Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolódtok bele a...

Mennyire bonyolódtok bele a párotok családi zűrzavarjaiba?

Figyelt kérdés

Anyósommal viszonylag jól kijövünk, persze a távolság azért sokat segít :) Sajnos a sógornőmmel nagyon elégedetlen, aki tény, hogy nem egy tökély, de szeretik egymást anyósom fiával és bár régebben a sógorom nagyon hallgatott az anyjára, mostanában a sógornőm osztja a lapot náluk (a sógoromra amúgy ráfér de egyébként a lány a sógorommal ellentétben diplomás, jól keres, a szülei segítettek munkát találni a sógoromnak is)

Anyósomnak ez nem tetszik és beszólogat a sógornőmnek pl most karácsonykor is meg a férjemnek és nekem is panaszkodik, hogy a sógornőm "elvitte " az ő kisebbik fiát Pestre és a sógornőmék hogy belenyomulnak a fiatalok életébe és hogy ígéretével ellentétben nem fog beszállni a lakásukba, ha nem csak a sógormom egyedül veszi, stb.


Szerintem ez végtelenül rossz taktika a részéről, mert ha elüldözi a lányt, a saját fia utálja meg, és ha meg együtt maradnak, úgyis a lány döntéseit fogja követni ill. pártolni, pláne ha ilen fontos döntésekben mint lakáskérdés, a lány szülei és a lány is feltétel nélkül a sógorom mellett állnak, a saját anya meg húzgálja a mézes madzagot.

Ezt jóindulatból megmondtam neki, hogy szerintem inkább próbáljon kijönni a lánnyal, mert hiába zavarja, hogy esetleg rátermett a csaj, a sógorom az ilyen erősebb személyiségekhez vonzódik, másrészt meg hát vegye észre, hogy innentől nem hallgat rá a sógorom, hanem a szerelmére, akivel 4 éve együtt vannak és most költöztek össze.

Holnap megyünk hozzájuk, és ahogy hallottam a férjemtől, most meg rám orrol, hogy nincs igazam stb és őt senki nem érti meg és de jó lenne ha szakítanának, mert a lány csak kihasználja stb.(tény, hogy amíg tanult a lány, addig egy évig a lány nagymamájánál laktak és a kaját a sógorom állta meg az egéyb költségeket, de mióta lediplomázott a lány, kb másfélszer annyit keres és egy így is lesz már évtizedekig, ezt is elmondtam anyósomnak, hogy ne számolgassa már a fiatalok pénzét, meg ne szólogasson be nekik, hogy ne járjanak vásárolgatni)


Mit csináljak holnap? Van értelme újra elmagyarázni vagy hagyjam a fenébe, hogy most már rám is fújjon?


2012. dec. 28. 23:54
 1/10 A kérdező kommentje:
nem holnap, holnapután, de mindegy:)
2012. dec. 28. 23:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha látsz rá esélyt, hogy megértse, mit akarsz mondani, akkor magyarázd el, de fiús anyáról beszélünk, szóval valószínűleg felesleges törnöd magad. Majd lenyugszik.

Az ilyenekbe meg - a jó viszony fenntartása miatt - célszerű lehetőleg nem belefolyni, ha nem muszáj.

2012. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hagyd, az ilyen nem érti, kár az energiáért.
2012. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod hibbant. Elvitte a fiát a boszorka?

Ez az élet rendje. Én nem akarnék olyan pasit, aki velem van, de az anyja irányítja. Tessék tudomásul venni az anyósnak, hogy a fia felnőtt, és saját családja van, és az az első.

2012. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Különben kérdezd meg, mit szólt volna annak idején, ha a férje anyja olyan lett volna, mint ő most? Egy mindenlébenkanál, elégedetlenkedő, viszályt szító banya?
2012. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, most már úgyis tudja a véleményedet, és már te is szúrni fogod a szemét, hogy biztos te is el akarod lopni a fiát, tényleg erre nem is gondolt még, hát ti is messze laktok...
2012. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne folyj ebbe jobban bele. Elmondtad a véleményedet, talán ezt sem kellett volna. Bizonyos helyzetekben jobb csak csöndben bólogatni. Elmondhatod, hogy szerinted aranyos lány, vagy hogy a fia nagyon szereti, nem használja ki a lány, stb. De ne adj tanácsot arra vonatkozóan, hogy mit hogyan csináljon a drága mama, mert az csak bonyodalmat szül!

Ne magyarázz meg neki semmit, ne szállj vitába, hagyd rá! Nem a te dolgod megoldani az ő konfliktusukat!

2012. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát most már én is sajnálom, hogy próbáltam javítani a helyzetet közöttük, csak egy kicsit attól is tartok, hogy így a figyelme megoszlik a két fia között, de ha a másik menyét elmarja és a sógorom meg a lányt választja, akkor meg az én férjemre is ráakaszkodik, még jobban, így is sokszor túlzottan exponálja magát...


Kár volt egyáltalán tanácsot adnom, dehát ő kezdte el a témát én csak annyit mondtam, höogy ne ossza be a pénzüket és hogy a fia nagyon szereti azt a lányt és csak rá hallgat, ezért kár ellene menni.

2012. dec. 29. 18:32
 9/10 A kérdező kommentje:

ja és anno a saját anyósát utálta, mert az túlzottan beleszólt mindenbe. A múltkor a férjem mondta neki, hogy ő vajon mennyire örült volna a sok kéretlen tanácsnak anno az anyósától? De erre az anyósom rávágta, hogy az más, mert az ő anyósa hülye.

Elmagyarázáshoz nem tudok nekifogjak-e, mert ha egyszer kitalál valamit, akkor ahhoz a verzióhoz foggal-körömmel ragaszkodik.

Csak azt nem értem, hogy van egy legkisebb lánya is, őt meg teljesen szabadjára engedi, csak a fiai vannak ennyire ajnározva.

Hogy lehet, hogy a lánya meg azt csinál, amit akar?

2012. dec. 29. 18:37
 10/10 A kérdező kommentje:

nah, lement a nap, kisebb durcizás volt csak meg én is inkább kerültem a témát, de mosantól tuti nem adok tanácsot, hiába kéri, mert csak a a saját verzióját akarja visszahallani, minden más hülyeség. Innentől úgy neveli a 3 gyerekét és 3 menyét-vejét ahogy akarja, és ha rosszul jön ki velük, az ő dolga, nem nekem kell összetartani a családot, neki kell néha engedni(,mint ahogy a legkisebb gyereknek a lányának enged is folyton mindenben.)

Köszi a hsz-eket

2012. dec. 30. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!