Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem normális hogy nem...

Tényleg nem normális hogy nem emlékszem az apámra amióta meghalt?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok,20 éves koromig a szüleimmel éltem,apu és anyu neveltek fel,jó családban nevelkedtem.

Apu 1 éve önkezűleg vetett véget az életének.

Egy emlék sem jut eszembe róla,pedig 20 évig együtt laktunk.Nagyon jó volt a kapcsolatom vele,imádtam szerettem. Azt hiszem,akkor "felejtettem" el mindent amikor elém állt a rendőr és elmondta hogy apám mit tett.

Azóta úgy élek mintha nem is létezett volna,együtt jártunk horgászni,a pasi ügyek miatt az ő vállán sírtam ki magam. Ha ránézek egy képre üresség.Ha bemegyek a szobájába üresség. Az 1 év alatt max. 3 szor sírtam. Olyan mintha érzéketlen lennék.Mások azt mondták hogy ez nem normális és súlyos trauma esetén van olyan hogy valaki ennyire elnyomja magába.Beszélni nem tudok a haláláról,soha senkivel nem beszéltem róla,ha anya felhozza a témát akkor kerülöm.


2013. jan. 4. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan éreztem mint te. Bár fiatalabb volta és apukám balesetben halt meg. 8 év telt el amikor valami elszakadt bennem. Onnantól kezdve tudtam sírni és felidézni a vele kapcsolatos emlékeket. Szerintem az ember tudata próbál védekezni a fájdalom ellen, de egyszer besokall.
2013. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 omba ***** válasza:
100%
Szerintem is egy lelki védekezés ez, talán jó lenna, ha valakivel beszélgetnél néha róla.
2013. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bizony! Azt jelenti, hogy elakadtál a gyászban, ill. nem gyászoltad meg. Le vannak fojtva az emlékeid, jó mélyre, mert nem bírod el a fájdalmat, ami a halálával és az elvesztésével jár. Ez az a bizonyos énvédelem, ami ide tartozik.


Jó volna, ha minél előbb elmennél egy (klinikai) pszichológushoz, aki segteni tudna neked abban, hogy a felszínre kerüljön és feldolgozódhasson a gyászod. Különben idővel csak roszabb lesz az eglsz és mindenféle ronda dolgokat művel. Ne várd ezt meg.

2013. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyod, hogy fájjon. Hagynod kellene. Nem mersz emlékezni a fájdalomtól való félelem miatt. A halottainkat meggyászoljuk (mifelénk nagyon találóan úgy mondják, hogy "elgyászoljuk")és megtartjuk őket jó emlékezetünkben. Ölellek szeretettel.
2013. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nagy baj, és még komoly pszichés gondod is alakulhat ki ennek a talaján, sürgősen lépj. 3. válaszoló szakambernek tűnik, jól ír, egyetértek vele. Keress egy pszichológust, segíteni fog feldolgozni ezt a traumát. Fájni fog, de örülj majd, mert az azt jelenti, hogy újra fogsz tudni érezni...


Az öngyilkos szülők bizony nagyon nagy traumákat tesznek a gyerekeik vállára, sőt, az unokáik, dédunokáik vállára is...

Fel kell dolgozni pszichológus segítségével, mese nincs, ne várj holnapig!


Még annyit hozzátennék, hogy nem ciki pszichológushoz fordulni, egyszerűen ha úgy adódik, hogy az embernek az ő szakértelmére van szüksége az életben, akkor igénybe kell venni és kész. Meglátod, segíteni fog.

2013. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!