Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszermunka vagy szórakoztat...

Kényszermunka vagy szórakoztató? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmába vagyok.Kb 1/2 év múlva vissza kell mennem dolgozni. Most Gyes-en vagyok. Eddig jólfizető, de nagyon hajtós melóm volt.10 év alatt teljesen kiégtem. Tulajdonképpen már azért is most vállaltam a 2. gyereket, hogy kitudjak szakadni a rohanásból.Most el kell döntenem, hogy vállalom a rohanást és az őrületet és nem lesznek anyagi gondjaim, vagy nyugisabb melót végzek szívesen, de éhbérér.Két gyerkőcöt nevelek egyedül. Ti melyiket választanátok?Örülék ha olyanok is írnának, akik már túl vannak ezen a döntésen és tapasztalatuk is van.

Persze mindenkinek köszönöm aki hozzászól.Érdekelne a véleményetek.



2012. aug. 14. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy tartalékod mennyi van.
2012. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Antimod ***** válasza:

Csak ez a két út van? Biztos, hogy minden nyugisabb meló éhbéres?

És az is kérdés, hogy a gyerekeidnek anyára van szüksége esténtként, vagy egy kiégett hullára? Ugyanakkor enni is adni kell nekik.

Ha van egy jól fizető, hajtós munkád, csak találsz egy kevésbé jól fizető, kevésbé hajtósat.

2012. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tartalék az pont elfogy mire vissza kell mennem....igen eddig mindig volt hova nyúlni ha kevés volt a havi fix...
2012. aug. 14. 15:22
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen ez az ami bennem is forrong. Így is sokszor kevésnek érzem az időt amit a gyerkőceimmel tudok tölteni, hát ha még esténkét hullán hazaérek.

Nyugisabb kevésbé jól fizető meló....gondolom lenne,nem aggódom azon, de ott ugye abszolut a nulláról kezdek.Ami karriert és tudást a jelenlegi szakmámban összeszedtem az mehet a lecsóba és kezdhetek újra előről mindent. Viszont a gyerekeim az életem.

2012. aug. 14. 15:27
 5/13 anonim ***** válasza:
A szórakoztatót választom. Először is a legfontosabb: Maradj ember, nem állat vagy! Egyedül nevelni a gyerekeket már nem gyerekjáték, emellé még egy jó kis hajtós meló = a halállal. Rövid az élet, ne tedd tönkre magad! Kicsit összehúzzátok a gatyaszárat, és szépen éldegéltek! Ha nem jössz ki, még mindig tudsz keresni egy hajtós, jobban fizető melót.
2012. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:

Pont, ámen.

Ha eddig eljutottál, akkor nem értem, min dilemmázol! Egyszer már a nulláról kezdtél mindent, miért ne lehetne újra... és kicsit furcsállom, hogy semmi de semmi esélyt nem adsz arra, hogy hasonló munkát végezz egy másik helyen. Vagy annyira speciális az a munkahely?

2012. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1-2-3 évig csinálnám a nagy melót közbe spórolnék aztán keresnék egy normális nyugisat.
2012. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen nem rossz ez az ötlet se.
2012. aug. 14. 15:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy miért nem egyszerű újra kezdeni? Mert nem kényszerít rá senki....és nem mindegy a biztonság ha nincs mögötted senki...
2012. aug. 14. 15:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Hajtós meló +gyerkőcök valóban nem egy életbiztosítás hosszútávon...ezért is jöttem el.
2012. aug. 14. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!