Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy majdnem 40 éves embernek...

Egy majdnem 40 éves embernek akinek soha nem volt párkapcsolata, de szeretne, hogyan lehetne neki segíteni?

Figyelt kérdés

Kívételesen magas inteligenciájú és műveltségű emberről van szó. Viszont az emberi kapcsolatok terén sose tudott megfelelni. Ebben részben közrejátszik, hogy mivel kevés emberrel találta meg a hangot, ezért nem tudott barátokat szerezni. Ha egy lány érdelkődött a társasága iránt, ő rögtön szerelembe esett és elkezdett nagyon ragaszkodni ezzel teljesen elijeszteni a lányt, de ő még ezek után is évekig nem tudott túllépni ezeken a dolgokon.

Magánéleti sikertelenségei miatt a munkába menekült, ezáltal már a 30-as évei közepére egy komoly és sikeres céget tudott összehozni, anyagilag teljesen független, de a magánéletben nem tudott előre lépni.


Nem túl jó képű, valahogy a külseje nem jön be a lányoknak, ráadásul szexuális kapcsolata se volt soha, persze neki lenne igénye rá, nagyon is. Nagyon rossz neki egyedül. Hogyan lehetne segíteni neki? Próbálkozott társkereső oldalakkal is, de ott is csak kudarcok érték.


2013. jan. 14. 15:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudsz neki segíteni, ha elkezded társaságba hívni. Először barátkozzon, fejlődjön szociálisan, utána keressen kapcsolatot.
2013. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Első körben egy jó pszichológussal.

Második körben a terápia után/közben lassan összejön majd egy párkapcsolat, és akkor szépen kialakul minden.

2013. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Segíteni te nem tudsz rajta . Neki kell próbálkozni ,hogy találjon valakit magának. Biztos sikerül, majd csak türelmesen kell keresnie és remélhetőleg megtalálja majd magának a hozzáillő párt.
2013. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

1. Szedje össze magát és szerezzen egy kis önbecsülést. Ez az első lépés ahhoz, hogy ne essen bele rögtön mindenkibe, aki érdeklődik iránta. Az ilyen hirtelen, megalapozatlan érzelmek csak azt jelzik, hogy az illető nem tartja magát sokra, bárki figyelméért képes a végletekig elmenni. Ez csöppet sem jó. Előbb a saját önképét kell rendbetennie, aztán kezdjen párkeresésbe.


2. Ha úgy is érzi, hogy teljesen odavan valakiért, ne lógjon rajta és ne ragaszkodjon. Ez igenis türelmet kíván. Hagyja, hogy a másik kezdeményezzen és magától alakuljanak a dolgok!


3. A külsejével kapcsolatban tegye meg, amit tud: normális, elegáns öltözködés, igényes megjelenés, előnyös frizura, mosoly!

2013. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ezt már próbáltam, de mivel én is az egyik olyan lány vagyok akibe beleszeretett ez így teljességgel lehetetlen, mert folyamatosan velem akar lenni, feszült a jelenlétében. (Négyszemközt teljesen jó és oldott a kapcsolatunk, csak társaságban nem)


Rajtam kívül még egy barátja van ( aki szintén nem túl nagy társasági ember) Néha azért elmennek ide-oda. De valahogy nem megy neki hosszabbtávon a beilleszkedés.


Néha az az érzésem, hogy túl okos/művelt a többi emberhez képest, de mivel szociálisan meg visszamaradottabb, mindig lesz egy fal közte és az emberek között...

2013. jan. 14. 15:55
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Téged is elijesztett a ragaszkodásával? El akarja fogadni a segítségedet?
2013. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Unokaöcsém 17-éves,ugyan ezekkel a problémákkal és ő nem is csúnya és pszichiáternél is volt,-még is reménytelennek látom a helyzetét,kevés önbizalommal nem fog boldogulni a társas kapcsolatok kialakításánál.40-évesen meg...hát remélem sikerül neki.
2013. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
hát ide egy nagyon jó pszichológus kell, az tuti!
2013. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van egy 44 éves ismerősöm, akinek soha nem volt barátnője, nagyon jól keres, milliói vannak a bankba, de a magánélete katasztrófa. Beleszeretett az egyik barátnőmbe, évek óta próbálkozik nála, de hiába mondja neki a csaj, hogy barátságnál többet nem tud nyújtani, egyszerűen nem adja fel, pedig a csajnak barátja is van, kint élnek már több mint fél éve Angliába de még mindig, egyszerűen levakarhatatlan, a munkájába menekül, barátai nincsenek, hiába tehetné meg, nem vesz addig házat és nen költözik külön, amig nincs társa. Ezt csak azért írtam le, mert nagyon hasonlít a te sztoridhoz. És ő is szűz még
2013. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igaz. Nekünk is van egy barátunk, aki egy zseni. De tényleg. Ha a fiúk az egyetem alatt nem karolják fel, akkor szerintem ő is ugyanebben a helyzetben lenne most, mint a te barátod. Férfi barátokra van szüksége, olyanokra, akik bevezetik ezekbe a dolgokba, ugyanakkor elismerik azt, amiben ő jó. Elmenni velük sörözni, focimeccsre, ilyenek. Nem női társaságra kell egyből, az csak a sokadik lépés.
2013. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!