Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell törvényileg...

Hogyan kell törvényileg elismert élettársi kapcsolatot létesíteni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy bejelgyzett éllettársi kapcsolat csak azonos neműek között jöhet létre. Viszont nekünk a párommal kellene egy ilyen élettársi kapcsolatot igazoló papír lakhatási támogatáshoz. Mivel mi nem vagyunk azonos neműek, nekünk milyen papírt kell iratnunk? Olvastam már sok mindent az interneten, de mindenki mást mond!
2012. aug. 6. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem házasodtok üssze, nem egyszerűbb?
2012. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
össze, na
2012. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert még nem! Amúgy ha valaki tudja a választ kérem azt írja meg!
2012. aug. 6. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

mert ha csak egy lakcímen éltek az még nem azt jelenti, hogy élettársak is vagytok


Bejegyzett élettárs nem csak azonos nemű lehet, tesómék is azok, mert ő is csak így kapták meg a lakástámogatást


Nektek is ez a bejegyzett élettársi papír kell.

2012. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én akkor válaszolnék is a kérdésedre:


Időpont egyeztetés után bemész az önkormányzat megfelelő osztályára két tanúvl és 2000 Ftal, amit illetékként leszurkoltok! a 2 tanú azért nem árt, ha ismer valamennyire benneteket!


De ez csak egy élettársi nyilatkozat. Ha közjegyzős papír kell, az nyilván sokkal drágább...


Remélem tudtam segíteni!

2012. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz, de barátnőmnek télen volt a párjával egy csúnya balhéja, 8napon túl gyógyuló sebeket kapott a párjától, akkor még nem laktak együtt, de utána kibékültek, összeköltöztek mire jött a tárgyalás és akkor mondták, hogy így már ők az új törvények szerint élettársnak minősülnek, az élettársi szabályok vonatkoznak rájuk.
2012. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!