Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám beleolvasott az üzenetei...

Anyám beleolvasott az üzeneteimbe, amikor fürödtem. Szóljak neki, hogy tudok róla?

Figyelt kérdés

Régebben is sokszor csinált ilyet, de sosem szólt egy szót sem nekem róla, meg sem említette, megtartotta magának. Viszont most már kezd elegem lenni... Mindig kijelentkezek a facebook-ból, a jelszavamat se jegyeztetem meg. Ahogy visszajöttem a géphez, és meg akartam nyitni a facebookot, láttam, hogy be van jelentkezve. Ez nekem már eleve gyanús volt, szóval megnéztem az előzményeket. Ott volt köztük az exbarátommal való beszélgetés facen, és ott volt az idő is mellette, hogy mikor volt megnyitva. Persze akkor, amikor fürödni voltam... És tuti, hogy beleolvasott, mert én eleve nem olvastam el az üzeneteit. Most elmentek itthonról, de nagyon-nagyon ideges vagyok, hogy már megint elkezdi ezt az egészet előröl. A legviccesebb ebben az, hogy mindig mindent megosztok vele, nehogy ilyen történjen. Erre tessék... Van egy sanda gyanúm is, hogy az sms-eimet is olvassa. Régen a naplómat is elolvasta, amit ő maga "javasolt", hogy írjak. Legszívesebben fognám magam, és elhúznék itthonról. A baj csak az, hogy ettől függetlenül imádom anyámat, szeretek itthon lenni, és csak 15 éves vagyok.

Anyák/Apák! Ti miért olvasnátok bele a lányotok/fiatok beszélgetéseibe? Nincs utána bűntudatotok? Szóljak anyumnak róla, hogy tudok arról, hogy elolvasta, vagy tegyek úgy, mintha nem tudnék semmiről? Már a jelszavamat is megváltoztattam, keylogger állítólagosan nincs a gépemen... Elnézést az összekutyult fogalmazásért, és előre köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 13. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire zavar, miért nem változtatod meg a jelszavad facebookon? Valószínűleg azért csinálja, mert félt.
2013. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
azt nem tudom h megmond vagy ne, te ismered anyukád h hogy reagálna. viszont nézd meg h nincs-e esetleg olyan program a gépen ami a leütött karaktereket megjegzi és elmenti/hasonlók.. aztán meg valami nehéz jelszót válassz:D nagybetű, kisbetű, szám..
2013. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, esetleg még van olyan progi firefox-hoz, hogy letiltod a face-t jelszóval, és azután csak az tudja megnyitni a facebook.com-ot aki feloldja a jelszóval..
2013. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! átérzem a helyzeted, az én szüleim is betegesen kutakodtak a gépemben, meg konkrétan mindenemben. kb 12 éves korom óta a gépemet levédem jelszóval, és ha csak wcre megyek akkor is kikapcsolom mert nagyon félek.
2013. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valahogy kideríti a jelszavadat... Szerintem mocskos dolog beleolvasni a gyerek személyes dolgaiba, legyen az napló, SMS, vagy bármi más. Főleg akkor, ha a gyereknek jó a kapcsolata a szülővel.
2013. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, az én anyám is beleolvasott anno a naplómba. Felháborító komolyan. Beszéld meg vele, hogy hiába érzi úgy, hogy mivel a kicsi lánya vagy (uralkodhat feletted), azért igenis van magánéleted és egyre több lesz.

Azt meg hogy csinálja, hogy az sms-eidet is olvassa? Tartsd mindig magadnál a telót.

2013. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szólnod kéne neki mert különben nem fogja észre venni magát. Vagy akár az egyik üzenetedbe beleírhatnád,hogy pl: "majd személyesen megbeszéljük mer anyám előszeretettel olvasgatja az üzeneteimet" Valószínűleg úgy el szégyelí magát,hogy többet eszébe se jut az üzeneteidbe turkálni.
2013. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél úgy mintha nem tudnál róla majd csinálj egy új felhasználói fiókot amire jelszót teszel. A jelszó meg legyen személytelen dolog pl egy 6 jegyű szám.(753159} te könnyen megjegyzef mert egy x jrl bal alsósarokból indulva ,de nem találhatják ki. Mond neki ,hogy így nem kell kijelentkezzen az email fiókból és neked sem. Minden helyen válts jelszót ami könnyen megjegyezhető pl születési dátum általában 8 karakter kell legyen számmal betűvel és nagy betűvel pl születési dátum:970521SZ 1997 05 21 szeptember látszólag random számok ,de neked nem az. Az előzményeket töröld ki.

Eldughatod a cuccaid mappába is

Csinálj uj mappát nevezd el Internet Explorerner majd jobb gomb tulajdonságok jobb szélső fűl ikoncsere és tallózd be az internet ikonját. Azt úgyse nézi ,ha feltöri a kódot..

2013. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A teló általában a zsebemben, vagy a laptopom közelében van, de valahogy mindig megszerzi, még az ágyam mellől is, sőt, volt olyan, amikor magával vitte valahova, bár ez kb. csak háromszor történt meg. Régebben sok vitánk volt, és azóta jó(ha lehet így mondani) a kapcsolatunk, de úgy néz ki mégsem annyira jó, mint gondoltam. :( Már beleírtam az üzenetbe, amit elolvasott, hogy "anyám elolvasta, amit írtál, "szerencsére" akkor, amikor nem voltam itt". Nagyon úgy érzem, hogy nem tiszteli a magánéletem. Hú, utolsó, micsoda tippek. :)
2013. jan. 13. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1: Telefon. Ha okostelefon, akkor van egy olyan funkció, gogy billentyűzár. Különféle alakzatokat adhatsz meg, amivel fel lehet oldani a zárat.

2: Jelszó változtatás.


Én csípősen megkérdezném tőle, hogy talált-e valami érdekeset a beszélgetésben..

2013. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!