Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha teljesen elfogadott lenne...

Ha teljesen elfogadott lenne a poligámia a társadalmunkban, akkor lenne több férjed/feleséged?

Figyelt kérdés

Illetve, akik már házasok felmerült már bennük ez a gondolat, amikor megismerkedtek valakivel, hogy jó lenne ha ő is a párom lenne a meglévőn kívül?


Pusztán kíváncsiságból kérdezem. Nekem nincs ilyen igényem, csak eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne így a társadalmunk.


2013. jan. 5. 20:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy eggyel kijövök, nem hiszem, hogy találnék még egy ilyet, aki elvisel :)
2013. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem olyan egyszerű ez. Azokban a társadalmakban, ahol ez működik, a gazdagabbak engedhetik meg maguknak, mert mindegyik feleségről (és mindegyik gyerekről) gondoskodni kell.
2013. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Lehet...ki tudja...

Imádom a párom,már 8 éve együtt.....de inogtam már meg.Szóval,nem tudom...

2013. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem eddig nem jutott volna eszembe egynél több partnert akarni.

Igazán azzal sem játszottam gondolatban sem, hogy jó lenne valaki más a meglévö partnerem helyett, söt a múlkor arra a kérdésre, hogy ha netán meghalna, keresnék-e mást, teljesen spontán, gondolkodás nélkül válaszoltam, hogy nem, mert ezt a szintet mással nem valószinü, hogy még egyszer el tudnám érni.

2013. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Pusz ahol ez működik, ott általában az egyik fél társadalmilag jobban el van nyomva.
2013. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahány feleség,annyi anyós.
2013. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért néhány hónapra kipróbálnám 3-4 férjjel. Bár a sok házastársat sokat kell szórakoztatni, így azt látom hátulütőnek, hogy előbb-utóbb valaki mellőzve érezné magát.
2013. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Most mondd meg, hogy pedáloznának értem.... :-)))))
2013. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy akkor egyenes arányban nőne meg az anyósok/apósok és egyéb újdonsült rokonok száma is?


Szerintem a jogrend felborulna (meg már így is eléggé kaotikus).

2013. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem akkor is elég lenne egy. Még, hogy két,vagy több férfi szeszélyét tűrjem?! Isten őrizz!!!
2013. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!