Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az erősebb, a városháza...

Müttyentyű kérdése:

Melyik az erősebb, a városházai vagy a templomi keresztszülőség?

Figyelt kérdés
Felkértek minket keresztszülőnek, el is vállaltuk, a városházán volt a névadó. Közben nekünk is gyermekünk született, keresztlányunk nagyszülei (vagyis nagynénémék) megharagudtak ránk (ez bonyis, hogy miért, okuk nem volt), ezért keresztlányunk anyja is, mert hát így lehet bevágódni az anyósnál. Ha ő haragszik, én is. Gyerekes. Mindegy. Ezért a templomi keresztelőn már nem mi voltunk, akik a kislány mellett álltak. Őszintén szólva nem bánom a dolgot, csak most az érdekelne, hogy így is gyakorolnom kell a keresztszülőségi feladatokat, vagy most már elég azoknak, akik a keresztelőn voltak? Van valaki hasonló helyzetben?
2012. nov. 19. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
A templomi az erősebb mindenképp, mert KERESZTszülőségről, nem pedig névadószülőségről van szó, az egész az egyházi szentség miatt van, tehát Isten előtt (mivel erről szól) a templomban állnak a szülők és a keresztszülők, nem pedig a városházán. Tehát nem neked kell gyakorolnod a keresztszülőséget, hanem azoknak, akik a templomban ott voltak.
2012. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugodtam. :) Mivel sose álltunk olyan közel velük, érthetetlen is volt, miért minket kértek fel. Na de nem illik visszautasítani...
2012. nov. 19. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, mennyire vallásos a család, mert ezt nem írtad.
2012. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülöség NEM JOGI fogalom, semmiféle FELADATOD nincs, amit gyakorolni kellene.
2012. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyjuk meg a vallásos lelkületet a kérdezőben, nem kell szántszándékkal lerombolni benne, mert magánügye, ha felelősséget érez a kislány iránt, mint keresztszülő. Nemcsak a világi jog szerint élhet az ember, hanem az egyházi jog szerint is, ezt nem vitathatjuk el. Egyházi jog szerint pedig nem a kérdező a keresztszülő. Első válaszoló voltam.
2012. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!