Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "ad" megoldást a...

Hogyan "ad" megoldást a családállítás?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a családállításról. A folyamat lényegét azt hiszem értem, hogyan találja meg a problémát. Az nem világos, hogyan ad rá megoldást. Pl. az egyik hozzászólásból kiderült, hogy aki elment, azért, mert a babája rosszul aludt, a családállításon kiderült, hogy az apjával van problémája, aminek a feszültségét átveszi a baba tőle és azért aludt rosszul. ok, hogy ez kiderült, de ez elég, hogy a probléma megoldódjon? Vagy "kellett2 vmit tenni? Még ez esetben, el tudom képzelni, hogy ezáltal megpróbálja tisztázni a konfliktust az édesapjával, ettől megnyugszik, majd ettől a baba is, mert már nem érzi anyukán a feszültséget.

De mi van azokkal az esetekkel amikor, azt hozza ki a családállítás, hogy egy déd vagy ükszülő problémáját visszük mi magunkkal (ha jól értem ilyen is kiderülhet) és mondjuk az miatt nincs munkánk, vagy nem születik gyerekünk. Nyilván ezekben az esetekben nem lehet az adott személlyel ezt a dolgot tisztázni, mivel már sajnos nincs az élők sorában. Ezekben az esetekben milyen megoldást kínál a családállítás? vagy csak elmondjuk magunknak, hogy ez nem az én problémám és nem viszem magammal az ő terhüket? Ezt a részt nem értem.

valami olyasmit olvastam, hogy aki megszemélyesíti az egyik családtagunkat, aki rosszul érzi magát, addig keresi a helyét a körül a személy körül, amig olyan helyre nem áll, ahol jól érzi magát. Ennyi? és ettől megoldódik a probléma? vagy hogy is van ez?

Szeretném, ha írnának olyanok akiknek segített a családállítás, és hogyan, mert nagyrészt csak a probléma feltárásáig értem ezt a dolgot, a megoldását már nem.

Előre is köszönöm.


2012. szept. 1. 22:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

A moderátor anyagi problémáira...

Másra nem igazán.

2012. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 intrepid ***** válasza:
86%
Pénzlehúzás az egész.
2012. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bocs kihagytam egy szót:

....addig keresi a helyét a körül a személy körül, aki bennünket megszemélyesít, amig olyan helyre nem áll....



igen fontos a moderátor anyagi problémája, mert gondolom azért is csinálja, hogy megéljen, de akkor ő mond valamit, hogy jé, dédnagyapádnak ez volt a gondja, ezért neked is ez, de te nem vagy a dédnagyapád és ezért ne viselkedj ilyen szituban így, aztán attól majd nem fogsz? vagy hogy van?

2012. szept. 1. 22:58
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, ilyesmit mond, majd megkér rá, h otthon is naponta többször mondogasd ez magadnak. abszurd az egész. én egyszer voltam és utólag pénzkidobásnak éreztem. nem volt nyomasztó élmény. én legalábbis közben is azzal foglalkoztam, h most épp az folyik, h engem lehúznak többezer forinttal...emellett abszurd volt nagyon.
2012. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
szia .Én is voltam. engem nagyon felkavart(2 nap sírás,amiből arcüreggyulladás lett) mert családállításon derült ki hogy miért olyan rossz a kapcsolatom anyukámmal(meg nem született testvér), amilyen de igazi megoldást, feldolgozást nem kaptam, nem is tudtam feldolgozni. olyan terapeuta kéne aki figyelmbe veszi a családállítás eredményeit és segít feldolgozni
2012. szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy elolvastam nekem is kicsit abszurdnak tűnik, bár, ha segít akkor végülis lehet egy érdekes megoldás.

Te kipróbáltad amúgy, a javasolt mondatok mondogatását? Vagy utána nem foglalkoztál vele? Illetve sikerült eltalálni egyáltalán a problémádat?

2012. szept. 1. 23:15
 7/20 A kérdező kommentje:

A komentet a 4. válaszolónak írtam.


Az 5-nek. Igen ez az ami "aggaszt" ebben, hogy az ok, hogy feltár egy problémát, és persze az is már egy fél megoldás, ha tudjuk mi a baj forrása, de attól még nem tudjuk a megoldást...

Mert így, ha nem mutat továbblépési lehetőséget, akkor mi értelme van.

2012. szept. 1. 23:21
 8/20 A kérdező kommentje:
Van akinek igazán segített, Ha igen továbbra is arra lennék kiváncsi, hogy milyen megoldást javasoltak?
2012. szept. 10. 08:59
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Én csak olvastam róla. Mert moderátor nélkül saját magam is rájöttem már réges régen, hogy milyen családi átkokat cipelek magammal.

De a megoldását, feloldását ezeknek az "átkoknak" nem ismerem.

2012. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan sem. Nem segít az, hogy tudod, hogy mások szerint te hol állsz a családi ranglétrán, kívánt gyerek vagy-e vagy sem és hogy a nagyanyád miben halt meg.


A félinformáció, a félsegítség inkább árt, mint segít.

Ha egy ember nem tudja elviselni a fájdalmakat, mert nem elég érett vagy gyenge a személyisége, akkor jobb, ha nem tud olyanról, aminek már a felszíni ismerete is csak árt neki.

2012. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!