Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? A barátom...

Mit lehet tenni? A barátom (fiúm) szülei nem fogadják el, hogy a fiuk meleg.

Figyelt kérdés
Sajnos nem volt alkalma nyugodt körülmények között a szüleinek "előbújni", hanem a facebook beszélgetéseinkre találtak rá a szülei.. Az én szüleim jól fogadták, és szívesen látják őt is. De a barátom szülei ellenkeznek, és már pszihológushoz akarják vinni, hogy "segítsen" ami nyilván csak még jobban nehezíteni fog a helyzeten. 1 hete nem találkoztunk mert nem engedik el sehova, telefonon beszéltünk, mivel a netet is kihúzzák tőle. Nagyon félek, hogy el fogom veszíteni :(( 16/F
2012. aug. 28. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
természetes hogy nem fogadják el!
2012. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De miért? Kedves válaszadó(k). Akkor az én szüleim nem erről a bolygóról valók és más is hülye? :)
2012. aug. 28. 23:06
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Idővel talán megenyhülnek. Lehet jó volna, ha a te szüleid elbeszélgetnének az övékével. Legalább látnák, vannak, akik normálisan reagálnak a témára, és segítenék őket, hogy szokják az új helyzetet és megtanulják kezelni.

Hosszútávon ezzel csak elidegenítik a saját fiukat maguktól. Ha az hiányzik nekik, hogy majd lelépjen és vissza se nézzen... Nem lehet elzárással átnevelni. Ezért lenne jó, ha a szüleid beszélnének velük.

2012. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ajj már első, könnyű mondani, hogy jajj tinikori baromság, de szerintem egy tini se akar meleg lenni, gondolj már bele milyen szar lehet, főleg olyan szülőkkel amilyen te lennél. Egyébként kérdező, ha egy suliba jártok úgyis tudtok találkozni, a pszihomókus meg majd megmondja a szüleinek hogy nem tud vele mit csinálni, a csávódnak meg semmi baja nem lesz attól ha elmegy a dokihoz, max dumál vele egy sort. Beszéljetek addig telefonon. A szülei meg jó esetben megbékélnek, vagy még pár évet hazudnia kell hogy hetero, aztán leléphet.
2012. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
90%

Sok hülye egy rakásra első 2 hsz. értem és a szülőkre.

Szülők a szégyenek hogy ilyen helyzetbe hozzák a gyermeküket és nemtudják elfogadni, csak azért mert más és arról nem tehet!

2012. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Anyum mondta, hogy nyugodtan itt aludhat, hogy együtt legyünk de nem engedik el sehova.. Az ő szülei meg hallani se akarnak az én szüleimről és rólam se.
2012. aug. 28. 23:15
 7/20 anonim válasza:
85%
Nem a gyereken kéne változtatni hanem a szülőknek kellene változni, utána járni a dolgoknak.!!!
2012. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
65%

Nemtudom mennyire igazak ezek a "kutatások", tehát lehet éppen a szülei voltak a hibásak,,

"Mitől lesz valaki meleg? A homoszexualitás oka


Nos eléggé belenyúltam a témába. Arra gondoltam, hogy utánanézek tudományos kutatások, orvostudomány álláspontjának ezt illetően. Ezt is tettem. 2 féle elterjedt gyakorlat van.


-Az egyik: egy gén felelős a homoszexualitásért, tehát már születéskor eldől, meleg lesz-e az ember vagy sem.

-A másik: környezeti hatások, nevelés, pszichológiai lélektan.

Mindkettőt illetően találni ellentmondó cikket is, ahol pont azt írják az első esetében, hogy nincs ilyen gén, csak a környezeti hatásoktól függ. Viszont a másiknál pont azzal cáfolja, hogy amerikai kutatások igazolták, hogy egy meleg pár által felnevelt gyermek pedig lehet heteroszexuális, így nem hiszik hogy a környezeti hatásoktól!


Úgyhogy ezeken senki nem megy el. Épp ezért én minden orvosi, kutatási eredményt stb-t figyelmen kívül hagyva, leírom szerintem nálam miért alakult ki a homoszexualitás.


Szüleim elváltak, én akkor még csak 3 éves voltam. Bíróság anyuhoz "ítélt", és én is anyuval szerettem volna maradni. A válás oka az alkohol volt, és az ital okozta magatartás, problémák, nem kívánom részletezni. A lényeg, hogy 3 éves korom óta anyu nevelt, egyedül, nem lett új apukám meg ilyesmi. Apukámhoz 2 hetente jártam, illetve jött értem, hétvégi apuka címszón, és vitt hozzá. Apám megnősült másodjára is, és sokszor volt, hogy a felesége többet foglalkozott velem, mint ő. Idővel lett 2 féltestvérem is, egy öcsém és egy húgom. Lassacskán azt éreztem, hogy miattuk járok oda, nem apám miatt. Szóval köztünk sosem volt meg az apa-fiú viszony! Egyszer nem vitt el pecázni, mint más fiúk apukája a gyerekeiket, nem foglalkozott velem.


Így tulajdonképpen apa nélkül nőttem fel, mert ő nem viselkedett apaként sosem, ma is azt érzem hogy számomra ő egy idegen ember. És szerintem ez nem az én hibám...


Tehát én ennek tudom be. Nem volt apai kép! Nem volt férfikép a környezetemben. Illetve nyilván pont amit a második tanulmány ír, gyermekkori környezeti hatások. Hát ittvan, én ezt tudom igazolni.


Szóval aztán 12-13 éves koromban pedig kezdődött a kamaszodás, onnantól pedig már leírtam mi jött. Rádöbbenés arra, hogy meleg vagyok."

2012. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Biztos befolyásolják a környezeti hatások is, mivel ismerek egy lányt akivel nagyon durván elbánt egy férfi, és most a lány leszbikus, és volt egyszer egy riport egy fiúval, akit kiskorában molesztáltak, és ő is azt mondta hogy ez lehet a gyökere annak hogy a férfiakhoz vonzódik ( nem emlékszem már pontosan a sztorira, de pont egy férfi molesztálta ha jól tudom) Viszont ismerek egy meleg srácot, akinek a családja teljesen normális, mégis meleg, és egész kiskamasz kora óta tudja magáról, pedig ismerem a szüleit is, van előtte apa figura, jó a viszonyuk és mégis. Szerintem nem a szülő tehet róla ha meleg a gyereke, hiszen sok családban nincs apafigura, mégsem lesz meleg a fiú gyermek.
2012. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Én a genetikai elméletet vallom, azzal a kiegészítéssel, hogy vannak, akikben megvan a hajlam, ez a genetikai módosulat, és bizonyos hatásokra kiütközik.

Pl. egy barátomat kiskorában zaklatta egy tizenéves romafiú. Ő mostanában ismerte fel, hogy meleg. Könnyen lehet, hogy őt ez a trauma zavarta meg.

2012. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!