Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell mondani a gyereknek...

El kell mondani a gyereknek ha az egyik szülője börtönben volt még a születése előtt, vagy jobb neki ha nem tudja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 00:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nem, mert egy gyermek fejlődésében rohadt fontos, hogy lásson egy kitűnő, tökéletes emberi példát, mert ha pl egy lány apja egy alkoholista, agresszív börtöntöltelék akkor világéletében gyűlölni fogja a férfiakat.
2013. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek nem hülye, nem kell hülyének nézni. Csak gondoljon bele mindenki, ha a helyében lenne és mondjuk 20 évesen tudná meg, nem érezné becsapva magát?

Én elmondanám, a korának megfelelően elmagyarázva, azzal együtt és azt nagyon is hangsúlyozva, hogy beismerem, megérdemeltem, mert olyat tettem, de tanultam belőle és többet soha olyat nem fogok tenni. Ez sokkal pozitívabb példa lehet, mint egy mézesmázas ideális (valójában hamiskás) kép, amit a szülő fest magáról.

A szülő is akkor hiteles, ha lehet sérülékeny, gyenge, tévedhet néha, de beismeri, újra felépíti magát, tanul belőle --> ebből tanul a gyerek is helyes értékrendet, magatartást, életvitelt.


Sokan mondják, a titkolózás nem hazugság. De attól még a dolgok be nem ismerése, és bizony mindegyikben van olyan, akit becsapnak vele.

2013. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha úgy nőtt fel, hogy semmi rosszat nem tettél, nem látott verekedni, káromkodni, megütni mást... akkor nem fog ebből problémát csinálni, mert tudja, hogy megváltoztál.
2013. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ, miért volt börtönben.
2013. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
És miért függ attól??? Ha loptam elmondom ha öltem nem?! Nem értem a logikát!
2013. jan. 6. 00:34
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem mindegy, hogy apám/anyám gyilkos vagy sikkasztó.
2013. jan. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Ejnye már, a gyilkosságnak is vannak fokozatai. Önvédelem, pl?

Azt is el kell mondani, fent leírtam már, minek, hogyan.

2013. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%
Civa, teljesen egyetértek veled.
2013. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tőled tudja meg, mint az osztálytársaitól. Kisebb a trauma.
2013. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem gyilkosságról van szó,csupán azért kérdeztem vissza mert a kedves válaszoló csak kíváncsi!

És természetesen nem mindegy hogy valaki tolvaj vagy gyilkos a kettőt össze sem lehet hasonlítani,bár a kérdésem szempontjából most mindegy.

2013. jan. 6. 00:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!