Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A családom le se teszi mi van velem nagykorú vagyok akár csak a tesóim, de a tesóimmal mindenki az egész család jobban törődik mint velem. Sokszor azt érzem nem illek ide hogy tuti örökbe fogadtak ezt már rengetegszer éreztem mert sem a gondolkodásom, viselkedésem semmi nem passzol ebbe a családi légkörbe. Ez lehetséges?? Sokszor ok nélkül csesztetve vagyok pedig szó nélkül megcsinálok mindent legyen az házi munka vagy bármi más, de arra is tesznek nagy ívben. Sokszor azt érzem mintha le lennék nézve vagy én nem tudom. Amúgy normális a családi légkör soha nem volt semmi gond. Feleslegesnek érzem magam is és az életem is. Amúgy tudom tisztelet meg a család az első... de ha megtehetném úgy elmennék innen hogy vissza se néznék. 19/f

2012. nov. 6. 10:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
igen velük élek, de nem megyek egyetemre amúgy nem gázos a szitu soha nem veszekedtünk csak az rossz érzés hogy én nem kapom meg azt a kellő figyelmet meg támaszt amire szükségem lenne, más világban nőttek fel tesóimmal együtt mert már elég idősek ők is családjuk van és nem tudják el fogadni hogy én más vagyok mint a tesóim mások az igényeim és másra vágyok ennyi.
2012. nov. 6. 11:49
 12/17 anonim ***** válasza:

Szóval otthon élsz, már nem tanulsz és nem is tervezed a továbbtanulást. Ha a szüleid nem (olyan) értelmiségiek, akik elvárják a gyerekeiktől hogy továbbtanuljanak, akkor ez rendben van abban az esetben, ha van munkahelyed, rendesen dolgozol.


Ha viszont munka és tanulás helyett csak lébecolsz, akkor nem számíthatsz jogosan szüleid ill. a társadalom megbecsülésére se.


A szeretet és megbecsülés/tisztelet két különböző dolog. Egy szülő szeretheti a felnőtt önellátásra alkalmatlan szellemi fogyatékos gyermekét is, de nem fogja tisztelni.


Ugyanakkor tisztelheti az óvodás, kisiskolás gyermekét is akkor, ha büszke lehet teljesítményére, mellyel a gyermek közösségén belül elismerésre tesz szert (pl. jól tanul, sportversenyt vagy szellemi vetélkedőt megnyer...)

2012. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Na ezt soha az életben meg ne ismételd, hogy az életedet eldobod, azért mert nem figyelnek rád!!!!

Ne érdekeljen ki figyel rád, vagy ki nem figyel rád. Ha keresel egy kis aranyos kislányt,akivel megérted magadat, és boldog vagy mellette,másképpen fogsz látni mindent.

Tudod vannak emberek,amikor azt látják, hogy valakinek fájdalmat tudnak okozni és az mélyen bele is éli magát, akkor azért is csinálják.

Viselkedjél ugy te is,ahogyan õk viselkednek veled, sõt jobban ne vedd észre õket. Soha ne kérd már, hogy törõdjenek veled. Találj olyan dolgokat, amelyben örömödet találod!Fel

2012. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel "kiskoma"!
2012. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már bocs, de ki mondta hogy nem dolgozom?
2012. nov. 6. 16:15
 16/17 A kérdező kommentje:
azért mert nem akarok tovább tanulni attól még dolgozhatok és igen nincsenek hosszú távú terveim mert ha minden jól megy nemsokára megyek ki külföldre dolgozni
2012. nov. 6. 16:16
 17/17 anonim válasza:
találj célokat az életedben. Felnőttél, a magad ura vagy, pláne ha dolgozol is.
2012. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!