire másokra szorulni.
2012. júl. 29. 19:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt azért ne felejtsd el, hogy attól mert végig tudsz menni reszketve egy előre begyakorolt vizsgaútvonalon x számú hibavonallal, az még nem jelenti azt, hogy vezetni is tudsz, hiába adják ezért oda a jogosítványt. Majd talán min. egy év múlva. A szomszéd nők még évek múlva is úgy vezetnek, hogy rossz nézni őket.

És nem vitás, mind a kettő kell! Szedjétek össze rá valahogyan a pénzt. A pénzetekből vegyetek autót, a szüleidtől meg kérj jogsira, amit amúgy sem kell egyben kifizetni. Többnyire először csak az elméleti tanfolyam díját kérik el, aztán ahogyan haladsz, hetek múlva kell csak a következő részlet.

2012. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!