Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felszólíthatom-e volt férjemet...

Felszólíthatom-e volt férjemet tartásdíj fizetésére, ha a gyerekünk elmúlt 18 éves?

Figyelt kérdés
Végrehajtás alatt van 17 évnyi gyerektartás, rendőrségi feljentést követően küldött 10ezer forintot kétszer, közben nagykorú lett a gyerek. De még van két éve a középiskolából. Mondanom sem kell, hogy mennyi kiadásom volt az iskolakezdéskor, küldhetek fizetési felszólítást? Ja és úgy olvastam, hogy megtagadhatja az apa a fizetést, ha a gyerek nem tartja vele a kapcsolatot. Mi van akkor ha apuka nem kereste sosem, lehet meg sem ismerné?

2012. szept. 30. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nappali tagozatos, jár a pénz, csak azt hiszem, máshogy hívják (rokontartás?).
2012. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Gyerektartást maximum 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni. Fizetnie addig kell, míg a gyerek nappali tagozaton tanul, pl. az első diplomáig. Felszólítást kérhetsz nyugodtan, ha ő nem fizet az állam megelőlegezi és majd behajtják rajta. Bírósági ítélet van a gyerektartásról?
2012. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Amíg ezt elintézi az ügyvéd az rohadt sok idő. Nem tudsz beszélni a férjeddel? Tényleg ennyire nem érdekli a saját vére?
2012. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok beszélni vele, mert telefonszámot nem adott meg, fél évente költözik, majdnem két évig tartott a rendőrségi eljárás is emiatt, miután feljelentettem hogy évek óta nem fizet. Tényleg ennyire görény.

Ja és nem 6 hónapra jár csak visszamenőleg kedves második válaszoló, mert végrehajtás alatt van a dolog több mint 10 éve! Tudom hogy rokontartásnak hívják 18 éves kor után, de annak az is feltétele, hogy az apukával tartsa a kapcsolatot a gyerek. És ha az apa nem tartja, akkor mi van?

2012. szept. 30. 20:30
 5/21 anonim ***** válasza:

1. Max. hat hónapra visszamenőleg hajtanak végre

2. Amíg a nagykorú gyerek nappali tagozaton tanul, addig kérheted a tartást.

3. Ha nem tudják végrehajtani, kérni kell behajthatatlanságit, és állam általi megelőlegezést.

2012. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, rosszul tudod, nem csak 6 havit hajtanak be. Csak tudom már ennyi idő után! Ja és a gyámhivatal 10 éve közölte hogy megelőlegezik a gyereknek, de ha apuka nem fogja tudni visszafizetni, vagy nem lesz behajtható vagyona, akkor a gyerek 18 éves kora után neki kell visszafizetni. Na ezek után nem kértem, ugyanis apuka mindent elkövet hogy se bejelentett állása se ingó és ingatlan vagyona ne legyen, most 18 éves a gyerek és a végrehajtó se tud fogást találni rajta.
2012. szept. 30. 20:40
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem, még mielőtt elkezdesz magad jogászkodni, fordulj ügyvédhez.
2012. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha 10. évvel ezelőtt iditótta el a pert akkor járhat 10 évre visszamenőleg.
2012. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Előbb elküldtem életlenül

Ha ma jutna eszébe akkor járna csak 6 hónapra visszamenőleg.


Igen ha a gyerek nem tartja a kapcsolatot akkor igen rokontartásnál lehet érdektelenségre hivatkozva megszüntetni a rokontartást.

2012. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ÉrdeMtelenség.
2012. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!