Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadnátok ha menyetek...

Hogyan fogadnátok ha menyetek másik országból odaköltözne hozzátok fiatok kérésére 1 gyermekes anyuka, és más választásotok nem lenne mert a fiatok jövője múlik rajta?

Figyelt kérdés

Sőt eleinte még szimpatikus is volt, de amikor kiderült hogy végleg marad akkor megváltozott valami.

A lényeg annyi hogy a fiam az interneten ismerkedett meg vele nem is találkoztak még azelőtt, csak jött cuccostól.

Eleinte úgy volt hogy megismerkednek és eldől hogy megy vagy esküvő lesz.

A nő nem dolgozik sehol a fiam igen, jobbnak láttam ha külön vannak konyhailag.

Nem tudom változik e valami ha a nő majd elmegy dolgozni lehet hogy csak attól félek hogy a fejünkre nő.

Mert neki is vannak szükségletei a gyerekének is és amit kap a gyerek után az kevés.

Segít a házban de jobban a saját területén szorgoskodik. Ha össze akarnak iratkozni a fiammal akkor a letelepedés is időbe és pénzbe kerül.

Attól is félek hogy a fiam sose tudta jól beosztani a pénzét már előfordult az is hogy nem egyszer kért kölcsön fél év alatt és egy házban élünk.

Külön szeretnének költözni majd de se pénzük se egy fazekuk nincsen , ha talpra akarnak állni akkor időbe telik.

Mi a véleményetek erről, előfordult már ez mással is? Ideiglenesen jó megoldásnak tűnhet de sokáig nem.


2012. dec. 11. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

1. Nem értem, mi jelentösége van, hogy a fiad partnere külföldröl jött vagy sem.

2. Miért más, ha együtt akarnak maradni, ha addig szimpatikus volr, amig ezt nem tudtad?

3. Az, hogy a nö elmegy-e dolgozni, kettejük dolga, nem a tied.

4. Mivel külön konyhán vagytok, mégcsak föznöd sem kell rá.

5. Az, hogy a fiad be tudja-e osztani a pénzt, szintén az ö dolga, ha neked nem teszik, ahogy kezeli, akkor ne adj neki kölcsön.

6. Szerintem egy féltékeny fiús anya vagy, aki nem tudja elfogadni, hogy a fia felnött férfi, aki lassan saját családot akar, és nem te vagy a legfontosabb az életében.

7. Ha nem teszik a helyzet, akkor elküldheted öket, de arra készülj fel, hogy ebben az esetben valószinüleg nem látod öket többé.

2012. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a kapcsolatod a fiaddal? Értem, hogy aggódsz, hogy majd neked kell eltartanod nemcsak a fiadat, hanem a hölgyet és a gyermekét is, később a nyugdíjadból... Az a fontos, hogy a fiad akar-e, tudna-e dolgozni, akár többet, a "családjáért", illetve a hölgy is akar-e majd dolgozni. Hogy egyeztetek meg régen a fiaddal, ha neki családja lesz, veletek marad, vagy próbál elköltözni? Nyilván az utóbbi lenne a jobb. Ezért szerintem minden jóérzésű gyermeknek törekednie kell arra, hogy ne a szüleire szoruljon, sőt, inkább ő segítse őket. Ha ez tényleg ideiglenes megoldás, az jó, próbáljatok meg nem összeveszni, de azért a fiadnak és a hölgynek is igyekeznie kellene külön költözni. Végülis nem várható el a szülőtől a felnőtt gyermek és a házastárs eltartása, lakhatása. Sajnos igen sok probléma forrása lehet ez, ha ők nem tesznek meg mindent illetve ha elvárják tőletek az anyagi segítséget. Persze, mivel a te házad, ha érdemtelenek a segítségre, vagy összevesztek, végülis elküldheted őket, bár ha nincs hová menniük, a kisgyermek miatt nem lehet őket "kilakoltatni"... De ne így legyen! Sok türelmet és megértést, igyekezetet kell tanúsítanotok MINDKÉT (te és fiadék is) részről!
2012. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én férfi vagyok(44),de attól függ,honnan jött a hölgy.

Az ismeretségi körömben van pár ilyen eset,így sajnos azt kell,hogy mondjam-ha Romániából jött,nagy eséllyel ráfáztok,mindannyian. Persze kivétel erősíti a szabályt...

2012. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én szeretném ha többet segítene nekem a leányzó addig amíg itt vannak nem elég nekem hogy 2-3 naponta ki porszívozza a házat a szobájukon kivűl és rendet pakol a konyhában maga után főzés után és elmosogat ha talál valamit még, nem kérdezi meg hogy vagyok mi történt ma velem, nem kérdezi meg hogy segíthet e , ha azt mondom nem akkor is legalább a szándék benne volna. nem ül le velem beszélgetni igaz én sem hívom. Eleinte többet beszélgettünk sokkal többet órahosszákat naponta. Most meg a fiam is alig jön ki a szobából.
2012. dec. 11. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező kommentje:


"Én szeretném ha többet segítene nekem a leányzó addig amíg itt vannak nem elég nekem hogy 2-3 naponta ki porszívozza a házat a szobájukon kivűl és rendet pakol a konyhában maga után főzés után és elmosogat ha talál valamit még,"


Szerinted ezeken kívül még mit kéne csinálnia egy háztartásban?


"nem kérdezi meg hogy vagyok mi történt ma velem, nem kérdezi meg hogy segíthet e , ha azt mondom nem akkor is legalább a szándék benne volna. nem ül le velem beszélgetni igaz én sem hívom."


Ha te sem hívod, akkor mit vársz? Ő az idegen nálatok, neked kéne "befogadnod", gesztusokat tenni, amiből érzi, hogy nem utasítod el.


"Eleinte többet beszélgettünk sokkal többet órahosszákat naponta. Most meg a fiam is alig jön ki a szobából."


Ha ennyire elutasító vagy, akkor hogy várhatod el tőlük, hogy ők beszélgessenek veled?


Azt hiszem a kialakult helyzetről nagy részben te tehetsz, úgyhogy ha te nem változtatsz a magatartásodon, akkor készülj fel arra, hogy hamarosan egyedül maradsz.

2012. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dolgozzon meg azért hogy nem kell albérletet fizetnie. Semmit nem vesz a közösbe csak wc papírt és szappant.Engem nagyon ritkán kinál meg étellel én azért sokszor és még el sem fogadják pedig a fiam kedvencit főzőm mindig. Lehet hogy külön konyhán vagyunk de ha adják fogadd el ha ütnek szaladj el.
2012. dec. 11. 14:12
 7/8 anonim válasza:
40%

élősködő, sok ilyen van manapság, ebből élnek meg, hogy különböző partnereket keresnek a neten , oda költöznek, ingyen élnek, aztán, ha nem jön össze keresnek újat a neten.


Alapból, hogy jön ahoz egy nő, hogy a más gyerekét odaviszi anyakadra.


Messziről jött ember azt, mond amit akar.


Az, hogy elmenjen dolgozni alap, lenne, de nyilván nem akar. Aki akar az talál munkát.


Légy résen, mert még szűl a nagy büdös semmire még egy gyereket is.

2012. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismertem ilyen Erdélyből jött magyarokat, akik betelepedtek itteni háztartásokba, egyik tolvaj volt, másik drogos botrányokat csinált, a harmadik verte a pesti nőjét, aztán volt egy, aki ideköltöztette az apját, és ketten verték a pasit, aki idehozta mint feleséget. Nem volt jó ötlet befogadni, téged onnan ki fog túrni a nő, nem szerelemből van a fiaddal, hanem hogy megszerezze a házadat.
2021. márc. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!