Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik a kötőjeles névfelvétel?

Tetszik a kötőjeles névfelvétel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 23:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
én is kötőjeles vagyok, párom Kovács, én sem szerettem volna -né lenni.
2013. jan. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek és az első válaszolónak: Ha a vezetéknevetek egy keresztnév, de nem akarjátok, hogy keresztnévnek nézzék, akkor vegyétek fel úgy a házas neveteket, hogy a tiétek álljon elöl. Pl. egy Szabó-Gergely Andrea valóban furcsán hangzik ("most férfi vagy nő az illető?") de egy Gergely-Szabó Andreát nem hiszem, hogy bárki félreértene.

Nekem semmi bajom a kötőjeles névvel, de én nem választanám, így is hosszú a nevem.

2013. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
nagyon NEM!
2013. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem már nem aktuális rég, csak kérdeztem Nektek tetszik e az ilyen forma? Én a férjem vezetéknevét vettem fel, de már nagyon régen volt, 14 éve. :)

2013. jan. 14. 12:30
 15/22 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha a vezetékneved egyben keresztnév is? Én ismerek olyat is, akinek férfinév a vezetékneve, olyat is, akinek női név, és felvették a férjük nevét, kb. így (kitalált nevek)


Viola-Szabó Zsuzsa (eredetileg Viola Zsuzsa)

Kristóf-Nagy Anna (eredetileg Kristóf Anna)


Nekem egyébként csak akkor tetszik, ha a férfi is felveszi a nő nevét, egyébként olyan felemásnak tűnik.

2013. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%

15-ös, ez a név az általad leírt esetben nem így nézne ki, mert a férj neve kell hogy elöl szerepeljen:)

Én is kötőjelesen vettem fel a férjem nevét, ő viszont az enyémet nem, de így sem fura, mert mindkettőnk neve ugyanúgy kezdődik, csak az enyém kiegészül a lánykori vezetéknevemmel is.

2013. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"15-ös, ez a név az általad leírt esetben nem így nézne ki, mert a férj neve kell hogy elöl szerepeljen:)"


Nem a 15-ös vagyok, de válaszolok: Nem kell feltétlenül a férj nevének elöl szerepelnie, lehet a feleség neve is elöl. Sőt, a férj is felveheti a felesége nevét, mindkét formában, én így tudom.

2013. jan. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem kell a férj nevének elöl lennie! Az csak egy szokás. Gyereket is ismerek olyat, hogy anya vezetékneve - apa vezetékneve - keresztnév. (kimondva tök jól hangzik, mert olyan, mintha nemesi előnév lenne :)
2013. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
0%

A legsz**abb megoldás. Hosszú, ronda, divat. Valamiért az van bennem, ha ilyen nevet hallok, hogy az illetővel biztos van valami probléma. (Talán nem is tévedek nagyot.) Tartsa meg a nő a lánykori nevét, ha a többi nem tetszik, de kötőjeleset inkább ne. A gyerekre is furcsán fognak nézni már a suliban is, ha ilyen nevet kap, az biztos.


"Nekem csak és kizárólag ez a fajta tetszik. Vagy így venném fel a férjem nevét, vagy sehogy. Né soha nem leszek."


Akkor te mi a f***ért akarsz egyáltalán férjhez menni? Komolyan, ha nem vállalod, hogy valakinek a neje vagy, mint ahogy ő meg vállalja, hogy a te férjed, akkor minek ez az egész? Hogy valami szerencsétlen papucs mellett viríthass, mint büszke, öntudatos, egyenjogú (értsd: elnyomó) XXI. századi "feleség"/"nő"?

2015. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

2013. jan. 18. 15:12 Nemesi származás...

Na, kibújt a szög a zsákból.

Szóval megint sznobizmusból jött ez a hülyeség divatba.

Abba meg senki nem gondolt bele, mi lesz, ha két kötőjeles apa-anya nevű gyermek összeházasodik. Akkor új hülye divatot kell megint kitalálni, mert különben 4 nevükk lenne, tehát ez a jelenlegi divat nem folytatható a következő generációkra, vagy nagyon életszerűtlen lenne.

De javaslok egy-két hülye ötletet a köv. kötőjeles generációknak:


Nagy-Kovács István és Tóth-Kiss Ilona összeházasodnak:

1. verzió: a 4 neves, és lehet folytatni utána 8, 16, 32 nevekkel.

2. verzió: hogy életszerűbb és használhatóbb legyen:

NaKoTóKi István és NaKoTóKi Ilona

3. verzió:

NKTK István és NKTK Ilona.

Így nem olyan hosszű, és még 3 generáción át használható.

Amikor 32 nevük lesz, 32 betű még nem vészes:

HOOLJGZUJKLJGKKLLÉLLÉLÉMJJBHJNKM Béla és HOOLJGZUJKLJGKKLLÉLLÉLÉMJJBHJNKM Judit.


Szerintem nagyon vagány.

2019. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!