Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le a bátyámat...

Hogy állítsam le a bátyámat erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Már több, mint 100ezerrel tartozik, van összeg, amivel már 4 éve, de én vagyok neki a fejőstehén, mert állandóan pénzért kuncsorog! Annyira unom már, hogy azért mert én nem baltáztam el az életemet, nekem kell finanszírozni az összes hóbortját! (pl. kiment Svájcba dolgozni, hogy ő mennyit fog keresni, persze én finanszíroztam az is és 2 hónapig bírta a melót...:S)

Nem tudok neki nemet mondani, mert a tesóm, de valamit már ki kell találnom, mert az agyamra megy! Adjatok tanácsot.


2012. szept. 8. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:
ja nem vagyunk már huszonévesek, Ő 35 én 32.
2012. szept. 8. 17:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha nemet tudnál mondani.

Oké a testvéred, de már nem vagytok gyerekek,már felnőtt ember gondolhatná,hogy egyszer neked is eleged lesz ebből,hiszente is megdolgoztál ezért a pénzért neked is élned kell valamiből. Amíg, nem fogsz tudni nemet mondani,addig csak kuncsorogni fog ,hiszen tudja ,hogy tőled kérhet.

2012. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond neki,hogy nem adsz pénzt.Ezen kívül nem nagyon tudsz mit tenni.Nekem a nővérem az,aki állandóan le van égve,mert minden hülye sminkre,ruhára elkölti a pénzét(a szekrénybe már bele se fér a ruha)és tőlem próbált mindig kölcsön kérni,de nem adtam neki soha,még a pénzem is elrakom különböző helyekre,hogy ne találja mert simán kinézném belőle,ha lopna a pénzemből(csak addig élne azt garantálom...)
2012. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MRC31 ***** válasza:
Rád támaszkodik. Állj a sarkadra és mondj nemet vagy nem fog tisztelni sohasem és minden megy tovább. Én a nővéremmel vagyok úgy, hogy adok neki ha kér, de ha a megbeszélt időre nem adja vissza akkor elkapom érte és kiosztom. Ha nincs pénze teljesen akkor nem kérem vissza.
2012. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én ha kiosztom, akkor hetekig nem áll szóba velem, de vissza nem adna egy vasat se... még akkor sem, amikor van pénze. És az se megoldás, hogy beszéljek Anyuval, hogy beszéljen a tesómmal, mert anyuval ugyanezt csinálja...
2012. szept. 8. 17:48
 6/7 MRC31 ***** válasza:
A gond ott van, hogy a bátyád részéről nincs meg felétek a családi szeretet, sem feléd a testvéri érzés. Lehetne keresni az okokat, de nem lennél előrébb, röviden csak annyi, hogy az ilyen típusú ember csak a nála keményebb, durvább, erőszakosabb embert tiszteli, sajnos. Nem kell, hogy durva és bunkó legyél vele, elég ha kőkeményen határozott. Ne sajnáld, felnőtt ember, nem kell sem babusgatni sem félteni mert amíg ez megtörténik addig mindig lesz hova visszaszaladni az anyuka szoknyája alá. Tudom, nagyon ciki és igazából neked a kellemetlen nem neki. Legyél vele erélyes és határozott és ha adsz is neki akkor egyezzetek meg, hogy mikorra adja vissza, ha nem teszi akkor inkább legyen hetekig való duzzogás részéről mintsem szánakozásból kettétörd a gerinced előtte csak azért mert a testvéred. Ne legyél senki szolgája, a legfontosabb ember Te vagy az életedben, nem önzőség ha nemet mondasz. Merd felvállalni a konfliktust önmagadért, hidd el ezzel csak jót teszel a bátyádnak, hogy megtalálja az önállósodás felé vezető utat. Sok sikert és kitartást kívánok!
2012. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:) jókat írsz nagyon.
2012. szept. 11. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!