Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (baj van)

Mit csináljak? (baj van)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 és fél éves lány vagyok. Vannak barátaim akiket nagyon szeretek. Anyukámat szerezetem legjobban a családomból. Sok családi problémánk van és nem tudom mit tegyek.

Felvázolom a családom:

Anya első férjétől van két nővérem Az idősebb 30éves V(nevét nem szeretném ki írni)(külföldön él), és a fiatalabb (28éves)M

Apámnak az elsőházasságából van egy nővérem 35 éves K

(külföldön él)

A közös gyerekek én(17) és hugom T(8éves)

Anya és apa házasok.

Legkisebb nővérem M nálunk lakik mert beteg balesete volt 7 évesen(elütötték). Felépült, jár és beszél, de agyilag azon a ponton maradt ahol érte a baleset.

Ezt úgy értem: Ha valamit nem kap meg hisztizik, ha valami nem tetszik neki ordít.Egész nap veszekszik. Vele törődik mindenki. Legnagyobb baj vele, hogy manipulálja az embereket és hazudik. Ja és az hogy mérhetetlenül gonosz. Multkor olyat csinált h besz*rt (naponta), azért "mert vele nem foglalkozik senki". Képzelhetitek én és a beteg anyukám(rákos volt, de elvették tőle a rokkant nyugdíját így most munkanélküli) takarítunk utána... Anyu lelkileg kivan készülve. Már én se bírom ezt a lelki terrort ... Egyszerűen kikészültem reggel is xanaxal (1 db) vettem be , hogy suliba tudjak menni. Apa éjjel-nappal dolgozik, ő tartja fönt naggyából a családot. Próbálok tanulni, de az estétől reggelig tartó üvöltözés mellet nem nagyon lehet... Nem rosszak annyira a jegyeim (2db egyesem van ). Anyunak én vagyok a lelki támasza én már "felnőtt " vagyok úgy is kell viselkednem (takarítás, főzés ,mosás), és akkor sem sírhatok ha vmi nagyon bánt... Kicsit egyedül érzem magam. Mit tegyek h kicsit mindenkinek jobb legyen??



2012. okt. 8. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
egy hónapja van suli is már két karód van, az nem olyan jó. tedd pokollá a nyomorék életét. akárhányszor árt neked, add vissza. használd ki a kiszolgáltatottságát.
2012. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Kérjetek ápolási segélyt, így anyagilag kicsivel könnyebb. Vagy vannak olyan intézmények, ahová az ilyen betegeket "beadják", hétvégére pedig hazaviszik. Olyasmi mint egy kolesz, csak ott vannak foglalkozások, fejlesztések. Esetleg vesd fel otthon, hátha a szüleid belemennek. Így kissé könnyebb lenne nektek.
2012. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az a baj az ilyen otthonokkal, h kiba... sokba kerül oda betenni valakit.

anyud menjen ápolási segélyre, legalább kap egy kis lóvét, amiért a nővéred után ganézik.

2012. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes, te egy istentelen barom vagy. Az a lány beteg! Nem tehet róla, hogy olyan lett, amilyen.


Kedves kérdező, megértem, hogy nagyon nehéz neked, együtt érzek veled :(. Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha valamiféle otthonba adnátok a féltesódat. Ha nem álltok fényesen anyagilag, az nagyon nem jó, de nem tudna a másik két testvér segíteni? Vagy rokonok? Az nem állapot, hogy tönkre teszi az életeteket a tesód.


Azt is mondhatnám, hogy ha leérettségiztél, egyből irány a munka, albérlet, külön menni. Akkor könnyebb lenne neked, de anyukádat eléggé magára hagynád, amit szerintem nem akarsz. Meg kellene kérdezni tőle, hogy ő mit szeretne: ha lenne lehetőség beadni M-et valahová, akkor belemenne? Mert ha pl neki ez szóba sem jöhet, akkor fölösleges az egész. Akkor neked kell dobbantani a fentebb említett módon, bármilyen szemétség is. Ha anyukád azt választja, rendben. De a te életedet nem kell tönkretenned őmiatta.


Sok sikert!

2012. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!