Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk anyámmal, hogy...

Mit csináljunk anyámmal, hogy ne sózza el a kajákat?

Figyelt kérdés
Anyám minden ételt elsóz. Már majdnem 30 éve cigizik és ő nem is érzi, hogy a kaja sós lenne. Többször szóltam neki, hogy ne használjon annyi sót, de olyankor meg kiakad, hogy főzzek én, amikor meg odamegyek, hogy segítsek neki, akkor meg elzavar, hogy ne legyek a lába alatt... Ha szalmakrumplit csinál akkor minden egyes adagnál amit kiszed 2 teáskanálnyi sót biztos, hogy szór rá. Az összes krumplit kívülről sóréteg borítja. Múltkor főzeléket főzött és egy az egyben ki kellett dobni az egészet. Tegnap egy pohár tejfölre is rádobott vagy 2 teáskanálnyi sót és ehetetlen volt az egész, de szerinte egyeltalán nem volt sós.
2012. szept. 15. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Fözzél te, anyád helyett, ne segiteni akarj.
2012. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Kéne egy idegen szakvélemény. Ha más is sósnak tartja lehet rájön, hogy tényleg gond van vele.
2012. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Mondd meg neki, hogy nem segíteni szeretnél, hanem főzni. Akkor nem leszel a lába alatt.

Vagy kérd meg, hogy ne tegyen annyi sót a kajába, hanem magának külön sózza meg a saját adagját. Ez vállalható lenne neki is.

2012. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
kérdezd meg :-Anya,szerelmes vagy,hogy mindent elsózol?... :D Viccet félretéve kérd meg,hogy inkább ne sózza az ételt,mert hozzátenni még lehet,de elvenni nem igazán.
2012. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én suliba járok szóval nem tudnék főzni max csak hétvégén. Már többször megmondtuk neki, hogy ne sózzon ennyire. Ma is tök sós lett a cukorborsó leves.
2012. szept. 15. 12:52
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez nálunk is okozott gondot,hogy anyám mindent sósabban eszik és a családba senki nem eszik olyan sósan.Én iy hiába pofáztam,hogy ne tegyen bele annyi sót azért se. Akkor mondtam neki,hogy az én részem tegye el a nyers anyagokból majd megfőzöm magamnak.Erre megkóstolta az öcsém az apám, a nővérem és mind azt mondta ,hogy anyué sós és nem esznek belőle,Az enyém jó,mert nem sós. Így azóta alig rak bele sót ,,sőt nekünk kell utána sózni a kaját ,de így jobb ,mintha ki kellene dobni az egészet mert egy valakinek nem jó a só érzéke.
2012. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is nagyon sósan eszem az ételeket, de amikor főzök akkor sosem sózom el. Én úgy vagyok vele, hogy inkább utólag sózza mindenki, minthogy ehetetlen legyen másoknak. Így elég sótlanul főzök.

Csak egy tipp. Mi lenne ha a sót eltennétek?? Vagy csak annyi lenne kint amennyit fel is tud használni??

2012. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Nos, ha folyamatosan visszautasítjátok az elétek rakott ételt, akkor talán felfogja, hogy ehetetlen. Ha sós, nem kell megenni (nem is értem hogy tudjátok). Csináljatok egy szendvicset olyankor és azt egyétek. Ha így sem kapcsol, akkor tüntessétek el a sót a konyhából és/vagy mondjátok meg, hogy ő abszolút ne sózzon, majd mindenki MAGÁNAK ízesíti ízlés szerint.
2012. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
dugd el a sótartót
2012. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Főzzön kevésbé sósan, vegye ki a saját adagját, és azt sózza meg annyira, amennyire neki ízlik.

A ti adagotok meg legyen normál.

Így egy kis fáradtsággal mindenki jól jár.

2012. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!