Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hófehérke, Nyeste, Polikárp?

Hófehérke, Nyeste, Polikárp?

Figyelt kérdés

Igen, ezek újonnan bejegyeztetett keresztnevek, az első kettő női, a harmadik férfi név.

Milyen érdekes/megbotránkoztató keresztneveket tudtok még?


2012. aug. 12. 15:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja igen, és csak valódiakat írjatok! :D
2012. aug. 12. 15:48
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Polikárp?jó hogy nem Poligráf...

ám amiket én utálok az a Babér,Manó,Bodza és társai,Szophia-így írva

2012. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nyeste?Röhej!Polikárp az meg valami vegyi anyagra emlékeztet..Milyen elmebetegek találják ki ezeket?

Hát van még például Zöldike, Orália, Leokádia.Lakatos Britniszpirsz :D

2012. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem a kérdést meglátva, hogy ezek a legújabb kitalált "lények".(mint a mátranováki fanyűvő, vagy a medvedisznóember, reptoidok)
2012. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly a kisfiamnak volt csoporttársa, akit Illangónak hívtak és volt egy Cseperke Tündérke is (így becézve mindkét keresztneve).
2012. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

"A 75 éves Zakar Polikárp Ciszterci Főapát köszöntése 2005. június 13-án

(beszéd a PPKE dísztermében tartott könyvbemutatón)"


... nos. Hogy a Polikárp "újonnan bejegyeztetett" keresztnév, azt nem tudom, honnan vetted...

hogy férfi név, az kétségtelen, de van az "újdonságával" 1 picike bibi... már az i.sz. 2. században is létezett ez a név...

2012. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Előttem levő jól írta, a Polikárp nem új név, igaz, csak a szerzetesi felvett nevek között szokott lenni, és nem a világiak között.

Állítólag bejegyzett név a "Kisherceg". Nekem ez a kedvencem. :))

2012. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet megnézni az összes, eddig bejegyzett, és engedélyezett magyar nevet: [link]

Bár még nem esedékes a gyerekvállalás, de a férjemet néha viccesen befenyítem, ha olyanunk van, hogy vigyázzon, ha így folytatja, a szülőszobán félkómásan bediktálom a Móka Manó keresztneveket a leendő fiúnknak:D

2012. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A Nyeste ősmagyar női név.

Hófehérke nyilván gáz, de a Polikárp a Polükarposz névből ered, nyilván magyar fülnek furcsa, de könyörgöm,, nem vagyunk egyformák, ezt már az óvodás fiam is tudja, h valakinek ez tetszik, valakinek más.

2012. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Leokádia mindent überel.
2012. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!