Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pontozzák le azt aki...

Miért pontozzák le azt aki még 24-30 évesen is a szüleivel lakik? Biztos akad olyan is aki nem önszántából él velük hanem mert muszáj.

Figyelt kérdés
Most lesz az esküvőm és esküvő után a párom szüleinél fogunk lakni mert nincs pénzünk házat venni. /vidék/ Főleg úgy hogy megszűntek a támogatott hitelek és a szocpol meg a fészekrakó stb. Nagy a rokonságunk de nem jómódúak így nem kérhetünk mindenkitől pénzt hogy nekünk jobb legyen. Úgyhogy marad a beletörődés és a gyűjtögetés.
2009. aug. 2. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Túl sok az olyan ember, aki ebben éli ki szegényes vágyait, ahelyett, hogy élne.

Ja, nem, nem tud élni, mert csak ez maradt nekik.

2009. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A Te/Ti estetek más. Ilyenkor azt írom, hogy "természetes". De mi van azokkal, akik 28, 30, 32, 35... évesen is otthon laknak, van is kapcsolatuk meg nincs is.....nincs nagyon életcéljuk , és tökéletesen megfelel nekik, hogy kiszolgálják otthon őket. Lehet hogy nem teljesen erre irányult a kérdés, de én inkább ezt tartom gondnak. Az önállóságra törekvés az élet része.

2009. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A muszáj más kategória... Az nem gáz. Viszont az igen, ha valaki megtehetné, és mégsem költözik el...
2009. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

miért zavar téged?


ha valaki, a családdal közösen szeretné megosztani, abban sincs semmi rossz. legalább a nagyszülöknek, nem kell messzire menni látogatni. nem kell a gyereket bébisitterre hagyni. szerintem egyeltalán nem lenne rossz, de ha már te rossznak érzed, az elgondolkoztató.

2009. aug. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem pontozlak le, én is 25-26 éves koromig anyuéknál laktam. Sajna mi sem álltunk úgy hogy kapjak egy lakást, így a barátomhoz költöztem, és ott is lakom már jó 3 éve. Ha az embernek nincs más lehetősége mért ne lakjon ott ha elfér? Ez még a jobbik eset. Vagy vehetsz fel hitelt, és életed végéig nyomhatod a törlesztést, ami bármikor növekedhet, mert olyan f@sz@ jó a gazdasági helyzetünk.

Persze annak könnyű, akinek apuci mindent fizet, nesze fiam egy 50 milkós lakás, de fiam ne járjál már busszal nesze itt egy 20 milkós audi... az ilyeneknek nem kell megdolgozni semmiért... de nem is becsülik meg amit kapnak (tisztelet a kivételnek)

2009. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Mi is a szüleimnél kezdtük.A gyerekeim pedig mindegyik nálunk kezdte.Az első perctől kezdve megállapodtunk a fontos dolgokban: rezsiköltség,háztartási teendők elvégzése,egymás szobájába hívás,vagy kopogás nélkül nem lépünk be stb.Ha voltak valamiért nézeteltéréseink,azt higgadtan elrendeztük.Nem mindig beleszólás,ha a szülők tanácsot adnak.Nema fiatalok életébe akarnak beleavatkozni,hanem tapasztaltabbak náluk.A fiatalok megfogadják a tanácsot,ha jónak látják,de ha nem akkor sincs harag.Az is előfordult,hogy később azt mondták,Rád kellett volna hallgatnunk.Az együttélés kompromisszumnokkal jár mindkét fél részéről,sőt a házasfelek között is.
2009. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Akik nem értik meg a muszájt, azok még sose voltak kényszerhelyzetben. Így fogd fel.
2009. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekem is velem lakik, mert nem tudunk lakást venni és albérletet sem tud fizetni olyan kevés a fizetése. Sőt még az is lehet, hogy majd a párjával együtt is velem laknak. A muszáj sokszor nagy úr.
2009. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Mi is pont ebben a beletörődős-gyűjtögetős szakaszban vagyunk. Annyi különbséggel, hogy nekünk hamarosan megszületik a babánk is.

Sokszor bánt, hogy nem tudunk külön menni és, hogy a picinek nem egy egész szoba, hanem csak egy sarok jut, de nem tudunk mit tenni.

Nem nekünk kell rosszul érezni magunkat, hanem azoknak az ingyenélőknek, akik elvárják, hogy alájuk toljanak mindent.

Ne rágódj ezen, majd csak jobb lesz.

2009. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha szabad kérdezni, azt pedig miért pontozzák le aki a véleményét írja le?!:)) Mert igen is , régebben is a generációk egy fedél alatt éltek, vagy most is van úgy, hogy míg pénzt gyűjtenek a fiatalok, addig nagyon jó megoldás ez. Tehát ilyesformán egyátalán nem gond, ha valaki a szüleinél lakik. Én azokat említettem meg, akik semmi életcél nélkül otthon "lébecolnak" ; és nem a 20as éveik elején járnak....
2009. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!