Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan be kell számolnom...

Komolyan be kell számolnom anyámnak az anyagiakról?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, még itthon lakom, ugye bankszámlára jön a fizum. És már az elején letisztázták velem a szüleim hogy nem kérnek a pénzemből semmit, nem kell semmibe beleadnom csak építgessem az életemet és gyüjtügessek pénzt magamnak.

Ma jött meg a fizum anyám mindig kérdezgeti h mennyi és h mennyi pénzem van még stb. Nagyon idegesítő, fateromat nem érdekli de anyám már zavar. Ma nem akartam neki megmondani és besértődött h én többet akkor hozzá ne szoljak meg ilyenek. Komolyan mindig tudni akar mindent a pénzemről nagyon zavaró....szerintem ez magányügy. engem sem érdekel hogy nekik mennyi pénz van a számlájukon


2012. nov. 10. 14:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

ha már nem kérnek semmit sem h fizess pedig otthon lax

akkor ennyit viszonozhatnál h elmondod h 120 000.- kaptam és ebből 40000.-megy lekötésre a többi megélhetésre pl telcsiszámla téli kabát ebéd a melóhelyen


szerintem tök rendes tőlük h eltartanak mikor van saját fizud

gondolom anyukád nem szeretné h elköltsd az összeset hanem legyen tartalékod ha elmész tőlük pl albiba vagy máshova lakni


szerintem még arra is kíváncsi h be tudod e osztani amit kapsz azért 19 évesen még sokan szórják a pénzt feleslegesen

2012. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem nem magánügy. Mert neked olyan feltétellel nem kell otthon hozzá járulnod a rezsihez, hogy te félreteszel. De ha te semmit nem teszel félre akkor én megértem anyukádat. Nem értem ezen mi olyan nagy ügy, tőlem ha kérdezik bármikkor elmondom.
2012. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha már nem kérnek pénzt semmiért amit használsz otthon akkor hagy tudja már anyukád, hogy mennyit kapsz, mivel biztos nem azért nem kérnek, mert dúsgazdagok hanem azért, hogy építgesd az életed ,tegyél félre külön életre,nem azért hogy eldorbézold vagy elszórd. Így tudni szeretné mennyi az annyi. Ha nem tetszik akkor igenis tegyél le az asztalra annyit amennyibe kerülsz havonta a többit meg elteszed, arról már nem kell tudnia.
2012. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid nem azért nem kérnek pénzt, hogy a fizetésed eltékozold. Semmi jogod nincs pattogni, akkor költözz el, tartsd el magad és akkor pampoghatsz anyunak, hogy semmi köze a pénzedhez, addig nem. Eszméletlenek a mai fiatalok. (Mondom ezt 29 évesen) Ha anyukád látja, hogy nem szórod el a pénzt és tényleg félrerakod, biztos nem fog zaklatni egy idő után ,de az elején a saját fizetés, mint "sok pénz, amivel te rendelkezel" kísértésbe vihet. Én a helyedben nyitnék egy számlát, amire anyukád is ráláthat és oda raknám be a megtakarításokat, mert így biztos nem csábulnék el és nem szórnám el hülyeségekre.
2012. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Már megírták a véleményemet az előző hozzászólók!Nekem csak annyi maradt,hogy kinyilvánítsam a tetszésindexen a nagyon hasznos jelet.
2012. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Én rég elköltöztem és eltartom magam, anyám mégis mindig tudni akarja mennyi a fizetésem, mire mennyit költök, mindent tudni akar, és a legidegesítőbb, hogy nem puszta érdeklődés, hanem mindig van valami hátsó szándéka vele, hogy kioktathasson, a fejemhez vághassa, lesajnálhasson vagy akármi. Az esküvőnk szervezésekor is mindent tudni akart, hogy mennyibe kerül, egy dolgot mondtunk el, akkor elkezdett pampogni, hogy az hülyeség, meg minek meg blablabla, aztán mondtuk, hogy oké figyelj a mi pénzünk, a mi esküvőnk, és senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy mire mennyit költünk. És még fel is volt háborodva.
2012. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

én nem értem, hogy miért ez a titkolózás a pénzzel kapcsolatban. mi simán dumálunk erről barátaimmal is, nem hogy a családommal. szerintem tök természetes, hogy az embert érdekli az ilyesmi. ki milyen munkáért mennyit keres.


az, ha bele akarna szólni abba, hogy mire költesz az azért más. bár itt szerintem valami joga erre is lenne. mert nyilván nem azért tartanak el, hogy elkúrd a pénzed valami baromságokra. hanem, hogy talpra állj egyedül. és ha keresel annyit, hogy ez már megvalósítható, akkor meg tényleg klassz dolog lenne valamivel beszállni esetleg.

2012. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

#4 azért ne essünk már túlzásokba. számla amire anyuka is rálát azért az már tényleg túlzás.


szerintem csak az a gond, hogy kérdező, valamiért nem bízik az anyjában, valahogy rosszat feltételez róla. biztos ilyen birtokát féltő gondolatai vannak, hogy anyám biztos azért kérdezni, mert pénzt akar. pedig ez lehet nem így van. és ha így is van akkor is meglehet beszélni. nyilván örökre nem fogják eltartani.

2012. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Örülj neki, hogy csak megkérdezi és nem elkéri. Az én anyám már az elején kikötötte hogy a fél rezsi költséget nekem kell állnom. Mondom jól van rendben ez természetes dolog...Aztán jött az hogy a fizum 70%-át tegyem le az asztalra...

Szóval az enyém is lehetne inkább csak érdeklődő.

2012. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Én simán megmondom hogy mennyi van rajta, és mennyit b*sztam el, ha olyan dolog ami nem személyes vétel volt, akkor tök mindegy

20/F

2012. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!