Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan rajtunk akarja...

Most komolyan rajtunk akarja behajtani az állam a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Apám nem fizette a gyerektartást,ezért anyukám 3 évig az államtól kapta. Azonban az állam nemtudta behajtani rajta,így csak nőtt apám tartozása.

Most elhunyt,és úgy néz ki nekünk kell kifizetni a tartozást. Én lemondanék az örökségről,de öcsém azzal nyaggat h vegyünk fel hitelt és fizessük ki,mert apám szülei még élnek,és most h apánk nincs,mi lennék onnan az örökösök.

Én nem akarok hitelt felvenni,meg a mamáék pénzére várni.


2013. jan. 2. 13:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%
Igen, komolyan. A tartozás -ha jól tudom- a gyerkekre száll.
2013. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Jogilag öröklődik az adósság igen, tehát jogosan fogja behajtani rajtatok az állam, amit meg is tesz az első adódó alkalommal, sajnos ilyen törvények vannak. Sajnos kamattal együtt kell kifizetnetek.
2013. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Vagy örökség és fizetés, vagy nem kell örökség és nem fizetés.

Persze, ha éppen milliárdokra kell várnotok a nagyiéktól, akkor meggondolandó.:))

2013. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Ezért szívás nem visszafizetni az adóságokat. Apudnak már ezzel nem kell foglalkozni a gyerekek meg szívjanak. Egyszerűbb lett volna fizetni valamennyi gyerektartást, minthogy most ilyennel letek szivatva :/ Sokan sajnos nem gondolkodnak előre.
2013. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Először is részvétem.

Másodszor a dolog pofonegyszerű: ha te egyáltalán nem akarsz részesülni semmilyen örökségből apád által, akkor lemondasz a részedről. Öcséd meg fizetheti a tartozást, ha akarja. Abban az esetben, ha öcséd egyedül nem akarja, akkor a nagyszülőkre száll az örökség, és ha ki tudják fizetni, később ti kapjátok a nagyszülők örökségét (kivéve ha apátoknak van testvére, mert akkor megosztott lesz).

2013. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%
*legyetek
2013. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
Öcséd fogadja el a saját részét, te meg mondj le a tiédről. Nem vagytok összenőve, hogy ugyanazt kelljen tennetek.
2013. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
És mi történik ha én lemondok mindenről öcsém meg nem? Lehet ebből vmi károm?
2013. jan. 2. 13:57
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
Ocsed fog orokolni a nagyszulok utan, te nem. Ennyi lesz a karod.
2013. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Elolvastam az eddigi válaszokat. Sok igazság van bennük, alapjában véve én is valami hasonlót írnék, ha első válaszoló lennék. De azt javaslom, mindenképp beszélj ügyvéddel, mert számos törvény tartalmaz olyan joghézagot, amit csak azok a jogászok ismernek fel, akik nap mint nap foglalkoznak ezekkel a törvényekkel. Hátha egy szemfüles, gyakorlott ügyvéd tud segíteni. A jogi problémát ne akard egyedül megoldani. Igaz ugyan, hogy pénzbe kerül, de a végén lehet, hogy nyersz rajta.
2013. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!