Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Erzsébet...

Mi a véleményetek az Erzsébet névről?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert a lányomat így hívják. A párom édesanyjáról neveztük el, de a lányom nem szereti ezt a nevet. Én már, annyira megszoktam,hogyha "csúnya név" lenne, sem tűnne fel. De őt nagyon zavarja.. Pedig, gyönyörű,okos,karcsú,16 éves lány. De azt mondja, hogyha valaki kérdezi a nevét, nem meri elmondani, hogy Erzsi, mert annyira égőnek találja.. Most nem utolsósorban, az ilyen 15-18 éves fiúkat is kérdezném,hogy titeket zavarna a neve? Mivel Ő úgy gondolja.. Nem bírom kiverni a fejéből,hogy ez hülyeség, hisz gyönyörű lány.
2009. júl. 20. 18:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az Erzsébetről egy idősebb nő jut eszembe, semmiképp egy 16 éves lány...

Nem találom elég fiatalosnak. Nincs második neve? Használhatná azt...

2009. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
37%

rém ronda név, ne haragudj, de ez a véleményem. :/

sőt, ennél rondább név, nem nagyon létezik szerintem.

kimondani is nehéz, az "rzs" miatt, a "zs"-t inkább s-nek hangzik. és durva a hangzása emiatt a két betű miatt.

tudom, hogy sok nemes hölgyet is hívtak így régebben, sőt, a legnépszerűbb nevek között volt évszázadokon keresztül, de nekem akkor is, vidékies, falusias hangzású.

egy szegényebb sorból származó, nem egy szép arcú, fekete hajú, tenyeres-talpas lányt társítok hozzá a faztáziámban. vagy pedig egy idősebb nőt.

2009. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
62%

Úúú hát, én is égőnek érezném ha Erzsi lenne a nevem. :/ Ez szerintem olyan régi név, öreg néniket tudok csak elképzelni ezzel a névvel. Hallottam egy olyan esetről, hogy egy lány átíratta a nevét Erzsiről Bettinára mert nem tetszett neki. Amúgy ha tényleg ennyire zavarja őt a neve, szerintem kérdezd meg tőle, hogy milyen nevet szeretne magának. És hívjátok úgy :) Amúgy nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, de a névváltoztatás 10.000 forint. Szerintem inkább csináljtok ezt meg minthogy szegény lelkileg teljesen tönkremenjen. Megértem a helyzetét egyébként. Ezt csak igazán azt tudja megérteni aki ugyanebben a cipőben van/volt. És én abban voltam.

Na de szóval ülj le a lányoddal és beszéljétek meg a helyzetet. Sok szerencsét hozzá!

2009. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
62%

előző vagyok, a 2.

még annyit, hogy az egyik kolléganőm, amint 18 lett, megváltoztatta a nevét, annyira nem szerette, őt is Erzsébetnek hívták. Mercédesz lett, a 2. neveként azért meghagyta az Erzsébetet, a szülei iránti tiszteletből.


az Elizabet egy fokkal jobb, (ma már ez a változat is adható) sőt, az lehet Elizának becézni, ezt már szépnek tartom.

2009. júl. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
25%
Még mindig jobb, mint ha Orsolyának, Edinának, Gizellának, Adélnak, Ildikónak, Lucának vagy Annamáriának hvnák, brrrrrrrrr
2009. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim válasza:
62%
Nagyon régimódi rémidős nagyanyám jut róla eszembe nemcsoda h szegény nem szereti
2009. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
54%
Semmiképp sem egy fiatal lánynak való név. Amúgy sem tartom szép névnek. Nekem is van egy tinilány ismerősöm, akit így hívnak, ő is mindig szégyelli. Talán megoldás lenne, ha az Erzsébet valamelyik olyan becenevét használná, ami kissé fiatalosabb. (pl: Böbi; Betti)
2009. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
64%

kérdezd meg a lányodat, hogy lenne-e kedve inkább az Elizabet névhez. így meg is maradna a neve, meg nem is. sokkal modernebb lenne.

én úgy tudom, hogy 18 alatt is lehet névváltoztatást kérni, természetesen szülői beleegyezéssel.

2009. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
67%

3. vagyok.

Kedves 2., akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok egyedül olyan elvetemülten idióta, hogy nevet változtatok.:D

És kedves kérdező úgylátom nem csak szerintem gáz ez a név egy 16 éves lánynak. Szóval tényleg tégy valamit, hogy rendbe jöjjön a lelke.

2009. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan! Jó kis retro név! Nincs ezzel semmi baj, csak most más a divat.

Egyébként nekem mindig akkor tetszik meg egy név, ha szimpatikus a viselője.


Én csak azért is büszkén viselném. Miért kell még ebben is beállni a sorba?

2009. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!