Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el, hogy elköltöz...

Hogy mondjam el, hogy elköltözök itthonról?

Figyelt kérdés
1,5 hét múlva költözök, a szüleim még nem tudnak róla. Tudom, hogy balhé lesz belőle, de szeretném úgy elrendezni a dolgokat, hogy legalább édesanyámmal normális kapcsolat lehessen köztünk a későbbiekben. Tippek? Családi pótlékomat kötelesek odaadni nekem? 18/l

2012. szept. 23. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Es hovaköltözöl és mibõl fogsz élni?
2012. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mért lesz belőle balhé ha költözöl?
2012. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó helyre költözök, és van és lesz is pénzem megélni. Azért lesz balhé, mert alapból nem túl jó velük a kapcsolatom, főleg apuval, elég szigorúan fognak, ezért is akarok elmenni. Mindenből balhé van, az ennél kisebb dolgokból is, ebből is biztos az lesz, de ma megszeretném mondani, hogy mégse az utolsó pillanatban tudják meg.
2012. szept. 23. 13:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mond meg, hogy elköltözöl a saját lábadra akarsz állni.
2012. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszintén.. Én türelmes, megértő ember vagyok, de még én is kiakadnék, ha a lányom másfél héttel előtte szól, hogy el akar költözni.. Szerintem akármilyenek is a szüleid, annyit azért megérdemeltek volna, hogy időben szólsz nekik.. Ki tudja, még lehet átgondolták volna a kapcsolatotokat és segítettek volna is...
2012. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha tényleg annyira értetlenek, gondolom nem véletlen, hogy utolsó pillanatra tologattad ennek a megmondását.

Akinek jó kapcsolata van a szüleivel, az "időben" bejelenti gigszer, és dráma nélkül.

Hagyj egy levelet.

2012. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Sajnos tényleg eléggé félek tőle, ezért halasztgattam, de beszélni fogok velük, azért levelet nem akarok hagyni, mert szeretném ha jó kapcsolat alakulhatna ki a későbbiekben köztünk. :)
2012. szept. 23. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig először biztos ki fognak akadni. Próbáld meg úgy tálalni, hogy ne kapjanak idegsokkot. Ha lehet, először anyudnak mondd el, külön. pl. kezdd úgy, hogy sokat gondolkodtál azon, hogy nem akarsz felnőtt fejjel a nyakukon lenni, és kicsit szeretnéd kipróbálni, hogy milyen az önállóság. mondd, hogy most van egy ilyen lehetőség, és úgy érzed, most kell megtenni. De mondd el neki, hogy nagyon szereted őket, és szeretnéd, ha meglátogatnának majd, és te is hazajöhetnél beszélgetni.

Így talán nem érzik azt hogy menekülsz otthonról és utálod őket. Ha legalább anyud félig-meddig megértene, már könnyebb lenne. De próbáld meg nem vádolni őket, mert az csak veszekedést szül. Sok sikert!

2012. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem...Még nem volt alkalom beszélgetni, úgy néz ki hogy most lesz nemsokára...
2012. szept. 25. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!