Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig a munkanélkü...

Miért kell mindig a munkanélküliségre és a pénzre célozgatnia? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, még a szüleimmel élek, és ciki vagy nem jelenleg sajna nincs munkám, pedig rengeteg helyre küldök önéletrajzot.

amikor volt melóm apám azzal cs*sztetett, hogy miért dolgozok olyan kevés pénzért, hagyjam ott, nem éri meg.

Most meg mindig arra tesz utalást, h egy munkanélküli senki vagyok aki élősködik, és akit eltart, itthon csinálom amit kell, de nem érdekli.

Van jogsim, megkérdeztem felhozza-e a garázsból, kell-e messzebbre menni vásárolni esetleg, erre ordit hogy üljek fel a biciklire, (ami nincs is itthon) mert túl kényelmes vagyok.

Ezzel semmi rosszat nem akartam... csak kérdeztem.

Erre itt volt az egyik ismerőse és mondja a csaj, hogy ja túl kényelmes vagyok. A csaj beszél amikor egy nagy r*banc és a pasijai a segge alá teszik a jobbnál jobb kocsikat

1-2 dologért cserébe...

Mondom faternak, hogy azért nem a nőnek kéne azt mondania hogy kényelmes vagyok, erre jött a szöveg hogy "akárhogy is ő megdolgozott az autóért, neked nincs semmid itt, én tartalak el"


összevesztünk, mindig a munkára célozgat, multkor mondta hogy "te tulajdonképpen soha nem is dolgoztál, mert sose voltál sehol se bejelentve, nekem ne ugass, fogd be a p*fádat, mert szájbaváglak és felpofozlak"


Most akar nevelni, kicsinek sosem törödött velem, mi most ez a nagy nevelési inger? Attól jobban érezné magát, ha k*rva lennék és pénzelne a pasim, cserébe tenném a dolgom, vagy attól jobb lenne neki ha megütne?


Igen tudom költözzek el, de most is keresem a melót, a legtöbb helyről vissza sem hívnak:(

Nehéz...


Szeptembertől szeretnék egy egyetemre menni, de inkább lemondok róla, nem akarom, h azt is ő fizesse, és hallgassam.


Most nem merek a szeme elég kerülni, mert anyám is őt védi, félek hogy megüt vagy lehord hogy egy szemét senki vagyok, és fogjam be amig ő tart el.


2012. aug. 3. 12:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*megkérdeztem h felhozza-e a garázsból az AUTÓT (bocs lemaradt)
2012. aug. 3. 12:03
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi kp képzései ingyenesek, tanulj szakmát, mert szerintem csak érettségid van. Bocs, ha mégis tévednék. Így nem kell hallgatnod, h pénzbe kerül. Apukád könnyen beszél, ő nem abban a korban volt fiatal, amikor egy állásra több százan jelentkeztek. Ha van valamihez tehetséged pl. varráshoz, akkor készíts szép dolgokat és add el a Vaterán! Az autózás munkanélküliként tényleg luxus, a bicikli nem rossz ötlet.
2012. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

azért autózok, mert mikor csináltam a jogsim nyagatott, h tegyem le mert nemigaz h béna vagyok ehhez is.

azért vezetek sokat mert anyáma mütötték és mindenhova én viszem.


holnap megyünk 3an nyaralni 1hétre...eddig vágytam, mostmár nem... :S

2012. aug. 3. 12:10
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
pedig menj egyetemre, hogy meg tudj tőle szabadulni!!! Nagyjából ez lenne az egyetlen lehetőség, hogy kitörj! Remélem egy másik városba jelentkeztél. Ne érdekeljen, hogy nincsen semmid! Pályázz meg kollégiumot, pályázz szociális ösztöndíjat, vegyél fel diákhitelt, ha már dolgoztál akkor talán van valami tartalékod, abból majd tudsz könyveket jegyzetet, meg a kolihoz egy- két fontosabb dolgot venni (pl: mosópor, poharak, evőeszköz, fazekak, tányérok, ágyneműhuzat,) tehát olyanokra gondolok ammik kellenek a mindennapi élethez. Ez az egyetlen lehetőséged, hogy megpattanj.... Ne várj arra, hogy lesz munkád... Semmit se fogsz találni érettségivel, legfeljebb mindig csak olyat, ahol nem vagy bejelentve. Az érettségi sajnos rosszabb mint egy jól eltalált szakma, ha most otthon maradsz, hónapokkal később se lesz munkád, legfelejbb alkalmi- fekete meló egy legalja helyen, és talán még éveken át hallgathatod apádtól mekkora ingyenélő vagy, egész addig amig férjhez nem mész...
2012. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

mindig azt hallgatom h most h nincs barátom majd az ő nyakukon fogok lógni nyaralás alatt, nem tudnak majd lekoptatni, mintha vmi kis féreg vagy pióca lennék.


bátyámék is jönnek utánunk, mondta hogy ha akarok mehetek velük hajókirándulásra, mint egy "pótkocsi"

poénnak szánta, de rosszul esett, sosem lógtam senkin, még barátomon sem anno. mintha egy elviselhetetlen kis ragacs lennék.

2012. aug. 3. 12:12
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van apukádnak,felnőtt vagy már ideje lenne gondoskodnod magadról,nem várhatod el ,hogy örökké ő tartson el.
2012. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

én olyan egyetemet találtam ami heti 3-4alkalom, nem egész héten van...van pesten is, debrecenben is pécsen is...

ha kiderül hogy pesti is van azzal fognak nyaggatni hogy miért akarok vidékre menni

2012. aug. 3. 12:15
 8/16 A kérdező kommentje:

értem utolsó, de nézz szét az interneten hogy nehéz manapság munkát találni, hiába küldöd el 5percen belül az önéletrajzod addigra már 200an megnézték.


és akkor ezt ő nem tudja normálisan közölni? holott tudja mi a helyzet manapság meló téren... azzal kell fenyegetnie hogy megüt? hát üssön meg, biztos jobban érezném magáz ha látna felszakadt szájjal... ez aztán apához illő.

2012. aug. 3. 12:17
 9/16 A kérdező kommentje:
és mivel már mindenki piócaként tekint rám mit csináljak a balatonon 1hétig egymagamba, h senkinek ne legyek "útba"?
2012. aug. 3. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sem feltétlen kell az apád pénze az egyetemhez. Diákmelót könnyebb találni, bár azok sem álom munkák, de legalább bejelentenek, és van némi kereseted. Esetleg szoc.támmal együtt van esélyed finanszírozni. Ha cseszegetnek a vidéki suli miatt, úgysem fognak sokáig, ha elmész. Koliból nem kell haza járni. Ezek szerint akkor pesti vagy? Jól válaszd meg akkor, hogy hova mész tovább tanulni, nehogy olyan várost válassz, ahol még annyi esélyed sem lesz melót találni, mint ott. De a munkaügyis ingyenes képzés sem hülyeség, érdemes utána érdeklődni. Ha jó szakmát választasz, az elhelyezkedésben is segítenek. Sok sikert!
2012. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!