Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezés, gyerektartás...

Gyerekelhelyezés, gyerektartás, nem tervezett gyermek, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

41 éves férfi vagyok. Távkapcsolatban éltem, melyben a nagy távolság miatt kb. kéthetente találkoztunk. 3 évig tartott. A nő többszöri kérésemre sem volt hajlandó hozzám költözni. Saját (lakhatási engedéllyel anyagi okok miatt nem rendelkező, de kész 40 nm-es 5 éves) házam van. Ő a 12 éves fiával segélyen és szeretetszolgálat által biztosított lerobbant 150 éves parasztházban él (-t?)

Cisztás Fibrózisban szenved, melyet gyermeke is örökölt.

Teherbe esett. Többször kértem, hogy szakítsuk meg a terhességet az alábbi okok miatt:

- Örökölhető betegsége van

- Előző kapcsolatomban ki nem derült ok miatt volt 5 vetélés, és egy 2 napi élet után eltemetett kislány

- Már van egy gyermeke, aki ezt örökölte

- Én 41 éves vagyok, ő 38, nem ideális kor szülésre, gyermekvállalásra

- Betegségéből adódóan 35 kg-os testsúlya veszélybe sodorja a születendő gyermek, és a saját életét, ezzel meglévő gyermekének jövőjét is.

Az indokokat látszólag elfogadta, de az idő telt, és nem történt változás. Mikor rákérdeztem, azt mondta, nem lehetséges, mert későn vette észre (már van egy gyermeke), és kicsúszott az időből. Egy ultrahang vizsgálat után kiderült a magzat mérete, amiből kiderült, hogy a teherbe esés időpontját, és a megszakítást illetően is valótlant állított. Közben az időből valóan kicsúsztunk. Ezután azt javasolta, hogy várjunk, mert a betegsége miatt kérheti a megszakítást időn túl is, ennek intézése időbe telik, mert szigorították az abortusz törvényt. Hetek múlva utánakerestem az interneten, és mindenhol a szalagcím: Nem változtatták meg a törvényt. Ismét nyert időt, most már annyit, hogy a gyermek megszülessen. Mikor ezt más lehetőség hijján elfogadtam, számtalanszor kértem, és javasolták neki mások is, hogy költözzünk össze, amit megtagadott.

Időközben a kapcsolat megromlott, mérhetetlen, és elviselhetetlen féltékenységi problémák miatt.

(Nem (!) a terhesség miatti lelki változás, hónapokkal előtte is tartott már.)

(csak pár példa: Többször látott a munkaidőm alatt helyeken, ahol én nem jártam, sőt el sem hagytam a munkahelyem. Rengeteg veszekedés. Felhívott éjjel, hogy miért nem otthon vagyok (ott voltam), mert ő a lakásomban van. Ez mellett akár egy órán át képes volt kitartani. Éjjel 10 órakor felhívta a szomszédom hogy átküldje, nézze meg itthon vagyok-e, mert ő úgy tudja, hogy a szomszéd településen vagyok. Ismerőseimet napi szinten órás telefonbeszélgetésekkel zaklatta. Kapcsolatunkról valótlant állított mások előtt akik - szerencsére engem és őt is ismerve - nem alkottak negatív véleményt rólam.) Egy ilyen utóbbi esetnél közöltem, hogy ez volt az utolsó csepp, a következőnél megszakítjuk a kapcsolatot, terhesség ide, vagy oda. A válasza az volt, hogy akkor most szakítsuk meg. Ismerőseim akik őt ismerték, egytől egyig azt vélik, hogy pszichés zavarai vannak. Én ezt az iránta való szeretetben nagyon sokáig türelmesen viseltem.

A szakítás után meggondolta magát, és akár összeköltözést is vállalva folytatni szerette volna.

Ez ellen szól, hogy 3 alkalommal jutottam el az évek során a szakítás gondolatáig, mindhárom alkalommal ígéretet tett a változásra, ami nem történt meg.

Mivel a körülmények úgy alakultak, hogy a gyermek megszületik, én nem szeretném, ha Ő nevelné fel. Ezt jeleztem felé. Ő viszont aljasnak tart, aki csak el akarja venni tőle a gyereket, ezért minimálisra korlátozta velem a kapcsolatot, eddigi lakhelyén már nem tartózkodik, egész oldalas érdeklődő leveleimre ha éppen (nem jellemző) válaszol, akkor semmitmondó 2 sorban. Mivel ismerőseim telefonos zaklatását nem hagyta abba, megtudtam, hogy tervezi az Ausztriába való költözést, és a gyerektartást.

Még pár szó erről:

Saját gyermekének az apjától soha nem kért és kapott gyerektartást, mert az a fajta ember, aki ezt a kérést komoly veréssel jutalmazná.

Az én jövedelmem magas, ezzel tisztában van, ugyanúgy, mint azzal, hogy olyan törlesztőrészletem van, ami miatt nemegyszer szégyenemre saját maga kellett fizesse az útiköltséget, hogy találkozhassunk.


Ki mit tenne ebben a helyzetben? Véleményekre vagyok kíváncsi. (nem arra, hogy "sz@r ügy", ezt tudom.)


2012. okt. 14. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj bíróságra gyerekelhelyezési per miatt.


"megtudtam, hogy tervezi az Ausztriába való költözést"

Mégis miből menne, ha szeretett szolgálatól él? Ezt csak kitalálta, hogy szívasson.

2012. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Valószínűleg hozzád akarta láncolni magát a gyerekkel, de a beteges féltékenység stb...nem teljesen ép elmére vall. A leírtak alapján azt mondanám hogy egy buta nő. A kapcsolatból nem lesz semmi jó, ha veled lesz a baba mit csinálsz veled? Gyesre mész? éhezel? elárverezteted a házat? Max jelezném a körzeti gyámügy vagy védőnő felé hogy baj van a nővel és figyeljenek oda rá. Hogy pereled el tőle? Te akarod ezt a gyereket? Mert ha igen, kösd fel a gatyád. Van kettő pici gyerekem.
2012. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem gyesre hanem gyedre meggy ami a fizetés 70% plusz kapna családi pótlékot és valamennyi gyerektartást is mert az is jár. Vagy nem tudom anyukáddal mennyire vagy jobban, de ő is mehetne gyesre a nyugdíj mellett. Én biztos nem hagynám ilyen körülmények között a gyereket. Más is megtudja oldani te miért ne tudnád.
2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Itt nem a GYES vagy GYED a téma, szerinted melyik férfit várja ma vissza a munkaadója egy -két év után egy jól fizető állásba. Éljünk a realitás talaján! Azt kell eldönteni a gyereked akarod-e. Onnét az út adott.
2012. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért ne várnák vissza ha jó munkaerő.
2012. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszoka!


Kedves

első:

A külföldre költözést a szeretetszolgálaton keresztül tervezi. Ez egy nemzetközi alapítvány.

2.:

igen, pont ezen kérdések miatt vagyok kíváncsi más véleményekre

3.:

felmerült bennem ez az ötlet is.

4-5.:

Sajnos a munkám "ügyfélfüggő". Hiába vagyok jó abban amit csinálok, ha a megrendelő más cég után néz (ami nem függ az elvégzett munka minőségétől, egyes cégeknél a bizonyos időnkénti tender kiírás bevett szokás), akkor az én munkámra már nincs szükség. És új munkát találni pedig minden szakmában nehéz.

2012. okt. 14. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!