Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megsértődtetek volna a...

Ti megsértődtetek volna a párom helyében ezen a mondatomon? Csak elmondtam, hogy vélekedek.

Figyelt kérdés

Nem régóta járunk, arról beszélgettünk, hogy a volt barátnője nagyon féltékeny volt, ami egyrészt nyomasztotta, de azért kell egy csipet féltékenység, hogy érezze a másik, hogy szereti.

Ezzel én nem értek egyet. Valami olyasmit mondtam, hogy én soha nem féltékenykedtem, úgy vagyok vele, ha valaki menni akar menjen, úgyis megy ha a nyakán lihegek. Azért vagyok valakivel mert bízok benne, és elhiszem, hogy tisztel annyira nem csal meg, ha nem jó neki a kapcsolatunk szól, megoldjuk, vagy ha nem megoldható szakít mielőtt valakivel összefekszik. Ha nem teszi akkor teljesen mindegy, akassza fel magát, ilyenért nem kár.

Hozzáteszem csaltak már meg egyszer, de egyrészt éreztem, másrészt meg sem lepődtem, mert nem volt egy életre szóló kapcsolat.

Mióta ezt "megbeszéltük" fura, ha kérdezem, azt mondja semmi baja, nem ez a baja.

Nem vagyunk már annyira fiatalok, 30 évesek.

Mondtam valami megsértődni valót?



2013. jan. 8. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem mondtál semmi rosszat. én is így vélekedek de mikor az embernek a képébe mondják nagyobbat üt a dolog mintha szépen csomagolva nyeletnék le vele.itt esetleg a stílus amin kiakadhat de azt meg te tudod mennyit őszinte szót bír el a párod.
2013. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem az a cicamicás válasz volt, amit a pasik kedvelnek. Lehet, hogy nem is a tartalommal volt baja, hanem a stílussal. Mert egyébként igazad van, ami a tényeket illeti, de lehettél túl domináns, túl határozott a hangsúlyt,hangnemet illetően.Észérveket hallott, nem simulékony gondolatokat.
2013. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy piszkálja az egóját. És azt megmondta, hogy mi a baja, ha nem ez? :)


Én sem szeretek féltékeny lenni, nekem szükségem van arra az érzésre, hogy tökéletesen megbízhatok a páromban. Minden téren.

2013. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Utálom mikor valaki el van magától szállva, hogy ő még nem volt féltékeny. DE voltál féltékeny már, mert ez is evolúciós dolog és te lennél az egyetlen kivétel az emberiség törtönetében, ha ez így lenne. Másrészt féltékenység nem csak párkapcsolatban létezik más viszonyokban is megjelenik. Ha az a veszély áll fenn, hogy egy erőforrástól eltávolítanak,akkor bizony féltékeny leszel, mert ez előnyösebb viselkedés az erőforrás megtartása érdekében,mint a nemtörődömség, a közömbösség. A testvérpárok között is gyakran kialakul féltékenység legyen az a szülői szeretet,játékok, étel miatt...


Szóval isteni csodának kéne lenned, ha belőled hiányozna a féltékenységet kiváltó gén/gének.

2013. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem, mivel én is így gondolkodok.

A vőlegényem a legfontosabb a számomra a világon, nagyon szeretem, és sok mindenre hajlandó vagyok a kapcsolatunkért, de ha megcsalna, biztos nem alázkodnék meg előtte, és nem könyörögnék, hogy engem válasszon. Plusz a féltékenykedést is gusztustalan dolognak tartom (persze ha egy lánybarátjával kettesben találkozna, biztos elsütnék pár vicces megjegyzést a lány halálával kapcsolatban, de az vicc lenne tényleg, és nem balhéznék).

2013. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Igazad van, mármint én is vallom azokat az elveket, amit Te: sosem futnék a párom után ha el akarna hagyni más nőért. Másképpen meg bármeddig küzenék érte, ha olyan dologról lenne szó, de egy nővel nem versengenék.


Abban is igaza van valakinek aki azt írta, hogy ez amolyan evolúciós dolog. Biza. Féltékeny én is voltam már, sőt a páromra is voltam már féltékeny, ez még nem jelenti azt, hogy futnék utána ha menne, vagy ellenőrizgetem az sms-eit.


A kéréseddel kapcsolatosan meg, mi is átbeszéltük már ezt a témát (mondjuk mi már 5,5 éve vagyunk együtt) kettőnk közül ő volt a féltékenyebb típus, de nagyjából már mindketten ezt az elvet valljuk, "ha menni akar, vissza nem tarthatom"...


Szerintem sértőt nem mondtál. Ha féltékenykednél az lenne a baj...

2013. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok isteni csoda, sem elszállva magamtól, de így gondolom. Lehet azért mert otthon azt láttam, hogy apám folyton féltékenykedik alaptalanul, és nekem ezért megalázás ez az egész féltékenykedés. A másik fél és a saját magam megalázása is, hisz én sem tudtam azzal mit kezdeni, hogy apám ilyen, a mai napig nem tudom tisztelni. Lehet hogy a normális körülmények között növök fel, akkor máshogy gondolom. Szóval nem genetikai kérdés, hanem környezeti hatás.

Nem vagyok féltékeny, mert minek? Attól nem lesz nekem jobb, ha a saját életemet megkeserítem. Ha meg megcsalnak akkor megcsalnak. Ha féltékeny vagyok is fáj, ha nem akkor is, nem változtat semmit. Max nyugodt éveket nyerek magamnak, lehet egy életet.

2013. jan. 8. 12:20
 8/21 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg nem voltam túl mézes-mázos. Nem szoktam az lenni :) de ez meg alaptulajdonság, nem hiszem, hogy megváltoznék.
2013. jan. 8. 12:22
 9/21 anonim ***** válasza:
15%
Hogy mit gondolsz a hűtlrnségről az egy dolog, de a féltékenység biztos hogy munkálkodik benned is. Maximum úgy próbálsz viselkedni, hogy ne a féltékenység legyen az alapja a viselkedésednek,tehát az érzelmi állapotodtól függetlenül viselkedsz, de attól még megvan az az érzet. (és hiába a lepontozósdi ez így van, még ha nektek nem is tetszik)
2013. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Te meg eltervezted, hogy mindenkire rábizonyítod a féltékenységet, gondolom, mert benned megvan, és nem tudsz ellene tenni. Ez nem szép dolog.
2013. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!