Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottam egy olyan felmérésrő...

Hallottam egy olyan felmérésről, hogy egyre több a válás, a miatt, hogy a házasságban a nő "befogja" a férfit házimunkázni. Szerintetek is tényleg így lehet, és igazságos ha így van?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Belinkeled?
2012. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem abszurdan hangzik.:)

Én most önálló, önellátó vagyok, mert felnőtt vagyok.

Akik szóba jöhetnek párnak, azok is.

Magukat látják el, és ha én megyek át vendégségbe, akkor engem is.

Gondolom, nem veszítik el ezt a képességüket, ha összepárosodnak se.:) És egy együttlakós házasságtól nem keletkezik olyan teendőjük, amit egyedülállóként ne tettek volna meg magukért.

2012. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Hallottam rádióban, két férfi vezeti a műsort, így sajnos nem tudok linkelni. 2x is felolvasták a szöveget, hogy biztos mindenki hallja :D.
2012. okt. 3. 22:05
 4/62 A kérdező kommentje:
Nekem is elég érdekes volt ez a felmérés, én nem így gondolom, hogy válóok lenne, sőt. Össze kell dolgozni a házasságban, biztos valami lázadó végezte a felmérést vagy nem tudom.
2012. okt. 3. 22:07
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez elég hihetetlen.


Azért manapság nem úgy megy a házasság, hogy 2 hét ismeretség után már a templomban vannak. Előtte akár évekig együtt járnak és együtt élnek, eléggé megismerik egymást. Ha a férfinek problémát okoz hogy nem szolgálják ki, vagy a nőnek hogy minden az ő dolga lenne, az már házasság előtt kiderül.


Mi az igazságos? Hogy két egyenrangú, dolgozó ember megosztja a közös otthonban lévő feladatokat? Igen, igazságos.

2012. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem egészen azt mondja, hogy amiatt, mert a nő befogja a férfit házimunkára. Pontosítva úgy hangzik, hogy a felmérés alapján azok a házasságok lényegesen többször végződnek válással, ahol a a férfi aránylag több részt vállal a házimunkából, illetve tartósak maradnak azok, ahol a nő sokkal nagyobb részt vállal. Ennek van alapja.
2012. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
17%
Igen. A házi munka, az valami földönkívüli dolog. Ha reggel elkezdek takarítani, estére kb dupla lessz a kupi. Egy szimpla tojássütés= 10 koszos edény. :)))))) Szóval, én eleve tiltva vagyok ilyesmitől.:)))
2012. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:

22:08

Kifejtenéd?

2012. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
68%

Ez marhaság. Azért több a válás mert régen nem volt ilyen hogy bemész és elválsz mert kinézett mindenki.


Ma már mindenkinek joga van mindenhez.

Csak kötelessége nincs semmire.

Ez a baj.

2012. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:

Mutatom:

[link]

Amúgy ostobaság. :)

2012. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!