Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőktől különélő családok...

Szülőktől különélő családok hogyan oldjátok meg az ünnepeket, névnapokat, születésnapokat? Minden alkalommal mentek családlátogatóba köszönteni?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet. Most írtam végig a naptáramat és majdnem minden hétvégére jutott egy ünnep. (mert a szülők elváltak mint a négy karácsonyban)Szinte nincs egy szabad hétvégénk.

2013. jan. 14. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudunk összesre elmenni. Így össze szoktuk vonni őket, hogy ott lehessünk legalább nagyján.
2013. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Névnapokra nem utazunk, csak telefonálunk, születésnapokra utazunk, és akkor egyben a névnapot is üljük. Gyerek nélkül még okés a minden hétvégén program... de szerintem ez túlzás.
2013. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi összevonjuk őket. Januárban pl. három szülinap van, most hétvégén fogunk menni, és az összeset megünnepeljük egyben. Amúgy effektíve nem élünk távol, mert mindenki Budapesten lakik, de szüleim pl sokszor dolgoznak hétvégén is, párom apukája meg most épp külföldön, és csak ritkán jár haza, így marad az összevonás.

25N

2013. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi átlag havi 1x megyünk mindkét családhoz.

Tegnap pl. két januári névnapot, és egy januári szülinapot ünnepeltünk egyben.

Jövő hónapban lesz szintén két névnap és két szülinap, azt is egyben.

A férjem családjánál jövő héten ünnepeljük a 85 éves nagymamát, őt mondjuk külön, de lesz februárban egy névnap, két szülinap, azt egyben tartjuk megintcsak.

2013. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam összevonni de akkor minden oldalról sértődés volt. Sőt azt szeretnék ha ünnepeken kívül is mennénk.

Van három gyerekünk tehát még nekik is ott van a 3 névnapjuk három szülinapjuk amit az egész család meg akar ülni.

2013. jan. 14. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi ilyen téren kimondhatatlanul szerencsések vagyunk :)


Anyámmal évek óta nem beszélünk, sajnos mentálisan beteg, ellenem fordította a családot is, ők sem vesznek tudomást rólam.

Csúnya ilyet mondani, de nem kár értük...


A páromnál sosem kerítettek nagy feneket az ünnepeknek, a köszöntéseket elintézi egy telefonnal.


Karácsony második napján megyünk le hozzájuk hogy akkor azért mégiscsak együtt legyen a család, de nagyjából ennyi a hétköznapi látogatásokon kívül.

2013. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Párom hugáék messzebb laknak,havi egyszer jönnek.Olyankor megyünk mi is párom szüleihez,és ott ünnepeljük meg a következő 1 hónapban esedékes bármit.(ha miénk,akkor persze kettesben is amikor van,ha többieké,akkor telefonon felköszöntjük,és majd kap ajándékot amikor találkozunk)

Én családom messzebb lakik,kb 2-3 havonta megyünk 2-3 napra,ajándékozni nem szoktunk,felköszönteni napján telefonon.

2013. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Nálunk is leginkább a gyerekek névnapja-szülnapja köré rendeződnek az összevont ünnepek, olyankor a közelben lévő felnőtteket is köszöntjük.

ez alól csak a kerek évszámok (60, 80) kivételek.

2013. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik mi is próbálkoztunk de nálunk édesanyám és anyósom is megsértődik ha egybevonjuk és nem megyünk el hozzájuk pl. névnapot köszönteni mert ilyenkor hétvégén ünnepi ebéddel várnak és ez egész napos program.
2013. jan. 14. 11:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj, drága! Hagyni kell őket egy kicsit duzzogni. Nem lesz ebből örök harag. Mikor nekiállnak lelkifurdalást kelteni a következő találkozáskor, megmondjátok: mami, nem veszekedni jöttünk. Akkor nem tudtunk jönni, most itt vagyunk, most meg veszekedni akarsz? Akkor egy darabig nem jövünk.
2013. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!