Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat?

Elengednétek a lányotokat?

Figyelt kérdés

17 éves lányom 4 hónapja jár egy 19 éves sráccal. Télen elakarnak menni síelni Ausztriába.

Már előre félek tőle. Olyan fiatalok még.

A lányom még síelni sem tud. Meg kocsival mennének azokon a csúszós hegyi utakon.


Ti elengednétek? Légyszíves ne csak egy igent vagy nemet írj hanem indokold is meg.


2012. nov. 4. 15:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
46%
nem
2012. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Esetleg ha a srác szülei is mennének, vagy valami.


De egyéb programra pl. wellness hétvége vagy ilyesmi, engedném. Vagy, ha szervezett útra mennének.

2012. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Sem a kora miatt, sem azért, mert ne ott tanuljon sízni. A várható útviszonyok miatt meg főleg nem. Ha bármi baj érné, sosem bocsátanád meg az engedékenységedet.
2012. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Quorra ***** válasza:
56%
Nem.
2012. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem, egyrészt még nem nagykorú, igaz már nem félteném ebbe a korban, de jobb félni mint megijedni.

2. Télen ott lehet jobbak az utak de szerintem egy 19 éves srác még nem tud úgy vezetni autóval főleg a hegyi csúszos utakon hogy épségbe gond nélkül megérkezzenek meg hazaérkezzenek, elég egy kis jég páncél az úton megcsúszik az autó és már ott a baj.

3. ha nem tud síelni akkor nem is ott kellene megtanulni ott a pályák nagyrészt profiknak, meg olyanoknak készült akiknek már van egy alap rutinjuk, és szerintem ott nem fogják túl jó szemmel nézni azt ha valaki ott bénázik és feltartja a többieket, szerintem nem célszerű oda engedni tanulni. Ha annyira meg akar tanulni síelni akkor járjon 1 évig valami tanfolyamokra műpályára az bőven elég lenne még neki, aztán ha már tudja az alapokat meg van valami apró rutinja amivel kezelni tudja az adott helyzeteket akkor már elengedném, de még akkor sem úgy ha egy gyerek vezet az úton.

2012. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
48%

Sztem neked kell tudnod mennyire érett a lányod, illetve függ attól is hogy milyen társasággal menne. A csúszós hegyi utak később is ott lesznek, és a síelés sem lesz veszélytelenebb. Ha lenne velük egy tapasztaltabb sofőr, nagyobb társaság, és megbízható a srác akkor elengedném.


Esetleg beszéljétek meg hogy válasszanak tömegközlekedést, vagy helyi közlekedést. És egy szervezett síelés legyen oktatóval.

2012. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%

én is 17 éves vagyok, a barátom 20. ilyenre engem nem engednenek el,ertheto okokbol.

aki tud síelni,az is hagyhatja ott a fogát...nemhogy nem tud,raadasul kocsival?! túl veszélyes

amit írtak az előbb,wellness hétvége inkább beleferne:) megengednék nekem is,és az is jó buli,a szerelmeddel:)

2012. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
67%
nekem még nincs gyerekem, de ki van zárva, hogy elengedjem egyedül őket. ha társaságban mennének, akik közt több az ismerős, régi barát, tapasztalt személyek, akkor esetleg. de így.
2012. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%

Én sem engedném.

Kocsival semmiképpen sem. 19 évesen nincs gyakorlata. A csúszós hegyi utak egy rutinos sofőrt is próbára tehet.


A síelésről pedig, ha a lányod bevállalós, ki ha én nem típus, akkor amiatt sem engedném el. Mi van, ha poénból, vagy mert imponálni akar, bevállal egy nem kezdőknek való lejtőt, és összetöri magát?


Csak akkor engedném el, ha felnőttek is mennek, és nem a barátja vezet a hegyi utakon.

2012. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
10%
Háát... Ha valami baráti társosággal mennének akkor oké. Volt egy ismerősöm ős is 17 évesen ment el síelni a 19 éves barátjával,de ők 6-7en mentek.
2012. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!