Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem túl szigorúak...

Csak szerintem túl szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

Általában azt sem engedik meg, hogy a legjobb barátnőmmel elmenjek sétálni vagy esetleg pont barátnőmékhez (2 utcával arrébb lakik, sétálva is alig 1-2 perc az út hozzájuk...)

Irigy vagyok a többi velem egykorú gyerekre, akiknek van délutáni elfoglaltságuk, ugyanis a szüleim nem engedik, hogy járjak akármire, pl. táncra vagy ilyesmi, mert szerintük egy 14 éves lánynak tanítás után nem a városban kellene mászkálnia :S

Kb. 2 éve az iskolában volt egy ilyen vetélkedő féleség és minden felsős osztályból, köztük a mi osztályunkból is 4 gyerek ment arra, akik között én is jelen voltam, és apám még képes volt bemenni az iskolába azért, hogy számon kérje az osztályfőnökömet, hogy tényleg lesz-e az a vetélkedő, nem csak csavargok...

Most 8.-os vagyok és próbálok elmenni ilyen szakkörökbe, amiket az iskolában tartanak, hogy legalább ott csináljak valamit és múltkor egy picit elhúzódott, így egy fél órával kb. később értem haza, apám meg rám nézett és mondta, hogy biztos nem ott voltam. Komolyan, azt hiszik, hogy én valami bűnöző vagyok, aki titokban jár el drogozni meg ilyenek...

Csak az a poén, hogy ha ennyire nem bíznak bennem, az azt is jelenti, hogy szarul neveltek, legalábbis szerinte...mert ha normálisan nevelnének, normális is lennék... Egyébként hozzátenném, semmi okot nem adok rá, hogy ilyeneket gondoljanak rólam, nem öltözök felnőttes ruhákba, nem sminkelem magam, kevés barátom van és ők is normálisak.

Csak szerintem túl szigorúak? Miért csinálják ezt?

14l


2012. nov. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szegényem...:( ez tényleg túlzás a javában. Biztos vagyok benne,hogy csak nagyon féltenek és azt szeretnék,hogy normális felnőtt váljon belőled de próbálj azért velük beszélni mert szerintem ez a te lelki egészségedre sincs jó hatással. Kitartáás!
2012. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is túlzás amit csinálnak. Kérd meg őket, hogy míg nem rontasz a jegyeiden (ha nem tökéletesek azt is mondhatod, hogy próbálsz még javítani- csak utána tedd is meg) szóval addig bízzanak benned. És egy héten egyszer- kétszer mehess szakköre. Barátnőiddel pedig péntekre szervezz programot.

Ezeknek szerintem bele kell férni egy 14 éves életébe. Sőt kellenek. Sok szülő nem képes felfogni hogy a gyereke nő, és fokozatosan kell elengedni. Így a gyerek is sokkal jobban jár.

Viszont van egy olyan rossz hírem, hogy tenni nem fogsz tudni semmit ellene ha mégsem engednek. De majd ők sem ha rossz lesz a kapcsolatotok....

2012. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ponthogy akkor lennék nyugodt, ha a gyerekem olyan gyerekekkel lenne körülvéve, akik normálisak. Aki zeneiskolába, táncra, sportra és egyéb szakkörökre jár, az sokkal kisebb eséllyel züllik el.
2012. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

A szüleid vmit kompenzálnak.

Vagy van okuk az ilyen viselkedésre, mert te ide nem írtad le a negatívumokat, vagy pedig őket nagyon lazán nevelték, benne voltak minden rosszban, tudják, hogy mennek ezek, és ezért a mániájukká vált a te védelmezésed.

2012. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
A leveled alapján azt mondanám hogy nincs tesód azért ilyen szélsőségesek a szüleid.
2012. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Egyébként pont ez az, hogy általában péntekre nem is, de hétvégére szervezem a barátnőmmel az ilyeneket, és legtöbbször még olyankor sem akarnak elengedni.

16:42 Van 2 nővérem :)

2012. nov. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!