Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet úgy egy kapcsolat...

Működhet úgy egy kapcsolat (majd házasság), ha a nő többet keres, és ez a férfit zavarja?

Figyelt kérdés
Megváltozhat a férfi véleménye, és nem csinál belőle hiúsági kérdést? A férfi "munkás" 150 ezret keres, a nő ennek akár többszörösét. Eltérőek az igényeik, vagy legalábbis a férfinak kevesebbre futja, abba sem megy bele, hogy a nő fedezze a lakhatási feltételeket neki pedig megmaradna a fizetése amiből már tudnának tervezni akár utazásokat, akár több étterembe járást stb.

2013. jan. 10. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha a férfit zavarja most később is fogja.Az én férjemet szerencsére nem izgatta a dolog ha többet hoztam a házhoz.Közös kasszán vagyunk ergo mindenki jól jár.
2013. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem.
2013. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem nagyon. Az élet más területein kompenzálni akar majd- de sajnos nem úgy, ahogy Te reméled.

Otthon, veled szemben agresszív lesz.

2013. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha el tudna jutni a férfi arra, hogy ne a középkori elvárásai legyenek, akkor igen.


A mai életben már olyan nincs, hogy a férj a "családfenntartó", ez csak egész keves esetben lenne igaz, ha a férj annyit keresne, hogy a feleségnek ne kelljen dolgoznia.

A feleségek meg nem akarnak otthon lenni, mégha a családnak jobbat is tenne.


A mai társadalomban akkor müködne egy kapcsolat, ha mindket fél EGYENJOGÚ, és ez NEM azt jelenti, hogy az egyik a fönök (férj), a másik meg az alárendelt (feleség).


Ha mindketten elég értelmesek, akkor egyetlen épeszü ember sem akad fenn azon, hogy KI keres többet.

Egy házasságban azon törni a fejét bárkinek is, hogy KINEK a fizetéséböl lesznek a közös költségek fedezdve, igencsak szegénységi bizonyitvány.


Ha a kérdésben emlitett férjnek már most baja van ezzel, akkor ott a kapcsolat nem lesz tartós.

2013. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

"Örülök, hogy ismét itt egy harcos amazon, aki a nagy egyenjogúság-harcban elfelejti, hogy a férfi lesz az, akinek el kell tartani a családot, míg anyuci otthon babázik. "


Szerintem igencsak félreértettted a dolgot: én EGYENJOGÚSÁGRÓL irtam, és NEM EGYFORMASÁGRÓL!

A nöknek természetesen az a feladatuk, hogy szüljenek és a kis gyereket ellássák, de akkor NEM eltartottak - mint sokszor olvasható, hanem ez a családi munkamegosztás témaköre és EGYENJOGÚ kapcsolatban nincs olyan, hogy KI ad többet a közösbe. Ha az egyik valamiért kevesebb PÉNZT hoz a konyhára, akkor adott esetben más területen tesz többet.

2013. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Nalunk is pont ez volt, negy evig voltunk egyutt es a vegen mar nagyon rossz volt hallgatni a megjegyzeseit.

Akarhogy is igyekeztem nem mukodott...

2013. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Normális házasságban minden bevétel közös. Egyikük sem tartja el a másikat. Soha nem csináltunk ebből gondot.
2013. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem működött, a férjem egyre agresszívebb lett. Állandóan azon nyavajgott, hogy ő milyen keveset keres, ezáltal boldogtalan volt és engem is azzá tett, elmenekültem.
2013. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%

És tényleg...Magyarországon még mindig sötét középkori állapotok uralkodnak.

Engem nem zavar, hogy a barátnőm többet keres.

Amelyik férfit zavarja, az bizony lenézi a nőt.

2013. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
1 vagyok.Az hogy a nő többet keres az szerintem alapból nem probléma,az eltérő igények viszont igen.Ha a férfi meglenne a Balatonon is nyáron de a nő Tahitire akar menni mert megteheti az gáz.Nálunk azért nem jelentett gondot hogy többet kerestem mert egyformák az igényeink.
2013. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!