Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek rokontartást? Vagy...

Kérhetek rokontartást? Vagy kártérítést?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve elváltam. 3 éve szó szerint elmenekültem beteg lányommal otthonról, amikor már úgy éreztem, pár nap, és bekattanok.(

Pár hónap múlva munkahelyemet is ott kellett hagynom, könyveltem, a szemem miatt. Még 93-ban férjem úgy megrugdosott, hogy berepedt az éleslátásnál. Ez a szemem volt tökéletes, a másik gyerekkori tompalátó. Egyikkel sem tudnak mit kezdeni, a sérült szememre el fog menni a látásom. Mióta nem dolgozok, le vagyok százalékolva. 45-öt kapok. Lányoméval 120 a jövedelmünk.

Tudom ez elég a szűkös élethez. De tekintettel, arra, hogy férjem maradandó sérülést okozott, velem él a közös fogyatékos lányunk, és a férjem nagyon jól keres, kérhetek tőle anyagi segítséget?

Tud valaki ilyen, vagy hasonló esetről?



2012. aug. 11. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen kérhetsz. Körülményeidre tekintettel a bíróság meg is fog ítélni egy bizonyos összeget. Nem ártana egy vehemens ügyvédet felfogadni, aki az érdekeidet képviseli. Meg fog térülni a munkadíja!
2012. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Remélhetőleg van orvosi és rendőrségi jegyzőkönyved a 93-ban történt esetről,mert ha nincs,akkor az a része nehezen bizonyítható.De emelt összegű gyerektartás akkor is jár.
2012. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen van kórházi zárójelentés, és látlelet. Feljelentés eszembe sem jutott akkor, sem máskor, pedig utólag az kellett volna rögtön! De amint leírtam nem akartam elválni.
2012. aug. 11. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de valahol azt olvastam, hogy válás után még 5 évvel lehet benyújtani erre igényt, később nem. Csak olvastam vhol, ezért bizonytalan, de figyelj rá!
2012. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4! Köszönöm!
2012. aug. 11. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!